Sedm měsíců po porodu mám velmi suchou kůži

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
NatalieSofie
Kecalka 257 příspěvků 14.04.19 18:08
7 mesicu po porodu silene sucha kuze

Ahojky holky, jsem 7 mesicu po porodu a mam silene suchou kuzi…porad jsem cekala, ze to odezni, ze je to hormonama a nic.Uz nekojim 4 mesice…Ta kuze me silene tahne a stipe, kdyz ji nenamazu, ale to bych mohla mazat porad a pomuze to jen na chvilku.Ja mela vzdy hodne suchou kuzi, ale ted je to hrozny. Dekuji za rady :kytka:

Reakce:
pujda
Stálice 73 příspěvků 14.04.19 19:03

Mám to úplně stejně, akorát během těhotenství. Mám suchou kůži hlavně na rukou a je to šílené, kůže je popraskaná, mám ruce jak struhadlo. Pomáhá akorát neustále mazat. Většinou používám obyč Niveu, ale osobně mi teda víc pomáhají různé krémy a tělová mléka s obsahem oleje - prostě co nejvíc mastné. A mazat pořád a pořád dokola.

Dsarka
Povídálka 50 příspěvků 14.04.19 19:13

Excipial je nejlepší na suchou pokožku psala nám ho doktorka pro malého.

Káťa19
Extra třída :D 11031 příspěvků 18 inzerátů 14.04.19 19:44

Super je dexeryl, maji v lekarnach
https://pletove-kremy.heureka.cz/…-ml/recenze/

Petra_VM
Nováček 1 příspěvek 6 inzerátů 14.04.19 20:09

Také trpím už od mala na sušší pokožku. Mám 11měsíční batole a už od počátku kojení jsem byla nucena postupně vyřadit z jídelníčku potraviny, které mně a miminku nedělaly dobře (což je naprosto normální, ale má nesnášenlivost na potraviny se časem postupně rozšiřovala, jak mi ubývalo zásob vlastních vitamínů a obranných látek v těle). Tuto zimu se svědivost pokožky o dost zhoršila (méně sluníčka, a tudíž méně vitamínu D…) 8o.
Jak jsem později zjistila, jedná se o mírnou formu atopického ekzému (a Excipial mi nepomáhal…). Svědivá pokožka je totiž pouhou reakcí těla na problémy ve střevě, tzn., že je třeba se vyvarovat dráždivých potravin (např. citrusy, ořechy, mléko, kypřící látky, všelijaká dochucovadla), ale neplechu dělá i nepřírodní kosmetika či čistící a úklidové prostředky - vše zavisí na závažnosti a síle atopického ekzému a bohužel je to běh na dlouhou trať, než zjistíte, co komu konkrétně nedělá dobře :zed:.
Vyřadila jsem tak většinu kosmetiky a mažu se výhradně panenským olivovým olejem, který hodně ulevuje. Dále užívám zelený ječmen, řasy chlorellu a spirulinu a probiotika - to vše napomáhá obnovit přirozenou rovnováhu ve střevě. Dále prý (osobně nemám vyzkoušeno) pomáhají koupele se solí z Černého moře nebo s ovsem a přírodní kosmetika s konopím :).
Přeju všem podobně postiženým, abyste brzy přišli na příčiny a aby se vám ulevilo :mavam:.

Váš příspěvek
Reklama