7 tt - žloutkový váček má atypický tvar

Anonymní
24.3.20 14:12

7 tt - žloutkový váček má atypický tvar

Ahoj, prosím o radu a možná povzbuzení, jsem zdrchaná. S přítelem jsme si řekli, že se budeme snažit o mimi, ale vzhledem k tomu, že je mi 37 a loni mi sebrali celý jeden vaječník i s vejcovodem, jsem nečekala, že by to vyšlo takhle na první pokus. Ale stalo se :) 2.3. jsem byla objednaná k doktorce normálně na kontrolu už předtím, tam mi to potvrdila. Bohužel si už léta nepíšu, kdy mám MS a tak si to prostě nepamatuju přesně, netuším, kdy mám ovulaci, prostě nic. Myslela jsem, že nám to třeba rok nepůjde a nějak to neřešila. Dr. mi popřála hodně štěstí a pak jsem od ní musela odejít a najít si novou, protože už půl roku bydlím s přítelem 250 km od původního domova a tahle byla ještě v púvodním městě. Tak za 14 dní jsem byla u té nové, měla zprávu od staré. Na UTZ byl krásnĕ vidět plod (poprvé u té původní dr. jen ten váček), že už má srdíčko, které pracuje, takže asi vše ok…Jen mě trochu zarazilo, že mě objednala na další kontrolu hned za týden. Což bylo dnes. Něco zmínila, že se jí asi nezdá, ale já tomu moc nevěnovala pozornost. Dnes jsem odcházela zdrbanĕjší než minule, kdy jsem ho už viděla. Její závěry: od minule vyrostl skoro na dvojnásobek, z 4,7 mm na 8,1 mm. Prý že je pořád menší, než by měl v tom týdnu být (?), ale ještě jako v normě. Srdeční akci vidí. Ale prý se jí nezdá žloutkový váček, že má nějaký atypický tvar :( Což prý může znamenat, že se mu nedaří. :,( Ale že prý to budeme pozorovat a mám tam jít opět zase za týden. :( Jako nevím, co to má být… Možná bych asi chtěla slyšet nějaké povzbuzení, spíš než hrozné příběhy. Přečetla jsem toho zde a jinde o možných komplikacích vše možné, ale s tímto jsem se ještě nesetkala. Je tu někdo, komu třeba doktor řekl na začátku to samé a pak to bylo v pohodě? Děkuju :) Zase nový svět plný stresu pro mě

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

896
24.3.20 14:19

Přímo tohle neznam, ale můžu Tě ujistit, že mě strašila doktorka pořád s něčím - porodite předčasně, plod je malý, plod je velký, plod má malou pánvičku pak zas velkou, atd, atd, vždycky jsem chodila domu vystresovana… Mimino je úplně v pořádku.

Takhle ze začátku je to buď a nebo. Ale nikdy opravdu nepodlehni tomu, že začneš myslet a stresovat se tím špatným, protože ženské tělo je neuvěřitelné a ono to co ti doktorka řekla dnes, tak příště může být úplně jinak.

Tady je diskuze a zkušenosti jiných https://www.emimino.cz/…acku-170963/

:hug:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6234
24.3.20 14:32

Ja bych se snazila byt co nejvic v klidu a nemyslet na to spatny. Stat se muze cokoli kdykoli. Uvidis na pristi kontrole. Drzim palce, at je vse v poradku :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
960
24.3.20 14:40

Já bych byla v klidu, i když vím, že je to stres a snadno se to píše než dělá. Mě takhke strašili s dcerou. Nejprve, že nemá nosní kůstku a mohl by to být downův syndrom. Za týden byla krásně vidět. Potom den před porodem ve 40tt, že je moc malá, krátká a odhad 2 800g a vypadá to na růstovou retardaci…Probrečela jsem celý den… Další den se narodila se 49 cm a 3 560g… Teď je pomalu vyšší než její vrstevníci. Takže tak. :hug: Držím palce ať je vše v pořádku! :andel:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
121
24.3.20 14:53

Jak píšou holky, zbytečně se nestresuj, pokud to má vyjít a věřím, že ano, tak to vše bude dobré. Nenech se zbytečně strašit a stresovat, upřímně nechápu moc takové lékaře, co pořád říkají ženským jen ty nejhorší scénáře.. Držím palečky, určitě to bude v pořádku :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
25.3.20 08:38

Děkuji všem za odpovědi. :)
Samozřejmě jsem trochu pogooglila a našla několik diskuzí a poraden s tímto problémem, jedna paní psala, že ji doktorka taky posílala každý týden na kontrolu kvůli nepravidelnému váčku a se slovy, že jí zatím nemůže říct, že je to v pořádku. Pak jsem od několika lékařů našla názor, že to nemusí znamenat nic hrozného. Jiní zase, že ten tvar tolik neřeší. Taky netuším, proč musí vždycky takhle nervovat. Člověk má být v těhotenství přece v klidu a ne z každé kontroly odcházet s hlavou v pejru a to je teprve na začátku :pocitac:
Docela jsem uvažovala se ještě poohlédnout po jiném doktorovi, tady ta mi moc nesedí. Chtěla jsem si třeba odnést už fotku z UTZ, ale ona byla tentokrát se vším rychle hotová, minule mi to mimčo i přiblížila i ukázala, zdálo se mi pěkné a normální, viděla jsem asi i to srdíčko :) A teď nic, jen řekla, jo roste, srdeční akce je, ale zatím vám nemůžu říct, že je to v pořádku, přijďte zase za týden. :roll: Teprve když jsem se jí zeptala, co se jí tam tedy nezdá (mám snad právo to vědět že), tak mi to sdělila o tom váčku. Neukázala mi nic a na fotku nebyl čas.

Teď dotaz - myslíte, že bych třeba tu příští kontrolu mohla odmítnout a jít tam až za 14 dní, popř. si sehnat jiného doktora? Možná to byl přešlap vedle, ano vím, když to má dopadnout blbě, tak dopadne bez ohledu na dr., ale aspoň bych ocenila někoho, kdo má lidský přístup a jednoho už jsem si vyhlédla.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
25.3.20 08:46

Ještě bych doplnila, že jsem u několika gynekologů v online poradně viděla odpověď, že tvar gestačního váčku má sám o sobě malou vypovídací hodnotu a jeden přímo napsal, že důležitá je akce srdeční. A něco špatného - jako že neprosperující těhotenství - to může znamenat až v kombinaci s jiným špatným „faktorem.“
Možná se snažím uklidňovat… nebo proč to ta doktorka u mě tak řeší, pořád se snažím přijít tomu na kloub :think: Asi je to taky tím, že jsem starší matka nad 35 a už samo to je riziko, možná by to tak neřešila u dvacetileté holky? Nějak se mi nechce věřit, že doktorka, které je podle vzhledu nejmíň 50 se za svou praxi setkala pouze s kulatými váčky, a když byly šišaté, tak to nikdy nedopadlo? :roll:

Jo a to je teprve malý „problém“ na začátku, řešit to takhle dál, asi spíš než do porodnice pojedu do Bohnic. :dance:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
25.3.20 14:32

Ahoj, v nadpisu je žloutkový váček, teď čtu gestacni váček?

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
25.3.20 16:08

Doktorka říkala myslím žloutkový, já tomu prd rozumím a podle čtení na netu jsem myslela, že to je to samé… Pak zase že ne. Jak to tedy je? Ale moc se tomu asi věnovat nebudu, že. Nebo se z toho zblázním. :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
1.4.20 10:59
@Anonymní píše:
Doktorka říkala myslím žloutkový, já tomu prd rozumím a podle čtení na netu jsem myslela, že to je to samé… Pak zase že ne. Jak to tedy je? Ale moc se tomu asi věnovat nebudu, že. Nebo se z toho zblázním. :roll:

Gestacni váček je ten obal ve kterém se ukáže nejprve žloutkový váček a pak embryo. Žloutkový váček zaniká. Nicméně já měla žloutkový váček hodně moc velký a u něj embryonální pól, ale na dalším ultrazvuku už nebylo vidět vůbec nic, jen velký gestacni váček s v pátek jdu na revizí :,(

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
2.4.20 14:02
@Anonymní píše:
Gestacni váček je ten obal ve kterém se ukáže nejprve žloutkový váček a pak embryo. Žloutkový váček zaniká. Nicméně já měla žloutkový váček hodně moc velký a u něj embryonální pól, ale na dalším ultrazvuku už nebylo vidět vůbec nic, jen velký gestacni váček s v pátek jdu na revizí :,(

Moc mě to mrzí. :,(
Vím, že to není útěcha asi, ale potkalo mě to samé…Na revizi jsem byla včera. :,( :(
Drž se, musíme to zvládnout. Měly jsme smůlu, příštĕ to určitě vyjde, já se nevzdám a ty bys taky neměla :hug: :hug: :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama