7měsíční miminko nechce čaj

36
15.6.13 16:37

7 měsíční miminko nechce čaj

Dobrý den maminky,

máme 7 měsíční holčičku. Pěkně nám roste, papá a tak. Ale teď jsou horka a kromě mateřského mléka (kterého je velmi poskromnu) nebo Nutrilonu nám odmítá cokoliv pít. Spolkne jeden doušek, začne kňourat, prskat a pak se dusí. Zkrátka se na tom topí. Snažíme se dělat alespoň řidší Nutrilon, místo vody do něj dáváme 3× denně odvar z fenyklu, takže nějaké ty tekutiny do sebe dostane. Ale chceme jí dávat sem tam i nějaké tekutiny, aby pár doušků usrkla a nebyla dehydrovaná.

Nechceme sladit, protože jí rostou zoubky a zadělali bychom jí na problémy. Na med je ještě malá.

Poradíte nám někdo, co mimince dát pít, když nechce?

Zkoušíme dávat příkrmy (mrkvička, brambor), takže kromě mléka už do ní dostaneme i jiné chutě, i když jak kdy, podle nálady. Ale před dvěma týdny jsme s tím začali. Zkoušeli jsme i šťávičku z mrkve, ale na té se taky topila. Chtěli bychom zkusit šťávu z jablíčka, ale máme pak strach, aby si na to nezvykla, že je to sladké a neodmítala pak neochucené příkrmy, které sladké nejsou (mrkev, brambor…).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9819
15.6.13 16:58

Proc mas tolik strach z toho cukru - to neni jed, chapu, ze vseho moc skodi, cukru, ale prijde mi, ze to prehnane resis. Jinak k otazce - zkus ji to ohrat, treba je problem jenom v teplote, doted byla zvykla na teple mlicko. Pokud davas teple, tak nezbyva asi jenom trpelive zkouset a nabizet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
221
15.6.13 16:59

Dej tomu čas. Můj syn nechtěl vůbec žádné pití. Byl jen na umělém mléku. Jinou tekutinu jsem do něj nedostala. Ani převařenou vodu. Přesně jak popisuješ ty. Prskal to, házel sebou, rozčiloval se. Ale nenapil se. A to jsem zkoušela snad vše. Jen převařenou vodu, neslazené čaje, slazené čaje, sirup, džusík… a prostě nic. Teď je mu 13 měsíců a konečně pít začal. Nesmím mu to ale dát do flaštičky s dudlíkem, ale do lahvičky od Jupíku Aqua (má v sosáčku blanku, takže dítě musí nasát, aby se napilo). V ničem jiným mi to nevypije (asi se mu líbí to, že pije ze stejný lahve jako brácha, ale mlíčko nám jí z kojenecké lahve normálně).

Dehydratace se bát nemusíš. Pokud pije mléko, i když to umělé, dostává do sebe i tekutiny a nehrozí dehydratace. Alespoň tak to řekla pediatrička mně. Prý je to to samé, jako by nepil dospělý člověk, ale jedl pořád vývary. Může mít žízeň (v tom případě by se mimčo ale napilo), ale zdehydrovat se nemůže, protože přísun tekutin je stále.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14857
15.6.13 17:05

Me deti nepijou nic nez ovocnou stavu - jablko nebo pak ruzne smesi. Neboj se ze pak nebude chtit zeleninu. Ja jsem musela stavu nasadit hned, pac dcera byla ucpana a syn zase zacinal spis jist ovoce, ted ale masozeleninu dlabe jak o zivot a ovoce kolikrat nechce.

stava z mrkve samotna moc dobra neni. zkousej ruznou teplotu, ruzne zpusoby podavani - jine pitko treba a snad se brzo chyti, piti je nekdy boj.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6791
15.6.13 17:06

Taky bych zkusila vodu trochu ohřát. Jinak mě syn od 4 měsíců pít nechtěl, jedině instantní čaj Sunárek. Vodu ani štávu ne. Teď v 8 měsících se to zlomilo a vodu vzal na milost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36
15.6.13 17:10

Moc děkujeme za tipy, zkusíme a uvidíme :)

Ten čajíček je samozřejmě ohřátý, nedáváme studený. Ale mlíčko z flašky pije skoro při jakékoliv teplotě. Akorát teď na léto jí ho ohříváme trochu míň, protože jinak je chudinka celá opocená. Když byla malinká, tak nechtěla pít nic chladnějšího než 40°C, teď klidně i 30°C. Už jí to ale neměříme, jen zkoušíme na ruce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14857
15.6.13 17:24

Nebo naopak zkus studeny - ne ledovy…me deti naopak teple nepijou, ani jeden. a to treba mleko pili vlazne. Nekdy to chce zkouset, zkouset a zkouset.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15074
15.6.13 17:24

Prostě zkoušet. Blbý je to pak při nemoci, když není ani chuť na to mlíko a návyk na pití žádnej. Párkrát jsme museli řešit násilím a stříkačkou, protože holka byla nepič.-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Poison Ivy
15.6.13 17:49

Nebála bych se cukru jako čert kříže - malému ředím ovocné šťávy od Hipp, samozřejmě bych byla ráda, kdyby pil vodu nebo čaj, ale pokud si mám v tomto vedru na výletě vybrat, zda mi vypije nic a flaška čaje zůstane netknutá nebo ovocnou ředěnou šťávu v množství čtvrt litru, prdím na cukr a dostane šťávu :nevim:.

Některým dětem to trvá déle, než si zvyknou i na něco jiného, než je MM/UM, ale některé si prostě vybírají :).

• Citovat
  • Nahlásit
1429
15.6.13 18:40

@Or-Horo Natálka pila ze začátku obyčejnou vodu a pak najednou začala stávkovat, tak jí kupujeme šťávičky od Hami a dost jí to ředím, je to skoro jenom ovoněné a chutná jí moc. Jen máme problém že chce pít jen teplé :think: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6832
15.6.13 19:01

@Or-Horo
jak já tomu rozumím :roll:
mám dvojčata skoro 8m, kojím, ale od 6m mají zeleninu, masozeleninu, ovoce, takže podobná situace jako u tebe, je nutné dodat i jiné tekutiny
Lucinka pije krásně, tak 200-500ml za den podle toho jak kdy a jak co (ovocné šťávy ji chutnají více než čistý čaj)
Matěj :roll: ten flašku ze začátku úplně odmítal a dokonce se rozplakal, když jsem mu ji nutila 8o zkusila jsem různé flašky (různé dírky, různé výrobce) a nepomohlo ani zkoušet různé příchutě ovoce nepomohlo, ale časem a trpělivým zkoušením už se s flaškou smířil (už nekřičí když ji vidí) a postupně si něco pocucává, někdy dá 20ml za den někdy méně

prostě každé dítě je jiné a i když ti moji dva mají stejné MM stejnou stravu a stejný přístup, tak jsou ve všem jiní včetně pití :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
LL
1057
15.6.13 19:03

Náš malý byl to samý, do 8 měsíců nechtěl pít nic jiného než Nutrilon. Taky mě to trápilo, zkoušela jsem různé tekutiny, různé teploty, různé flašky a savičky, hrníčky. Nic. Až prostě jeden den začal. Dej tomu čas. Ptala jsem se doktorky, že mám strach, aby nebyl dehydrovanej, tak se pousmála, že vypadá úplně zdravě, ať teda rozhodně nemám obavy a jsem v klidu :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36
15.6.13 22:53

To naše Eliška zase, jak vidí flašku, tak se na ní třese. Musíme před ní doslova flašky schovávat. Jakmile ji uvidí, třeba i prázdnou a okamžitě jí tu flašku nedáme, tak řve jako pardál. Když jsme jí do její oblíbené flašky dali čaj, tak se na ní třásla, ale jak jí to nechutnalo jako její „oblíbený ročník“ mléka, tak se topila a řvala. Takže problém není flaška, jen obsah.

Podobně jsme na tom byli s fenyklem. Měla problém s prdíky, fenykl to vyřešil. Ale taky ho nechtěla. Nakonec jsme jí v tom museli dělat Nutrilon. Od té doby jí fenykl nevadí. Ale holý nám taky nevypije. Prostě, jak to není sladký, tak to nechce.

Sacharózu jí dávat nechceme, není to zdravé a kazí to zoubky. Maximálně ovocný cukr, fruktózu nebo glukózu. Ale jak jsem psal, máme strach, že si zvykne a už budeme muset všechno sladit. Vím samozřejmě, že dětem to pak chutná a dají na chvilku pokoj, ale pak jste otroky svých vášní a bez cukru už nechtějí ani dudlíka. Je to jako „smlouva s ďáblem“ :D

Děti jsou zkrátka moc chytré a vyčůrané. Také jsme byli takoví, co si budeme vykládat. Naši rodičové to vědí nejlépe. :palec:

Jinak, naše beruška čůrá o 106, takže to snad takový problém není. Říkáme si, že kdyby neměla dost vody, tak by nečůrala. Ale máme tu horka skoro 30°C, takže se trošku o ní bojíme. Mívá občas zácpu, špunta. Docela se nadře, než ho vytlačí, pak kaká normálně. Tak nás napadlo, jestli to není z nedostatku vody. Ale možná není. Teď po zavedení té zeleninky do jejího jídelníčku se to kakání trošku spravilo, takže možná to je to pravé ořechové. A snad v tom horku není problém.

Četl jsem v tabulce, že by beruška, váží 7,5 kg, měla vypít denně nejméně 1,25 litru vody, ale my jí dáváme v krmení méně než litr. Proto jsme taky chtěli nasadit ty čajíčky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1630
12.7.13 14:43

Ta mě mála nechtěla pít tak do 5 měsíců není zvykla na flašku jelikož stále kojím pak ale z ničehonic pít začala a ted je ji tay 7 měsíců a pije krásně

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
kacik 13
3.9.13 14:13

Ahoj holky, mám holčičku 4,5 měsíce. Uz bohužel měsíc nekojim a jsme na sunaru.tak se chci zeptat jestli uz muzu dat nějaký stavicky nebo prikrmy a jaky? :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat