7týdenní miminko a přetáčení z bříška na záda

18.4.16 11:57

7 týdenní miminko a přetáčení z bříška na záda

Ahoj maminy. Mám doma 7 týdenního chlapečka. Krásně už drží hlavičku a i na zádičkách jí krásně zvedne a pase.Co mě ale zaráží je to, že když se mu na bříšku nelíbí, začne zaklánět hlavičku do zadu a přetočí se na zádíčka. Dělá to podle mě vědomě, polohu na bříšku moc rád nemá. Začne prostě poplakávat a pak zaklání hlavičku aby se přetočil na záda. Vždy se mu to podaří a pak se uklidní. To je přeci strašně brzy. První dcera toto dokázala v šesti měsících. Bolí ho hodně bříško, tak proto se mu na bříšku nelíbí. Myslíte, že by to mohl být problém, že to vědomě nedělá a je to jen nějaké svalové napětí to zaklánění hlavička. Ale, když to pozorujeme, tak všichni tvrdí, že to dělá cíleně. Máte někdo podobnou zkušenost??Děkuju

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
681
18.4.16 12:04
@makynkamalinka píše:
Ahoj maminy. Mám doma 7 týdenního chlapečka. Krásně už drží hlavičku a i na zádičkách jí krásně zvedne a pase.Co mě ale zaráží je to, že když se mu na bříšku nelíbí, začne zaklánět hlavičku do zadu a přetočí se na zádíčka. Dělá to podle mě vědomě, polohu na bříšku moc rád nemá. Začne prostě poplakávat a pak zaklání hlavičku aby se přetočil na záda. Vždy se mu to podaří a pak se uklidní. To je přeci strašně brzy. První dcera toto dokázala v šesti měsících. Bolí ho hodně bříško, tak proto se mu na bříšku nelíbí. Myslíte, že by to mohl být problém, že to vědomě nedělá a je to jen nějaké svalové napětí to zaklánění hlavička. Ale, když to pozorujeme, tak všichni tvrdí, že to dělá cíleně. Máte někdo podobnou zkušenost??Děkuju

Taky se mi v tom věku několikrát přetočil, ale byla to náhoda při tom zaklánění hlavy, jak se rozčiloval. :lol:
Brzy to přešlo, teď v 5 měsících už to dělá vědomě a vypadá to úplně jinak…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Mufina
18.4.16 12:05

Teď to určitě není to správné přetáčení, mě toto chvíli dělala starší dcera, tak jsem jí v tom bránila a pak to přestala dělat. Správně se začala na záda přetáčet až někdy v 5 měsících, ale to měla úplně jinou techniku.

• Citovat
  • Nahlásit
1185
18.4.16 12:07

Mám doma starou knihu (87) - 1. rok dítěte a tam píšou, že během druhého měsíce některé děti umí přetáčení z bříška na záda. Tehdy totiž byly děcka na bříšku furt a dávaly se tak i spát. Pokud dáváš hooodně často, tak se to naučí dřív.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3294
18.4.16 12:11

Ne, není to přetáčení. je to vlastně „přepad“.některé děti to dělají - zakloní se tak, že přepadnou. je to de fakto špatně. zabránit tomu moc nejde, spíš podporovat správné přetáčení opačným směrem a hodně chovat v klubíčku - často to dělají děti která mají hypertonus - větší napětí v zádíčkách.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26341
18.4.16 12:13

@makynkamalinka On se nebude přetáčet, ale spíš přepadávat, protože se mu na tom břiše nelíbí (zřejmě na něm není dostatečně stabilní, nebo se přetěžuje).
Správné přetočení vypadá jinak (podsunutí ramene, přitažení nohy k břichu a dotočené - na to ani ne dvouměsíční dítě prostě nemá schopnosti).
Já bych to řešila, ale já jsdem v tomto ohledu dost řešitel.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9696
18.4.16 12:17

Jo je to prepadavani, i kdyz to muze vypadat vedome, je to spatnou technikou paseni, pomuze jedine trenovat polohu na brisku, primacknout na prdelce aby se mimco dobre opiralo o pánev a nemohlo se preklopit. Trenovat casto, ale nemusi tam vydrzet nejak extra dlouho. staci chvilinka ale casto. Pokud se to nezlepsi do 3 mesicu, sla bych na rehabilitace

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Envie
18.4.16 12:22

Mne to delala mala taky. Nebyloto vedome. Ted je ji 5,5 mesice a teprve se zacina z briska otacet. Na bricho uz to umi, ale zpet ne. Tehdy jsem byla uplne vyjevena a i jsem to rikala doktorovi, ale vedome to fakt nebylo. :mrgreen: ona casto prepadavala a proto se tohle delo. Az se stabilizovala na brisku, pak se to prestalo dit. At hodne trenuje a posiluje.

• Citovat
  • Nahlásit
  • Upravit
69305
18.4.16 12:40

Přetáčení to není, tedy, moje dítě to dělalo vědomě, věděla, že když bude cukat dostatečně dlouho, že přepadne zpátky, takže vědomě ano, ale ne cílené přetáčení. Je to prostě přepadnutí, i když ví, že když bude zaklánět, tak se prostě možná zadaří a přepadne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
69305
18.4.16 12:41
@dalmati píše:
Mám doma starou knihu (87) - 1. rok dítěte a tam píšou, že během druhého měsíce některé děti umí přetáčení z bříška na záda. Tehdy totiž byly děcka na bříšku furt a dávaly se tak i spát. Pokud dáváš hooodně často, tak se to naučí dřív.

ne, je to přepad, není to přetáčení, jenže to ve starých dobách nevěděli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Poison Eve
18.4.16 13:57

Je to prepad, nikoliv pretaceni, trenujte spravne paseni.

• Citovat
  • Nahlásit
18.4.16 14:39

A znamená to tedy nějaký špatný vývoj holky???jste mě dost vyděsily:(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Mufina
18.4.16 14:41

@makynkamalinka podle mě nutně ne, jen že je třeba zapracovat na té stabilitě na bříšku. Někdy to můžou dělat hypertonické děti, ale mě to dělala hypotonická dcera, takže to takhle nejde říct.

• Citovat
  • Nahlásit
681
18.4.16 14:43
@makynkamalinka píše:
A znamená to tedy nějaký špatný vývoj holky???jste mě dost vyděsily:(

Já doufám, že ne… Jak jsem psala - můj to taky dělal, pak přestal a teď se začal převalovat zase, ale správně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Envie
18.4.16 14:53

@makynkamalinka me to holka taky delala a zatim se dle dr. Vyviji sravne..i kdyz dost pri spani zalamuje hlavu k zadum. Lekar tvrdi, ze je vse ok. Pase, zveda se na rukach, pretaci se ze zad na bricho, obcas uz se ji povede i nopak, podsunuje kolinka…myslim ze se vyviji tak jak ma.

• Citovat
  • Nahlásit
  • Upravit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat