7měsíční nedělá 2. vzpřímení

79
2.8.19 19:57

7 měsíční nedělá 2. vzpřímení

Chlapeček, 7 měsíců. Otáčí se na bříško (až po 6 měsících), zpět na záda někdy a ještě mu to úplně nejde (má docela velkou hlavičku, celkově je vysoký).
Zatím pořád nedělá 2. vzpřímení. Je to ještě v pořádku? Do kdy by měl začít? Jak ho podpořit dále ve vývoji?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
552
2.8.19 20:05

Já myslím, že to není nic hrozného, moje malá bude mít během pár dní rok. V sedmém měsící se jí ještě ani pořádně nelíbilo na břiše, sice se otočila, ale dlouho tam nevydržela. 2. vzpřímení začala dělat asi až někdy okolo 8. měsíce. Plazit se začala 14 dnů před začátkem 10. měsíce, na začátku 11. měsíce si stoupla, 2 dny na to začala dělat náznaky prvních kroků, před 14 dny začala teprve lézt (myslela jsem si, že lézt ani nezačne, protože máme všude dlažbu, a to plazení ji na tom šlo snáz, takže lezla jen na velmi krátké vzdálenosti), ihned se přestala plazit, a nyní už obchází nábytek :nevim: Takže si mylsím, že není možné řici, do kdy by mělo začít. On začne, až se mu bude chtít :kytka: maximálně prober s doktorkou, ale ta naše nás při 10ti měsíční kontrole taky strašila rehabilitací a nakonec jak se malá rozhejbala, tak to jede raz dva :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
14339
2.8.19 20:08

Ano, je to naprosto v pořádku, nejvíc ho podpoříš, když se ti podaří zbavit se své úzskosti, že je s ním něco špatně a musíš ho drezůrovat.

Dávej ho na zem, která nebude klouzat a případně dávej zajímavé věci před něj tak daleko, aby byl motivovaný se k nim zkusit dostat.

Můžete zkusi chodit na plavání kojenců. Ale primárně se potřebuješ nenervovat, že má zrovna nějaké tabulky, kde není dostatečně široká norma a srovnávat dítko buď s tabulkama a nebo s jinými dětmi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
506
2.8.19 20:13

To by ses měla ptát spíš doktorka… můj názor je, že už by to měl dávno umět. Syn uměl 2.vzpřímení někdy ve 4 měsících a dcera taky tak. Té bylo před pár dny 7 měsíců a už nějakou dobu leze po čtyřech, sama sedí (pasivně jsem ji neposazovala nikdy) a už si dokonce i všude stoupá. Syn byl na tom velice podobně. Takže když si přečtu, že nějaké dítě neumí v 7 měsících 2. vzpřímení, celkem valím oči… Ale každé je jiné, každé má asi svoje tempo. Já bych se na to teda ptala spíš doktorky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
14339
2.8.19 20:14
@Daenerys91 píše:
To by ses měla ptát spíš doktorka… můj názor je, že už by to měl dávno umět. Syn uměl 2.vzpřímení někdy ve 4 měsících a dcera taky tak. Té bylo před pár dny 7 měsíců a už nějakou dobu leze po čtyřech, sama sedí (pasivně jsem ji neposazovala nikdy) a už si dokonce i všude stoupá. Syn byl na tom velice podobně. Takže když si přečtu, že nějaké dítě neumí v 7 měsících 2. vzpřímení, celkem valím oči… Ale každé je jiné, každé má asi svoje tempo. Já bych se na to teda ptala spíš doktorky.

Tvůj názor je vcelku jedno, norma je 4-8 měsíců.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1886
2.8.19 20:19

A ja jsem se na to ted ptala doktorky a ta mi rekla, ze nektery deti to nedelaji nikdy :lol:
Mam 3ti ditko a zatim to nedela (ma 6M), nejstarsi syn treba vubec nelezl (plazil se a pak zacal chodit). Takze asi fakt nemusi kazde dite delat vsechno :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6685
2.8.19 20:19

Kazde dite je uplne jine, nenech se vynervovat a hlavne se nenervuj ;) pokud se ti neco nezda, prober to s pediatrem, pripadne fyzioterapeutem. Verim ale, ze bude vse v pohode. Kolikrat je to ze dne na den ani nemrknes. Nase mala se zacala plazit az kolem 7. mesice, lezt az kolem pulky 9 a to teprve sla na vzprimene rucicky, predtim ne. Pak za chvilku sedela a stoupala si. Za mesic uz suverenne obchazela nabytek, ale do prostoru se ji dlouho nechtelo. Roku neutekla. Ted uz chodi krasne. Naopak se moc sikovna na rucicky, je chapava a vse opakuje a neustale nas napodobuje - opicak :mrgreen:

Nenervuj se tady a porad se radsi s odbornikem ;) bude to v poho :kytka: :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6685
2.8.19 20:24
@1mila2 píše:
A ja jsem se na to ted ptala doktorky a ta mi rekla, ze nektery deti to nedelaji nikdy :lol:
Mam 3ti ditko a zatim to nedela (ma 6M), nejstarsi syn treba vubec nelezl (plazil se a pak zacal chodit). Takze asi fakt nemusi kazde dite delat vsechno :think:

Presne tak. Ackoli to taky neni uplne vzdy dobre no. Dite by si melo projit plazenim, lezenim, sedem a pak chozenim. Propoji se hemisfery. Co mam zkusenost (od mamky), tak pokud dite neleze, tak ma problemy s matikou a timhle logickym uvazovanim. Nerikam vzdy, ale casto. Kamaradky syn si nesedl ze vsech 4 a ma problemy s mluvou (skoro 5 let, neni mu rozumet). Bylo ji receno, ze to muze byt tim - preskocil tu fazi no…ale tezko rict ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
552
2.8.19 20:25
@Daenerys91 píše:

A přesně tohle je ten důvod, proč je plno maminek tak na nervy, když je jejich mimčo trochu „pozadu“. Protože se najde dobrá duše, která řekne, že to její už to dávno uměli a nechápe jakto že to jiný neumí :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6685
2.8.19 20:28
@Prigionia píše:
A přesně tohle je ten důvod, proč je plno maminek tak na nervy, když je jejich mimčo trochu „pozadu“. Protože se najde dobrá duše, která řekne, že to její už to dávno uměli a nechápe jakto že to jiný neumí :roll:

Presne tak :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16642
2.8.19 20:30

Určitě může mít čas a vše přijde. Pokud si nejsi jistá kontultuj s fyzio. Řeknou ti, jestli potřebuje víc času a nebo má třeba horší břišní svaly a potřebuje nějaké cvičení a nebo dopomoc. Nás na to upozornili právě na dětském plavání a nakonec jsme chvíli cvičili a vše doladili. Oni to ne všichni pediatři řeší. Takže pokud chceš klid, tak popros dětského rhb o konzultaci a on ti řekne. A budeš vědět hned:) držím palce :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1281
2.8.19 20:32

@1mila2 @Kukacka123 @Prigionia holky je vidět že jste úplně normální :kytka: ráda čtu rozumné názory které se do zakladatelek nenavazi..diky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
554
2.8.19 21:03

Mam 2 deti a druhe vzprimeni uplne nedelalo ani jedno :think: Druhy syn urcite vubec, prvni vyjimecne v dobe kdy uz lezl. Vse ostatni bylo v poradku jen oba pomalejsi v hrube motorice (proti prumeru, ale v norme), kvuli tomu byli sledovani, takze vime ze ostatni faze prosli kvalitne a postupne, vcetne lezeni. Prvni ma 5 a je uplne v poradku, druhy 16mes jeste nechodi, nemluvi, ale podle dr je to v norme. Ja jsem v roce sama nesedela, nelezla jsem nikdy, matika mi sla dobre a mluvila jsem pry velmi brzy i ve vetach. Vliv tam byt asi muze, ale bude to jeden z mnoha si myslim.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7.11.19 13:09

@jirik9 Můžu se prosím zeptat, jak to pokračovalo s tím druhým vzpřímením? Dcera bude mít za 14 dní 7 měsíců, druhé vzpřímení nezvládá a dělá pořád letadlo, jakoby měla slabé ruce, tak teď chodíme na rehabilitace, cvičíme i vojtu, už by to prý umět měla a já jsem z toho na nervy ☹️ děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16642
7.11.19 13:12
@Petulinka92 píše:
@jirik9 Můžu se prosím zeptat, jak to pokračovalo s tím druhým vzpřímením? Dcera bude mít za 14 dní 7 měsíců, druhé vzpřímení nezvládá a dělá pořád letadlo, jakoby měla slabé ruce, tak teď chodíme na rehabilitace, cvičíme i vojtu, už by to prý umět měla a já jsem z toho na nervy ☹️ děkuji

Pokud chodíš na rehabilitace a cvičíte, tak se vůbec tabulkami neřiď. Kamarádka se letadla zbavili asi v 9 měsících a druhé vzpřímení taky šlo pomalu. Jestli tě sledují rhb a neurolog, tak se neděs a nech jí čas.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama