7 měsíční se nehlásí o jídlo

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

zizoe
Povídálka 46 příspěvků 02.12.17 21:59
7 měsíční se nehlásí o jídlo

Ahoj maminky,

moc prosím všechny, které měly stejný nebo podobný problém s dětmi ať mi poradí co dál.
Náš syn už velmi dlouho odmítá mlíčko (jak moje tak UM - vyzkoušeny všechny možné druhy a nic nechce).

Přikrmuju od 4.měsíce, docela baští… ale nejeví o jídlo zájem a co je nejhorší ani nevypadá nikdy že má hlad a nehlásí se o jídlo (A TO OPRAVDU NIKDY! :,( ).
Takže to u nás vypadá tak, že kontroluju hodiny a co 3 hodiny se do něj snažím něco narvat. Připadám si už fakt hloupě a surově, ale on opravdu hrozně málo přibývá na váze a je těžké mu vůbec něco vnutit (včetně čajů a vody). Prostě mi příjde jakoby měl nechutenství ke všemu.

Dost často mi taky zvrací jídlo obloukem.
A co je pro mě stresující je i jeho častá kašovitá zelená stolice.

Prosím poraďte, protože každý v okolí včetně doktorky mi tvrdí, že je to normální, ale mě to teda normální moc nepříjde. :roll: :(

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

katyna1984
Kecalka 450 příspěvků 02.12.17 22:07

Intolerance nějakých potravin. Vadí mu, prot nechce jíst, zvrací a má hlen ve stolici.

Aqualech
Kecalka 151 příspěvků 02.12.17 22:08

No o te zelené stolici se říká, ze je tzv. hladova ne? To doktorce připadá normalni? Ani mu treba neudělala nejaky výtěr?

Aqualech
Kecalka 151 příspěvků 02.12.17 22:09

Kup si intolerancni test na potraviny

Helileli
Závislačka 2630 příspěvků 02.12.17 22:09

No aby sedmiměsíční pravidelně blilo obloukem, to mi normální nepřijde :nevim:
Když ti takhle dítě zvrací, vedeš si nějaké poznámky, po čem a jak velké porci blil? Já nejsem nějak extra systematik, ale příkrmy jsem zaváděla opravdu se zřetelem na to, že teď dávám novou věc a pozoruji, co dítě. Takže když mi dítě vrhlo špenát, tak ho pak dlouho nedostalo, stejně tak měl syn reakci na syrova rajčata, tak jsem je zkusila zase za čtvrt roku a jen trochu a když měl prujem, tak zase jsem to dlouho nechala a pak už z toho vyrostl.

Helileli
Závislačka 2630 příspěvků 02.12.17 22:12
@Aqualech píše:
No o te zelené stolici se říká, ze je tzv. hladova ne? To doktorce připadá normalni? Ani mu treba neudělala nejaky výtěr?

Ne, hladová stolice je tmavě hnědá jmenovitá a silné zapáchající, zelená stolice může být reakce na příliš cukru, mívají to i malá kojena miminka, když pijí hodně predniho mléka, které je sladší.

zizoe
Povídálka 46 příspěvků 02.12.17 22:17

@Aqualech Na zelenou stolici mi řekla, že asi tráví špatně maso, že mu mám dávat jen zeleninu a žloutek případně… ale i když jí jídlo bez masa tak je prostě zelená. :( V pondělí s tou plínou asi už zajdu vůbec se mi to nezdá. Kde se ten intoleranční test kupuje prosím?

@Helileli Blije mi obloukem většinou, když je unavený a nestihnu ho dát spát před jídlem… to je tak jediné co jsem zpozorovala… a často mi blije kaši
Ze začátku jsem taky jela postupně, nepřišlo mi že by měl po něčem reakce, až teď je toho nějak prostě moc dohromady a nezdá se mi to

zizoe
Povídálka 46 příspěvků 02.12.17 22:21

@Helileli A vždycky ho jakoby natáhne a pak začne zvracet a vyblije většinou skoro vše :,( :,( :,( Mě to přišlo normální, až než to bylo opravdu co druhý den…

Helileli
Závislačka 2630 příspěvků 02.12.17 22:26

@zizoe a má tedy něco mléčného? Já jako první bych podezírala že na vine je mléko. Často se to těžko prokazuje, doktoři to vědi, že ty krevní testy to můžou a nemusí ukázat. Pro ABKM by bylo i typické to odmítání mléka, spousta alergických miminek ho nějak podvědomě nechce.
Jinak žádné obtíže nemá? Bolesti bříška, ekzémy?

zizoe
Povídálka 46 příspěvků 02.12.17 22:30

@Helileli Jako myslíte intoleranci laktózy? To bylo moje podezření taktéž… ale on nemá žádný ekzém a po jogurtu nemá problémy a dokonce mi příjde, že mu ze všech druhů příkrmů chutná nejvíce. Ale je zase možné, že jogurt v sobě tolik té laktózy nemá (aspoň jsem o tom četla). Jinak to mléko je naprostý boj (krom v noci kdy je v polospánku a vypije vše).
On jen to vidí/cítí tak se prohne do luku a nechce :nevim: :(

Helileli
Závislačka 2630 příspěvků 02.12.17 22:38

@zizoe spíš jsem myslela vysloveně alergii na bílkovinu kravského mleka. Jogurt by měl být stravitelnější, protože díky laktobacila je ta bílkovina jakoby předtravena. Já pokud bych měla podezření, tak bych zřejmě zkusila koupit speciální mlíčko a kaši bych buď vynechala nebo zkusila třeba Sinlac. Pokud by dítě blilo dál, zavolala bych si na gastro a zeptala se jich, zda by šlo vyšetřit opakovane zvracení. Myslím že oni to uvidí jinak než vaše Dr.

ka2ka
Extra třída :D 12446 příspěvků 1 inzerát 02.12.17 22:43
@Aqualech píše:
Kup si intolerancni test na potraviny

on se dá koupit nějaký test?

leisa
Kecalka 274 příspěvků 02.12.17 22:44

@zizoe Může to být intolerance laktozy.
Zažila jsem to u mé nejstarší. Od narození zvracení obloukem na každodenním pořádku. Mléko zpočátku pila, od 2 měsíců zásek, odmítala. O jídlo se nehlásila vůbec, později, jak začaly příkrmy, to bylo ještě horší, odmítala dát do pusy cokoliv. Nechala si dát do pusy první lžičku, ale držela to tam klidně půl hod. a nespolkla. Krmila jsem i dvě hodiny, pak jí to natáhlo a šlo to ven všechno i snad s jídlem z předchozího dne. Byla jsem tehdy na nervy, psychicky skoro sesypaná, obrovský strach o ní. Dr. mi tehdy řekla, že žádné dítě ještě hlady dobrovolně nezemřelo, že jí mám nechat vyhladovět, po třech dnech změnila názor, že teda dcera je první dítě v její tehdy skoro 40ileté praxi, které prostě jídlo zcela bojkotuje. Netuším, jak jsme tehdy tohle období děsu přežili, já psychicky, ona fyzicky, nějak ano. Jen se pamatuju, že někdy v 16i měsících si poprvé vzala sama od sebe něco ze stolu s tím, že má hlad.
V roce vážila 8.6kg, dnes, ve skoro 22i, se její váha pohybuje mezi 44-47kg při výšce 160cm a teprve před rokem potvrzená těžká intolerance laktozy a několik dalších přidružených potravinových alergií.

Tohle asi není zrovna to, co bys chtěla slyšet, ale univerzální recept, jak donutit nejedlíka jíst, opravdu neexistuje, prostě jsou děti, které jídlo bojkotují.
Můžu ti jen přát hodně sil a moře trpělivosti, soucítím s tebou, snad se malý srovná a nebude to takové, jak tomu bylo u nás.

e008
Závislačka 3130 příspěvků 83 inzerátů 02.12.17 22:45

@zizoe Chapu te, mam 7.5 m a od 3m je to boj s jidlem a pribiranim. Z flasky neumi pit, kojim ji v noci co dve hodiny, trochu se napije aspon u toho neprotestuje. Pres den kojeni odmita. Ovocnou presnidavku a ani kasi nechce, jen masozel sni asi padesat gramu. Krmim porad a stejne nepribira. Mne teda nezvraci, ale mam pocit, ze ji netravi snad. Stolici ma takovou zlutou. Vubec nehraje barvami z prikrmu :think: Za dva mesice pribrala 200g :(

Uživatel je onlinelolink
Zasloužilá kecalka 671 příspěvků 02.12.17 23:08

@ka2ka v lékárně

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?

Když jsem u nás v kanceláři řekla, že chystám článek o příhodách z dětství,... číst dále >

Do první třídy jedině s kvalitní aktovkou. Víte, na co si dát při výběru pozor?

Prázdniny pomalu končí a blíží se začátek školního roku, pro mnohé děti... číst dále >

Články z Expres.cz

Dara drtí Alagič i Rytmuse: Takto odpovídá na jejich zamilované fotky!

Koncem března Dara Rolins (45) a Patrik Rytmus Vrbovský (41) informovali o... číst dále >

Matěj Stropnický a jeho cesta na zámek: Jak káže levicovou vodu a sám hltá víno

Bývalý předseda Strany zelených Matěj Stropnický si pořídil s přítelem... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Věry: Nedokážu se vyrovnat s rozvodem

Rozvedla jsem se po desetiletém naprosto nefunkčním vztahu. Mám teď skvělého... číst dále >

Potraviny, které byste rozhodně neměli omývat před vařením

Takřka každý ví, že si má před jídlem umýt ovoce či zeleninu. Možná vás však... číst dále >

Reklama