7měsíční miminko se začalo v noci často budit

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
NelcaZ
Kecalka 130 příspěvků 02.03.19 21:12
7 měsíční miminko se začalo v noci často budit

Zdravím maminky,

Chtěla bych Vás poprosit o radu a zkušenosti. Mám sedmiměsíční holčičku, která od porodnice spinkala krásně. Budila se maximálně dvakrát za noc a ráno vstávala kolem půl 8, 8. Je to asi tak měsíc, co se nám začala v noci budit třikrát i čtyřikrát a pokaždé chce jíst. Zkoušela jsem jí dát dudlik, vodu…nechat ji chvilku plakat, ale nic nezabralo. Vsude slyším, že děti v tomto věku spí klidně už celou noc, ale u nás došlo teda spíš ke zhoršení. :( jsem z toho už docela unavená, protože ráno pak vstává v 6, v půl 7. :( večer usíná mezi 7-8. Přes den toho také moc nenaspí, max. hodinku dopoledne a hodinku odpoledne. Někdy ale ani to ne. Například dnes za celý den hodinu. Jsme na UM, takže v noci mi vždycky usne u lahve. Nemáte nějaký fígl, jak jí to noční krmení zredukovat zase na 2×, nebo ideálně na 1× za noc? :lol: pokud možno ne nic moc drastického :lol:
Předem moc děkuji

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Kukacka123
Závislačka 4230 příspěvků 02.03.19 21:17

@NelcaZ jak kdyz pises o nasi male :mrgreen: akorat neni na UM ale kojim a uz je ted starsi…vetsinou se vzbudi 1-2×, ale pak ma i dny, nekdy a 2-3 za sebou, kdy se budi vicekrat. Chodi spat mezi 7-8 taky a vstava taky mezi 6-7 rano pravidelne ;) spani pres den je u nas to same…neudelas asi nic :nevim: ja to mam teda jednodussi a v noci ji proste dam k prsu a za chvilku spinka dal :mrgreen: Ale co s tim fakt nevim, jen jsem v tom videla nase dcerku. Mozna az bude mit pres den plne nahrazene UM stravou, srovna se to…nevim ;) jinak ja si uz celkem zvykla. Ja byla vzdy velky spac a potrebovala denne min 8 hodin, i kdyz jsem chodila do prace. Ted mi staci 5-6 s prestavkami na buzeni male a jsem celkem ok :mrgreen: zvykla jsem si…brecet jsem ji teda nezkousela nechat nikdy :nevim:

Zvejka.lucik
Povídálka 48 příspěvků 02.03.19 21:20

U nás to bylo dost podobné. Malej mi už po šestinedělí dokázal prospat celou noc. Pak se to postupně zhoršovalo, když začly růst zuby. Kolem toho sedmého měsíce jsem k němu vstávala 5-6× za noc a já teda kojím, takže jsem mu dávala prso. Nic jiného taky nechtěl. Už jsem při tom usínala, takže většinu noci spal u mě. Trvalo to asi dva měsíce. Teď se to snad začíná lepšit, už 2× se mi vzbudil jen 2× za noc. Ale na příčinu jsem taky nepřišla. Snad ty zuby, no… Ale vydrž, ono se to zase upraví. Nevím jak u vás, ale nám se neustále mění režim, chuť k jídlu i ten spánek :-) Prej abychom zůstávaly ve střehu :lol:

pomme
Kecalka 373 příspěvků 02.03.19 21:26

U takhle malého dítěte bych zkusila vydržet, asi má aktuálně vyšší potřebu, růstový spurt nebo tak něco. Nebo nerostou jí zuby?

kytkalenka
Zasloužilá kecalka 880 příspěvků 02.03.19 21:29

To stejne a ja myslela, ze je zavislak na kojeni :-) Vcera usnula u prsa v 8, prvni vstavacka v pul 10, pak pul 12, jedna, tri a v 5…v 6 uz vstavala definitivne. Pres den je vyspana za 20 minut. V noci dokud nedam napit tak jeci. Uz jsme zkouseli vsechno mozne, u starsiho kluka si tohle nepomatuji. Male je cerstve 7 mesicu.

NelcaZ
Kecalka 130 příspěvků 02.03.19 21:33

Na zoubky to asi nevypadá. I když má nahoře na dásni už takovou větší bakulku, ale zase není nijak ubrečená, protivná a ani nemá teplotu. Tak nevím. :( je pravda, že je to tak 14 dní co si začala do pusinky strkat prstíky - jako by tam něco hledala :lol: . A dneska zacala dělat „kapříka“, nevim jak jinak to nazvat. :) Prostě začala otevírat pusinku jak kapr a mlaskat u toho, tak jsem myslela, že má hlad, ale dělala to i po jídle. A během dne snad desetkrát :lol: :lol: . Myslíte, že to může být příznak zoubků?

NelcaZ
Kecalka 130 příspěvků 02.03.19 21:35

Ty naše dítka se snad na nás domluvili :lol: . No snad je to jen nějaké blbé období a brzy to přejde…a třeba se jednou dočkáme té vytoužené prospané celé noci :lol:

Petrusska007
Ukecaná baba ;) 1333 příspěvků 02.03.19 21:41
@NelcaZ píše:
Ty naše dítka se snad na nás domluvili :lol: . No snad je to jen nějaké blbé období a brzy to přejde…a třeba se jednou dočkáme té vytoužené prospané celé noci :lol:

U nás tohle období končilo těsně po jeho prvním roce. Před týdnem jsem poprvé od porodu (takze cca po 13ti měsících) spala celou noc. Bylo to pro mne tak překvapující, že jakmile jsem se vzbudila, vyskočila jsem ihned kontrolovat, jestli dýchá :mrgreen: :mrgreen:

P.S. Dnes jsem zjistila, že je nějakém nevrlej s zjistila, že mu lezou 4 zuby najednou nahoře, takže naše spací období zase asi brzy skončí … :,( ;)

Příspěvek upraven 02.03.19 v 21:44

pomme
Kecalka 373 příspěvků 02.03.19 21:44

@NelcaZ a spodní zoubky už má? První rostou většinou spodní jedničky, tak se zkus podívat tam. Ručičky v puse můžou být známkou růstu zoubků, kapřík nevím, to mi kluk nedělal.

NelcaZ
Kecalka 130 příspěvků 02.03.19 21:46

@pomme spodní právě nemá…ani žádné bouličky. :nevim:

NelcaZ
Kecalka 130 příspěvků 02.03.19 21:47

@Petrusska007 až po prvním roce? 8o no to se máme na co těšit :think:

pomme
Kecalka 373 příspěvků 02.03.19 21:47

@NelcaZ ještě k tomu mému synovi vylezli první zoubky bez jakychkoli příznaků, žádné teploty, protivnost nebo tak, to až ty dalsí začaly být problém.

NelcaZ
Kecalka 130 příspěvků 02.03.19 21:48

@pomme aha, no tak uvidíme jak to bude u nás. Budu se snažit pusinku kontrolovat,i když je to boj :D

aknadar
Zasloužilá kecalka 520 příspěvků 02.03.19 21:49

Myslím, že to mohou být zoubky. Kup v lékárně gel na dásně- když se mi malá probudila a začala plakat, přejela jsem jí prstem s gelem po dásních a hned zase zabrala :nevim: třeba to pomůže

pomme
Kecalka 373 příspěvků 02.03.19 21:52

@NelcaZ jinak synovi je přes 2,5r a noční vstávání u něho vždy bylo dost variabilní. Když jsem přestala kojit, tak mi spal asi týden celou noc, pak nastal zase zlom a doteď nespí celou noc :? Nedávno se budil i 5×. Teď tak 2×,3× za noc. Si říkám že to bude mít snad do puberty… takže radu nemám :nevim:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama