7 mesicni se v noci budi kazdou chvili

Anonymní
20.11.20 03:24

7 mesicni se v noci budi kazdou chvili

AhojA uz fajt nevim, co delat. Mam 7 mesicni mimco, ktere se v noci budi kolem pul 1, kolem pul 3 pul 6 a v 7 a pokazde vypije 150ml mleka. Vecer pred spanim davam kasicku a po pulhodce mi jeste vypije 150ml mleka ale i tak to mleko musi v noci mit. Jak odstavit? Dekuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
51
20.11.20 04:16

Ahoj, měla jsem to samé. Problém se zhoršoval do stavu, kdy v deseti měsících byl za noc vzhůru třeba desetkrát a vždy loudil prso, možná zuby, možná úzkost. Nevím, jestli spíte ve společné místnosti, ale u nás pomohlo, když jsem odešla z ložnice a čekala až ho manžel uspí. Protože jak cítil přítomnost mateřského mléka (resp. mě), tak po něm bažil.
Každou noc jsme ubírali jedno noční kojení, žádný naráz.
Trvalo to nějakou dobu, ale tak jsem úplně odstavila v noci. Protože když věděl, že mléko nebude, tak to raději zaspal a budil nás jen když měl problém (zuby, noční můry, úzkosti…).

Sice se občas budil do 1,5 roku, ale když se prořízly stoličky, začal konečně spát celou noc. Do té doby jsem byla doslova zombie.
Držím palce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
60894
20.11.20 05:03

Kaše na noc je zbytečnost.. Jinak je mu v 7 měsíců, je to normální :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3156
20.11.20 05:37

Dcera se takhle budila snad do 2,5 let. :zed: preslo to samo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10530
20.11.20 05:57

No může být i hůře :lol: my to měli zrovna tak, jen ještě horší o pár vzbuzení. Pomohlo vzít mléko, prostě nebylo. Ale udělala jsem to až v roce a dvou měsících. U takto malého miminka jsem brát nechtěla :think: prostě až jsem se odhodlala tak jsem mléko nedala. Prvně jsem šidila. Ubírala odměrky a postupně i množství vody až na vodu a tu nechtěl. Vysvětlovala jsem, že mléko není a byli jsme bez. Začal se méně budit. Ale ve skoro dvou letech se stále budí jednou až dvakrát za noc, ráno brzy vstává. Kaše na noc byla k ničemu. Měl jen příkrmy a mléko na spaní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5220
20.11.20 06:24

A co se ti natom nezdá? To je prostě normalni buzení. Kaši mu necpi když vidíš že to je k ničemu. Jak odstavit? :pocitac: Bože ženský, pořídili jste si mimina, tak se holt už nevyspite. Odstavovat 7mi měsíční miminko může fakt jen magor.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9316
20.11.20 06:53

V tomhle věku je to úplně normální, to bys jak půlroční mimino nechala o hladu? Tak sis měla koupit panenku :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.11.20 06:58

Řeším stejný problém i když už nekojim. Ale tlačí se nám zoubek, tak to pripisuji tomuto. Nicméně tohle náhle buzení se začalo objevovat už měsíc před zoubkem. V 16hod vstává po odpoledním šlofíku a dávám první napít a potom vydatnou svačinu ve formě zeleniny, potom dávám kaši před spaním v 19 a v 8 je většinou už unavený a chodívá spát. Jenomže teď se nám to protáhlo na 21-22hodin.. manžel chodí domů kolem 19 z práce a malý je jako u vytržení a nemůže se ho nabazit, potom se přetáhne a usíná pozdě a vstává co chvíli.. také nevím, cenu to dávat za vinu, ale snažím se přes den více relaxovat a ne jen lítat kolem domácnosti atd.. a na noční vstávání jsem připravená :D řešení zatím nemám, ale snad utěší, že je to normální. Možná to může být ten zoubek, horečky z toho jak se tlačil měl už měsíc předtím a ty nejvyšší 4ddenni přišly zhruba týden před. Tak uvidíte :*

• Citovat
  • Nahlásit
14348
20.11.20 08:08

Já si teda nemyslím, že to je normální, ale poměrně časté ano. U dcery jsem měla to samé, akorát ona v noci chtěla prso, aniž by pořádně pila. Takže jsem to utla a převedla na jedno noční kojení. Zbytek se řešil hlazením a dudlíkem a ona během týdne spala krásně a budila se jen na to jídlo.
Otázka je, zda má opravdu dítě hlad a nebo se jen snaží tou lahví uklidnit a dalo by se to vyřešit jinak. A fakt si nemyslím, že sedmiměsíční dítě musí jíst několikrát za noc. V tomto věku by naopak mělo poměrně dlouho spát, aby si trávicí trakt odpočinul a celé tělo regenerovalo. Někde jsem četla, že kvalitní spánek je důležitý i pro správný vývoj mozku. Ale zdroj fakt netuším.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
51
20.11.20 08:25

@nozu Se vším souhlasím! Ohledně vlivu na vývoj nervové soustavy mne varovala neuroložka. Pokud se bude dítě budit v každé fázi mělkého spánku, není to zdravé..

Noční kojení je možné postupně odbourávat od 6. měsíce, pokud dítě normálně přijímá potravu a prospívá, viz názor naší pediatričky a neuroložky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5220
20.11.20 08:26
@nozu píše:
Já si teda nemyslím, že to je normální, ale poměrně časté ano. U dcery jsem měla to samé, akorát ona v noci chtěla prso, aniž by pořádně pila. Takže jsem to utla a převedla na jedno noční kojení. Zbytek se řešil hlazením a dudlíkem a ona během týdne spala krásně a budila se jen na to jídlo.
Otázka je, zda má opravdu dítě hlad a nebo se jen snaží tou lahví uklidnit a dalo by se to vyřešit jinak. A fakt si nemyslím, že sedmiměsíční dítě musí jíst několikrát za noc. V tomto věku by naopak mělo poměrně dlouho spát, aby si trávicí trakt odpočinul a celé tělo regenerovalo. Někde jsem četla, že kvalitní spánek je důležitý i pro správný vývoj mozku. Ale zdroj fakt netuším.

A do kdy by mělo teda podle tebe dítě nárok na mlíko v noci? Pokud by šlo uklidnit vodou nebo dudlikem, tak zřejmě hlad nemá. U starších dětí je to zřejmě zvyk, ale 7mi měsíčnímu dítěti bych jídlo fakt nebrala. Navíc okolo 6-7 by mohl dostat normální snídani, to už není noc. To normalni lidi vstávají.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14348
20.11.20 08:58

@mackA159 hele ale on je rozdíl, jestli si dá jedno noční jídlo a pak v 6 snídani a nebo jestli má těch jídel za noc 5. Já osobně jsem končila s nočním kojením u staršího dítěte kolem roku a čtvrt a u mladšího cca v 10 měsících. Ale oba měli jedno kojení kolem druhé ranní od těch cca 6-7 měsíců. Syn měl ale třeba hodně dloho po ukončení kojení ještě lahev s UM na noc (a taky to pekelně odnesly jeho zuby, což jsem si vyčítala). Víš on na dítě není jeden univerzální návod. Ale tvoje názory mi v diskusích přijdou velmi často ve stylu, že ty jsi nejlepší, tvůj názor jediný správný a všichni ostatní jsou neschopní. Chtělo by to občas trochu empatie, protože mateřství nezvládáme každá z nás úplně stejně, každá máme nějaké problémy a trápení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1235
20.11.20 12:50

Já jsem taky jedna z těch co si myslí, že může být i hůř. Naše děcka si noční krmení odbouravaly sami. S věkem se na mléko budily míň a míň, nic jsem násilím neodbourávala. A když se o půl 6 vzbudí na mléko, myslím, že v 7 už by mohl dostat normoš snídani ne? Nebo ti v 7 po mléku ještě usne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10530
20.11.20 12:59

@nozu já s tímto taky souhlasím. Jen odhadnout kdy je to zvyk a kdy hlad je boj. Sama to nedokáži říct. :nevim: v sedmi měsících mi přijde, že to je ještě hlad. Já to začala řešit až po tom roce, kdy už jsem padala na pusu. V sedmi měsících jsem teda útlá kojení, pač to bylo neúnosné a já o mléko už i přišla. Kojila jsem co hodinu i přes den :nevim: je pravda, že malý tím, že pil a půl tak byl unavený, protivný. Jakmile se noční mléko omezilo a spal trochu líp tak začal být skvělý. Prostě se přejídal a neměl čas si odpočinout..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
825
20.11.20 21:16
@mackA159 píše:
A co se ti natom nezdá? To je prostě normalni buzení. Kaši mu necpi když vidíš že to je k ničemu. Jak odstavit? :pocitac: Bože ženský, pořídili jste si mimina, tak se holt už nevyspite. Odstavovat 7mi měsíční miminko může fakt jen magor.

Noční buzení je normální, ale sedmimesicni děcko fakt nepotřebuje Sunar třikrát za noc. To je jenom blbej zlozvyk.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama