7měsíční dcerka málo jí - jak na ni?

227
21.6.13 13:34

7-mi měs. dcerka málo jí - jak na ni?

Ahoj maminy, už měsíc a půl zkouším malé příkrmy a pořád nic moc :-( Kdyby aspoň mléka vypila dost, ale ani to už moc nechce… Vyzkoušela jsem už snad všechny druhy zeleniny a sní mi tak max. 7 těch pidi dětských lžiček (a to je úspěch) a konec. Zkouším si s ní hrát, zpívat, nějak ji obelstít, ale kdepak, nejde to. Po měsíci a půl bych už čekala větší úspěchy :-( Za poslední měsíc mi přibrala jen 50 g (má teda rezervu, váží 7,9, ze začátku přibírala co měsíc, to kilo, až teď to nejde). Odpoledne mi ovoce nebo bílý jogurt sní (většinou), ale ty zeleninové obědy, ne a ne. Mám ji třeba nechat déle vyhladovět nebo stopnout ovoce a dávat odpo také zeleninu? Jinak mléka (MM) už taky moc nevypije, tak kolem 400 ml za den + něco málo ještě v noci, takže žádný extra denní příjem… Jak vám dítka jí příkrmy, po jaké době jste se dostaly na nějakou slušnou porci? díky…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
50851
21.6.13 13:37

@Anny_sn to dáváš samotnou zeleninu nebo je tam i maso? Kluk samotný zeleniny taky moc nesnědl, ale jakmile to bylo cítit po mase, tak jedl jak divej :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11132
21.6.13 13:39

@Anny_sn
zkus napsat takovy jeji bezny denni jidelnicek - v kolik hodin kolik ceho.

nas prcek nekdy ji, nekdy ne, skoro nepribira, ja na spodnich 2 percentilech, ale je v pohode, tak se z toho nehroutim…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13827
21.6.13 13:40

Dcera v tomto věku odmítala jak veškeré příkrmy, tak i MM nebo UM. Zkoušela jsem vše možné a snad i nemožné - nezabralo nic. Slušně začala jíst někdy kolem 13., 14. měsíce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
227
21.6.13 13:41

@lucenka Dávám zatím jen zeleninu, ale už chci začít i s masem, tak jsem zvědavá, jak to vezme…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14090
21.6.13 13:42

Je to dost individuální… Moje malá na pěti měs snědla celou vařenou mrkev s bramborem, ale ona je celkově jedlík a snědla vždy vše co dostala ;)

Zkoušet zkoušet a nabízet, někdy to hold déle trvá a kor v těhlech teplech to moc nejde. Pokud sní aspoň něco tak je to dobře, však ona přijde na tu chuť ať dříve či později. Nabízet nabízet a zkoušet ruzné chutě a mixy receptů najdeš dost vhodné v tomto věku ;) Držím palce někdy je to hold o nervy

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
227
21.6.13 13:48

@Ali-Ali
většinou je to takto:
kolem 7,30 h. cca 100 ml MM (odstříkávám, prso nechce)
9,30 h. tak 80 MM (víc do ní nedostanu)
11,30 zelenina (nejvíc do ní dostanu dýně nebo cukety), nevím kmolik je to na váhu, ale sní fakt tak max. 7 malých lžiček… pak to zapije ještě trochou mlíka (tak 50 MM) nebo vody či čaje a jde spát
14,00 - tak 70 MM a když nechce mléko vůbec, dám jí 120 g bílého jogurtu a ten sní celý
16,00 - zase zkusím mléko, většinou nechce, tak dám vařené jabko nebo hrušku nebo mix, toho sní podle mě tak 100 g
18,00 - asi 60 g jáhelné kaše z MM většinou taky s trochou ovoce
19,30 - asi 140 MM to mi ochotně vypije nejvíc mléka, přes den je to problém

pak se v noci kolem druhé vzbudí a vypije tak 80 MM…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
227
21.6.13 13:50
@werunkaw123 píše:
Je to dost individuální… Moje malá na pěti měs snědla celou vařenou mrkev s bramborem, ale ona je celkově jedlík a snědla vždy vše co dostala ;)Zkoušet zkoušet a nabízet, někdy to hold déle trvá a kor v těhlech teplech to moc nejde. Pokud sní aspoň něco tak je to dobře, však ona přijde na tu chuť ať dříve či později. Nabízet nabízet a zkoušet ruzné chutě a mixy receptů najdeš dost vhodné v tomto věku ;) Držím palce někdy je to hold o nervy

Díky. Jojo, je to boj. Já prý byla jako dítě s jídlem problémová snad až tak do šesti, sedmi let, tak tady to mám za to :-D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
anet007
21.6.13 13:54
@Anny_sn píše:
Ahoj maminy, už měsíc a půl zkouším malé příkrmy a pořád nic moc :-( Kdyby aspoň mléka vypila dost, ale ani to už moc nechce… Vyzkoušela jsem už snad všechny druhy zeleniny a sní mi tak max. 7 těch pidi dětských lžiček (a to je úspěch) a konec. Zkouším si s ní hrát, zpívat, nějak ji obelstít, ale kdepak, nejde to. Po měsíci a půl bych už čekala větší úspěchy :-( Za poslední měsíc mi přibrala jen 50 g (má teda rezervu, váží 7,9, ze začátku přibírala co měsíc, to kilo, až teď to nejde). Odpoledne mi ovoce nebo bílý jogurt sní (většinou), ale ty zeleninové obědy, ne a ne. Mám ji třeba nechat déle vyhladovět nebo stopnout ovoce a dávat odpo také zeleninu? Jinak mléka (MM) už taky moc nevypije, tak kolem 400 ml za den + něco málo ještě v noci, takže žádný extra denní příjem… Jak vám dítka jí příkrmy, po jaké době jste se dostaly na nějakou slušnou porci? díky…

To je ještě dobrý jsme natom mnohem mnohem hůř, jen my máme problémy s jídlem už od narození, máme skoro 9 měsíců a 6200g zeleninu do ni nedostanu a mlíka má asi 200ml za den :(

• Citovat
  • Nahlásit
11132
21.6.13 13:57

@Anny_sn
ja bych ji asi zkusila udelat pred tim obedem vetsi pauzu. neji sice moc, ale zas co 2 hodiny. nas prcek jedl co 3hod a kdyz jsme s doktorem resili, ze ji malo, tak mi rekl, at mu pred obedem nedavam nic 4 hodiny.
jinak nas maly odmita domaci stravu (to sni taky par lzicek), ale jak je na obed Hipp, tak sni skoro vsechno :nevim:
sice mi vsichni tvrdi, ze mu mam delat domaci, ale ja na to nemam nervy, kdyz vim, ze kupovane sni bez boje a skoro celou porci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
227
21.6.13 14:02

@Ali-Ali
jj, asi zkusím delší pauzu, když bude víc hladová, třeba ji to donutí a dá si více a nějak se na to naučí…
jinak kupované jsem taky zkoušela - zrovna Hipp a úplně stejný výsledek :-(
Manžel mi pořád říká, že čemu se dívím, že i děti si prostě vybírají podle chuti a mixlá dušená zelenina je prostě nic moc, prý to chce maso, pěkně osolit, okořenit, ať to chutná :-) ještě že nekrmí on :-) Ale třeba na tom taky něco je a rozjí se třeba po roce, kdy je přece jen opravdu víc možností, co dítkům dát, nevím…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11132
21.6.13 14:08

@Anny_sn
ono se to trochu zlepsi, jak budes zavadet dalsi a dalsi veci, tak ji snad bude vic chutnat.
ja jsem prave zkousela i sladke brambory (bataty), testoviny, kuskus, davam i bylinky - oregano, tymian, bazalku. z koreni kmin, skorici. jenze nekdy mam radost, ze to mu zachutnalo a on si to pak podruhe treba nevezme vubec a jeste dela ksichty, jako co to je za hnus :D
takze jsem se na to vybodla, ma sklenicky, sice me to stoji vic penez, ale min nervu ;)
za to ovoce ji vsechno a kase celkem taky, takze aspon tak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
227
21.6.13 14:21

@Ali-Ali
přesně, taky jsem zkoušela batáty a to jí teda vůbec nejde (přitom mně teda chutnají :-) ) a jak píšeš, třeba cukety mi jednou (bohužel opravdu pouze jednou) snědla fakt hodně, tak jsem měla takovou radost a druhý den jsem do ni tradičně musela vyloženě nacpat sotva pět, takže už fakt nevím no
ty máš fajn, že aspoň ty skleničky, možná zkusím ještě jinou značku než Hipp nebo třeba s tím masem jí to zachutná, uvidíme
snad se to časem zlepší, je fakt, že hlady neumřou, hlavně že aspoň něco pozřou, každopádně díky za podporu, hodím to tedy za hlavu, nějak se to vyvrbí ;-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2659
21.6.13 14:33

@Anny_sn Jestli se natahuje po jídle a ráda by si s ním hrála, můžeš jí zkusit dát k okusování napařenou mrkev, kousky vařené kedlubny, špalíčky okurky, kousky jablka atd. - třeba by se raději krmila sama než lžičkou.

A občas, když syn nechce moc jíst, tak mu dám na hraní třeba láhev s vodou nebo něco na žužlání a u toho ho krmím a baští o sto šest, někdy ho prostě už jen nebaví sedět v sedačce a čekat, až dostane jídlo do pusy :) tak ho krmím „za pochodu“ - není to sice optimální, ale účel světí prostředky ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Run
20731
21.6.13 15:24

Moje dítě se na slušnou porci dostalo až tak v 15tém měsíci. Ale vždy přibírala nadprůměrně, takže jsem se z toho moc nehroutila. No možná parkrát :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat