7. týden po revizi bez MS a nízká sliznice

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

AnaMoon
Povídálka 50 příspěvků 07.11.18 12:35
7. týden po revizi bez MS a nízká sliznice

Ahoj všem, chtěla bych vědět, jestli má někdo podobnou zkušenost s porevizním stavem a taky bych se ráda vypovídala. :(

18. září mi cca v 9+2 byla sdělena diagnoza ZT, na revizi jsem šla v sobotu 22. září. Po revizi týden krvácení, pak týden špinění, od té doby nic. Gynekolog mi na kontrole týden po revizi řekl, že je vše v pořádku a MS dorazí cca za měsíc. No nedorazila ani po 6 týdnech.

Včera jsem byla na gynekologii kvůli očkování proti zarděnkám, bohužel můj doktor (který mě i operoval) si zrovna prohodil službu s jiným, takže jsem šla k tomu druhému. Zmínila jsem se mu, že jsem téměř 7 týdnů od revize a MS stále nikde, ani nešpiním, nic. Jen mě cca poslední tři týdny nárazově pobolívá v podbřišku a v zádech. Není to nějaká šílená bolest, ale nepříjemné to občas je.
Pan doktor nebyl nijak nepříjemný, ale odpověděl mi něco ve smyslu, že je ještě brzo, ta sliznice se musí zahojit (ehm to tak nějak vím i sama), až mi přišlo, že jsem snad divná, když bych ráda skoro 7 týdnů po zákroku dostala konečně první MS. :zed:
Na UTZ mi našel malá ložiska adenomyozy, což je něco jako endometrioza, s tím, že to má spousta žen a nic se neděje. Víc mi k tomu neřekl. Neřekl mi ani výšku sliznice, jen že pokud by MS nedorazila za další 3 týdny, mám přijít znovu. To už ale budu skoro 10 týdnů po zákroku. 8o Ani mi nenaznačil možná řešení, nebo cokoliv. Prostě jen počkejte ještě tři týdny.

Co jsem tak rychle zahlédla zprávu, bylo v ní jen „sliznice nízká“ a „cysta na vaječníku“, o té se mi ale vůbec nezmínil, tak nevím. Byla jsem ze všeho tak vykulená, že jsem se v tu chvíli nezmohla na slovo, nechala se v sesterně naočkovat a šla domů.

Celou dobu se snažím myslet pozitivně, nepřipouštět si komplikace, ale včera to na mě sedlo a probrečela jsem víceméně celý večer a noc. :zed:

Teď nevím, jestli se hnát k doktorovi hned další týden, nebo to opravdu nechat až za další dva až tři. Na jednu stranu tam nechci běhat co dva dny, na druhou stranu se strašně bojím komplikací, je mi 29, bylo to moje první těhotenství a včera jsem jen řvala manželovi na rameni, že nikdy nebudeme mít děti. :zed:

Máte prosím někdo podobné zkušenosti s nízkou sliznicí relativně dlouhou dobu po revizi? Bylo nakonec všechno v pořádku? Kdy vám přišla první MS?

Omlouvám se za román, jen je mi psychicky opravdu nedobře a bojím se.
Děkuji za všechny reakce.

(O kontryhelovém čaji vím, ale nežiju v ČR, takže jsem se k němu ještě bohužel nedostala.)

Reakce:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.11.18 13:23

@AnaMoon ano, mam zkusenost, nizka sliznice po 2 revizich, prvni MS vyvolana asi po 2 mesicich. Pak jsem jela do Asie, druha MS prisla po dalsich 2 mesicich sama (kdybych byla v CR, nechala bych si ji vyvolat, ale takhle to dopadlo samo). Dalsi MS uz neprisla a prckovi jsou uz skoro 3 roky.

Na rust sliznice pomohl kontryhel a cervene vino.

sluno22
Povídálka 17 příspěvků 07.11.18 17:16

Ahoj,
ja byla na revizi den pred tebou tedy 21.9. Cca v 11tt. 2 dny po revizi spineni od te doby nic. Mestruaci jsem dostala ted 5.11. Uz tyden predtim tedy 29.10. jsem zlehka spinila dva dny a pak nic ale normalni mestruace prisla az ted toho 5.11. Ohledne nizke sliznice nemuzu nic napsat jen to ze moje gynekolozka v nemecku mi rekla ze prvni ms dorazi za 8 tydnu. A tedy jsem se zarekla ze tech 8 tydnu k ni nepujdu at by bylo cokoliv. Proste kazde telo se s tim musi vyporadat posvem a kazda jsme original. Vim ted si rikas ze uz jsem to dostala a je mi hej. Chapu ze te to mrzi a stve a snazis se byt vklidu a sledujes se a procitas a zjistujes a ctes si jine zkusenosti a kazdy te chlacholi ale porad je tam ale. Ale proc ne ja a nebo spis proc ja. Na uvahy, ze jsi neplodna a nemuzes mit deti je opravdu dost casu. Uz to ze jsi otehotnela je znamka ze to tak byt nemuze. Hlavu vzhuru proste ten prcek se podari jak tobe tak i mne. Jen nam ta priroda ukazuje ze zadarmo to nebude :) manzel ti je jiste velkou oporou coz je moc dobre tak za to uslzene rameno by si dnes zaslouzil nejakou odmenu no a posledni vec. Tedy nevim ve ktere casti sveta se nachazis ale kontryhel maji jiste vsude v nemcine je to Frauenmantel v jinych jazicich pomuze kamarad googl :)

AnaMoon
Povídálka 50 příspěvků 08.11.18 14:45
@Anonymní píše:
@AnaMoon ano, mam zkusenost, nizka sliznice po 2 revizich, prvni MS vyvolana asi po 2 mesicich. Pak jsem jela do Asie, druha MS prisla po dalsich 2 mesicich sama (kdybych byla v CR, nechala bych si ji vyvolat, ale takhle to dopadlo samo). Dalsi MS uz neprisla a prckovi jsou uz skoro 3 roky.Na rust sliznice pomohl kontryhel a cervene vino.

Ahoj mockrát děkuji za odpověď a za dodání naděje, že i po dvou revizích a opožděné MS máš zdravé dítě. :srdce: Moc gratuluju a díky i za radu s vínem, než přijde kontryhel, tak budu pít víno. :mrgreen:

AnaMoon
Povídálka 50 příspěvků 08.11.18 15:01

@sluno22 Ahoj! Omlouvám se za pozdní odpověď,, časový posun je velký. :) Mockrát děkuji za tak obsáhlou a pozitivní reakci. A taky „gratuluju“ k první porevizní MS. Nikdy bych nevěřila, že něco takového kdy řeknu/napíšu. :roll: :mrgreen:

Takže sis taky počkala celkem, že. :? No já se snažím fakt zachovat klid, většinou se mi to daří a pak mám chvilky, kdy bych jen brečela bez ohledu na okolí. Čím víc se vzadaluju od těch 6 týdnů, tím je to horší. Teď v sobotu to bude přesně 7.
Já jsem celou dobu od zjištění ZT byla strašně pozitivní, tak teď si to asi vybírám se vším všudy. I po revizi jsem byla celkem ok po psychické stránce, občas to na mě padlo, ale říkala jsem si, že za chvíli budu zdravá a pak už všechno dopadne. Akorát jsem teda absolutně nečekala, že na první MS budu čekat dva měsíce… snad to nebude déle.

K doktorovi jsem právě taky moc nechtěla, ale potřebovala jsem už nutně to očkování a nechtěla to odkládat. On mi UTZ dělal hlavně aby vyloučil možné těhotenství a mohl mě naočkovat. No a tam začal s tou adenomyozou a antikoncepcí a to už na mě bylo nějak moc. :?

Každopádně jsme se rozhodla, že pokud budu mít pořád bolesti, tak půjdu k doktorovi už příští týden, což bude chvíli před ukončením 8. týdne. Pokud ustoupí, tak tam naběhnu za 14 dní a uvidíme. Modlím se, abych už nikam nemusela a mohla tam dojít jen na jaře s pozitivním testem.

Jinak mě moc mrzí, že i tebe tohle potkalo. :hug: Máš už děti? Doufám, že u nás obou to byla jen taková malá „bezvýznamná“ epizoda, která nebude mít žádný vliv na věci příští.

Jinak jsem se na tvůj popud pohrabala spolu s manželem (opravdu bych mu měla připravit nějakou odměnu za to, jak o mě pečuje) v internetu a kontryhel tu fakt k sehnání není. :? Resp našli jsme jen nějakou pleťovou vodu na obličej a to pít nechci. :mrgreen: Jsem mimo Evropu, takže mi nezbude nic jiného, než počkat na import z Čech. :lol:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.11.18 15:25
@AnaMoon píše:
Ahoj mockrát děkuji za odpověď a za dodání naděje, že i po dvou revizích a opožděné MS máš zdravé dítě. :srdce: Moc gratuluju a díky i za radu s vínem, než přijde kontryhel, tak budu pít víno. :mrgreen:

Hele, ony ty revize byly dokonce 3, skoncilo to totiz operativni hysteroskopii po tech revizich. Ja v navalu zoufalstvi hledala uz cenu nahradni matky, jak mi porad nerostla ta sliznice. Myslela jsem, ze uz treba nedoroste. Deti mam uz 2, mezi nimi pak byla jeste dalsi revize.

AnaMoon
Povídálka 50 příspěvků 08.11.18 15:38
@Anonymní píše:
Hele, ony ty revize byly dokonce 3, skoncilo to totiz operativni hysteroskopii po tech revizich. Ja v navalu zoufalstvi hledala uz cenu nahradni matky, jak mi porad nerostla ta sliznice. Myslela jsem, ze uz treba nedoroste. Deti mam uz 2, mezi nimi pak byla jeste dalsi revize.

No pěkný. :? Takže jsi měla srůsty po těch revizích, chápu to správně? To je můj největší strašák. :zed: A děti se nakonec povedly přirozeně?
To je stejně hrozný, někdo má děcek 5, ani neví jak a někdo… No asi to má nějaký vyšší důvod, který zatím ještě nechápu. :?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.11.18 20:39
@AnaMoon píše:
No pěkný. :? Takže jsi měla srůsty po těch revizích, chápu to správně? To je můj největší strašák. :zed: A děti se nakonec povedly přirozeně?
To je stejně hrozný, někdo má děcek 5, ani neví jak a někdo… No asi to má nějaký vyšší důvod, který zatím ještě nechápu. :?

Nemela jsem srusty, ale porad v deloze neco zustavalo. Takze revize, za tyden dalsi revize, za mesic operativni hysteroskopie s tim, ze neroste sliznice a buhvi, jestli tam neni mola. Za dva mesice bez MS vyvolavacka, sliznice nizka. Pak jsem nasadila kontryhel a cervene vino. Za mesic po vyvolavacce mi Mudr rekla, ze sliznice vysoka a MS ceka kazdy den. No, neprisla, ale byla jsem v te Asii, tak jsem to neresila. Po navratu prisla MS a na prvni pokus po tehle prvni prirozene MS hned zdravy syn. Treti tehotenstvi se take nepovedlo a po prvni porevizni MS, ktera prisla normalne asi po 24 dnech se na prvni pokus podaril druhy syn.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Konec ftalátům i salmonele. Co přináší Evropa vašemu miminku?

Slýcháte kolem sebe občas lamentování, že přivést děti do dnešního světa je... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejhorší pařba roku: Na večírku StarDance se víc zívalo, než pilo, Necpál nedopadl dobře

Z příjemného zvyku jako by se stala vynucená povinnost. Účastníci letošního... číst dále >

Introvert Vetchý ukázal manželku. Sexbomba s odzbrojujícím úsměvem!

Ondřej Vetchý bezesporu patří k nejlepším českým hercům, také ale k těm... číst dále >

Články z Ona Dnes

Anorexii jsem schovávala za vysílení z baletu, říká tanečnice

Megan Brewerovou (22) podezřívali z anorexie mnoho let, ale vždy tvrdila, že... číst dále >

Pomozte nadšené sportovkyni Natálce k bezbolestnému pohybu a nové protéze

Jednou by chtěla být veterinářkou, ze všeho nejvíc však čtrnáctiletá Natálie... číst dále >