Sedmiměsíční se budí co půl hodiny

Anonymní
1.12.19 07:02

7 měsíční se budí každou půl hodinu i častěji, už to nezvládám.

Dobré ráno,

prosím o radu. Jsem už zoufalá ze své 7 měsíční dcery. Do 4 měsíců se budila 3× za noc. Pak se to zlomilo a budí se přibližně 15-20× za noc. Bez přehánění. Jsem z toho už úplně zoufalá, vyčerpaná a psychicky rozložená. K tomu večer nechce usínat, je jedno, kolikrát a kdy přes den spí. Po koupeli zjistí, že se jde spát a začne se vztekat a protestovat. Včera se mi povedlo za prostestu a vztekani ji uspat ve 21.15, za jednu hodinu do cca 22.15 se vzbudila 5×. Ve 22.15 jsem ji nakojila a do 0.30 byla vzhůru 6×, vždy se chtěla kojit. Zuřila, když jsem ji chtěla konejšit bez prsa, chovat, nebo jinak uspat. Vztekala se a řvala. Pak byla vzhůru ješte tak 10×. Momentálně spí se mnou v posteli, ale vyzkoušeli jsem vše, postýlku, kočár, hojdavak. Jen se vzteká. Každou noc se klepu vyčerpáním i nervama. Nemohu si jít přes den lehnout, jelikož mám ještě 2,5 léte dítě. Bohužel se ta vyčerpanost projevuje na mé psychice a náladě. K tomu to i narušuje vztah s manželem, jelikož na sebe nemáme ani minutu času. Nejsem žádná fnukna, co by si stěžovala, ze dítě se budí 2× za noc. Syn se budil taky 5-10× i vícekrát za noc, takže jsem zvyklá, ale napil se a byl klid a večer usnul v 8 bez větších problémů. Ale toto nespaní dcery už opravdu nechápu a nezvládám. Mám téměř denně silné bolesti hiavy, někdy migrény, z toho nedostatku spánku, jsem protivná a frustrovaná.
Poradíte prosím někdo co dělat? Děkuju

Ještě dodám, že jsem si jistá, že ji nic nebolí, netrápí fyzicky. A přes den je hodně dítě.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
14794
1.12.19 07:07

Zkus knížku od Estivilla Dětská nespavost. Já jsem podle ní postupovala u dcery, se kterou to bylo podobné jako u vas. Za 3 dny spinkala celou noc. Jen musíš být vnitřně přesvědčená, že to je správná metoda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3594
1.12.19 07:09

No a nerostou jí zuby?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.12.19 07:14
@Modesta píše:
No a nerostou jí zuby?

Nerostou. :(

• Citovat
  • Nahlásit
1961
1.12.19 07:20

Dcera delala to same 3 mesice v kuse od 5 ti mesicu. Zuby. Vydrzet, přejde to..Nasledky na zdravi a psychice budou…Se mnou to dozamavalo ve chvili, kdy zase zacla aspon hodinu nebo dve v kuse spat. Ono se na to to telo trochu adaptuje. Ja se snazila pres den uspat soubezne i starsi dceru, abych nahnala aspon 30 minut. Des.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3786
1.12.19 07:20

Na to asi není rada… Vydržet. Je to období, které zas přejde a přijde jiné :mrgreen: chce to pevné nervy.. Aspoň o víkendu soupnout děti manželovi a dospat se. Mně se děti budily co 2hod až do 3 let, teď mám třetí (9 měsíců) a je to to samé, už ani nečekám že bude jinak.. léta praxe, 7 let jsem nespala celou noc v kuse :lol: k tomu všemu budíček cca v 5 ráno (dnes třeba v půl 5)…

Bude líp, vydrž.. Zkus ji přes den pořádně nacpat, před spaním taky.. Možná spurt, zuby, co my víme, vždycky to něco je.. Zkusila bych příkrmy, kaši, čaj, dudlík (u nás teda nezabírá ani jedno :mrgreen:)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.12.19 07:22

@nozu Můžu napsat zprávu? Dekuju

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
1.12.19 07:28
@Lainaire8 píše:
Na to asi není rada… Vydržet. Je to období, které zas přejde a přijde jiné :mrgreen: chce to pevné nervy.. Aspoň o víkendu soupnout děti manželovi a dospat se. Mně se děti budily co 2hod až do 3 let, teď mám třetí (9 měsíců) a je to to samé, už ani nečekám že bude jinak.. léta praxe, 7 let jsem nespala celou noc v kuse :lol: k tomu všemu budíček cca v 5 ráno (dnes třeba v půl 5)…Bude líp, vydrž.. Zkus ji přes den pořádně nacpat, před spaním taky.. Možná spurt, zuby, co my víme, vždycky to něco je.. Zkusila bych příkrmy, kaši, čaj, dudlík (u nás teda nezabírá ani jedno :mrgreen:)

Kdyby se budila co dvě hodiny, tak to ani neřeším. To bych byla prespana. Ona se ale budí po 20-30 minutách. :roll:

• Citovat
  • Nahlásit
1886
1.12.19 07:37

Tohle mi dělal syn. Vydržela jsem to do jeho 13 měsíců. Pak jsem ho prostě nechala ječet. Druhou noc se vztekal míň a třetí noc spal jak andílek. Žádné následky to na něm nezanechalo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14794
1.12.19 07:38
@Anonymní píše:
@nozu Můžu napsat zprávu? Dekuju

Ano napiš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
126
1.12.19 07:38

Problém je v tom, že si z prsa udělala dudlík. Zažila jsem něco podobného a plně chápu tvou vyčerpanost. Bohužel z vlastní zkušenosti vím, že nepomůže nic jineho, než vytrvat a prso nedat. Nejefektivnější by bylo zrušit noční kojení úplně, v sedmi měsících už to nejspíš nebude o hladu, ale o tom navyku. A pak prostě pár nocí zatnout zuby, nakojit jednou před spaním a pote odolat nutkání prso poskytnout až do ranního kojení. My jsme s manželem ty noci probdeli, syna utěšovali, uspavali v náručí. Bylo to náročný, ale po čtyřech nocích nastal zlom a pátou noc prospal celou. Pokud nechces odbourat noční kojení úplně, stanov si limit, kolikrát jsi ochotná prso dát, a toho počtu se drž. Ale jak jsem psala, nemyslím, že to bude tak efektivní. Vím, že tohle není populární názor, a už jsem tady kdysi za to dostala kapky ve smyslu, že dítě tyram a nechávám ho vyrvat, dokud zoufalstvím nerezignuje, jako dítě v kojeneckém ústavu, ale já si za svým názorem stojím. Kdo nezažil, nepochopí, co to je, budit se kvůli kojení co půl hodiny. Navíc netvrdím, že máš dítě nechat rvat celou noc samotné v postýlce. My jsme s manželem dělali všechno možné, abysme ho utěšil a uspali, dali mu napít vody, atd. jen prostě to prso na podudlani nedostal. Držím pěsti. Je to boj. :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6180
1.12.19 07:50

A jaké jsou denní spánk? Nechceš zkusit bílý sum? Nám to fungovalo u denních krásné a naučilo ho to zase usnout, že se méně budil přes noc

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
629
1.12.19 08:24

Zažila jsem s mladší dcerou. budila se co hodinu do roka a pul. Pak jsem ji dala k manželovi a od te doby spi skoro celou noc(ze začátku se budila tak třikrát, pak min a min). Jak neměla u sebe to prso, tak ji to nebudilo. Jsou ji dva roky a porad ji kojim. V sedmi měsících bych ji urcite nenechavala vyrvat, muže mít separační úzkost, zuby, nějakou bolest, o které ani nemůžeš vedet, protože ti to nemá jak jinak sdělit. Kamarádce dceři pomohla na tohle kraniosakralní terapie. Muzes treba zkusit. Je to hrozne těžký, držím palce, at se to brzy zlepší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
55
1.12.19 08:42

Ja rusila nocni kojeni podobneho nespavce kvuli dalsimu tehotenstvi, uz jsem to fyzicky nedavala. Několik noci s nim byl v loznici manzel, nabizel vodu a utesoval, ja spala v jine mistnosti. Jednak bych nevydrzela nenakojit a pak v me pritomnosti vyvadel mnohem vic. Prvni noc brecel (min, nez jsem cekala), druha noc vyrazne lepsi a od treti spal celou noc a pres den byl krasne odpocaty. A ja tez…vratila jsem se do loznice cca po tydnu a vydrzelo to. Asi je to drasticka metoda, ale nikdo mi nevymluvi, ze to v dusledku neprospelo i diteti, budit se kazdou chvilku muselo byt narocne i pro nej.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
629
1.12.19 08:57
@Mauv píše:
Ja rusila nocni kojeni podobneho nespavce kvuli dalsimu tehotenstvi, uz jsem to fyzicky nedavala. Několik noci s nim byl v loznici manzel, nabizel vodu a utesoval, ja spala v jine mistnosti. Jednak bych nevydrzela nenakojit a pak v me pritomnosti vyvadel mnohem vic. Prvni noc brecel (min, nez jsem cekala), druha noc vyrazne lepsi a od treti spal celou noc a pres den byl krasne odpocaty. A ja tez…vratila jsem se do loznice cca po tydnu a vydrzelo to. Asi je to drasticka metoda, ale nikdo mi nevymluvi, ze to v dusledku neprospelo i diteti, budit se kazdou chvilku muselo byt narocne i pro nej.

Presne tak. A drastické to podle mě není-dítě tam ma tatínka, který je tam pro něj, utesi ho. Nám to strasne dobre fungovalo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat