7 tydenní miminko - UM a fenyklový čaj

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Hsandra
Nováček 3 příspěvky 20.07.19 17:29
7 tydenni niminko UM a fenykolvy caj

Maminky prosim o radu mam 7tydenni hocicku a prechazime na UM( malo mlika). Obcas pred UM dam jeste prso, ale uz toho moc neni. Mala mi UM pije hodne nepravidelne nekdy jen 60ml nekdy 100ml a nekdy 160ml snazim se co 3hod davat, ale nekdy to proste nejde. Nebo popije 60ml usne a za pul hod chce znova vubec si nevim rady???taky se ji trochu zhorsily prdiky ty nas trapi od 2tydne, ale ted s nima bojuje vice. Zacla jsem davat cajik od teekane, ale taky nevim kolik toho muzr vypit za den? Takze bych potrebovala poradit jak s tou UM a cajikrm dekuji.

Reakce:
Lynette
Echt Kelišová 8856 příspěvků 20.07.19 17:43

Odpověď neznám ale já uvařím jeden čaj ten naredim vodou a když se ozve hodinu a půl po kojení dám jí trochu toho caje. Takže za den nevypije ani hrnek.

Lynette
Echt Kelišová 8856 příspěvků 20.07.19 17:43

Taky jí dávám i jen převařenou kojeneckou vodu.

Uživatel je onlinePocahonta
Zasloužilá kecalka 540 příspěvků 20.07.19 18:08

Za den by takto malé dítě na UM mělo vypít dohromady 150-180 ml na kilogram své váhy. Snaž se, aby intervaly mezi krmeními byly minimálně 2 hodiny, aby se předchozí dávka stačila strávit a nedělalo to v bříšku neplechu. Staršímu dítěti jsem též zkoušela dávat fenyklový čajík z lékárny. Když řvala dříve než po dvou hodinách, tak jsem jí dávala cucnout, ale moc toho nevypila, max. třeba 100 ml za den. Jinak zkoušíš dávat něco na ty prdíky? Nějaká probiotika a kapičky typu Espumisan?

Lnm
Kecalka 475 příspěvků 20.07.19 18:09

@Hsandra nam rekla dr 5-10 lzicek mezi jidly. Ale vic mu teda chutna obycejna voda nez caj.

ElucaK
Kecalka 362 příspěvků 20.07.19 19:30

Já už mám téměř tříměsíční. Také je na UM. Ráno uvařím čaj a do každé dávky UM dám 3 lžičky čaje a zbytek vodu. Ráno a večer dávám kapičky Espumizan. Malá je v pohodě, teď začínám vše pomalu vysazovat.
Co se dávky týče, malá taky nedávala předepsané množství co tři hodiny, ale pila, jak chtěla. Neplechu s bříškem to dělalo, když pila celý den každou půl hodinu až hodinu. Nedržela jsem ji násilím bez mlíčka, akorát pak řvala a když byl čas jídla, tak vysílením u něj usnula a stejně se nenajedla a za chvíli chtěla zase. Teď (za 14 dní 3 měsíce) se jí dávky jídla i spánek začínají ustalovat.

lucynka25
Extra třída :D 10031 příspěvků 22.07.19 08:07

@Hsandra je tu i recept na domácí čaj proti bolení bříška.
Jinak s tím přechodem na UM, jak často jsi kojila? Co takhle pozvat laktační poradkyni? Okolo 6.týdne je růstový spurt a miminko si žádá více mléka, kojit na požádání klidně co hodinu, ono se pak to mléko upraví. Hodně maminek se zalekne, že už mléko nestačí, ale většinou stačí přikládat častěji..pak je super, když čajík pije i mamka a tak se dostane do mléka.

Hsandra
Nováček 3 příspěvky 22.07.19 20:46

Nepresli jsme na UM jen kvuli malo mlika, ale mala se spatne prisavala. LP jsem mela nekolikrat doma, ale mala sala jen na bradavkach a rozvikala je a byla po kojeni porad neklidna a to pila i 4× po sobe. Chci se jeste zeptat jsme na Hippu a mala dnes kakala jen jednou a stolici mela dost tuhou a cely den porad tlaci. Setkala jste se nektera se zacpou po Hippu? Dekuju

Lnm
Kecalka 475 příspěvků 22.07.19 22:16

@Hsandra take pouzivam Hipp a maly mel ze zacatku zacpu. Po 3 dnech se to upravilo a kaka uz i sam a nekolikrat denne. Jen teda tuha konzistence (jako pasta) zustala. Rozdelavam ve vice vody a davam mu vodu i mezi krmenim.

Hsandra
Nováček 3 příspěvky 23.07.19 06:44

@Lnm my uz prikrmujeme tak tyden a teprve ted mam pocit ze ma zacpu vykakala se jen jednou a taky taka pasta. Cely den se snazi tlacit obcas prdne, ale vetsinou se trapi pomaham jak muzem, ale nic nezabira.

Lnm
Kecalka 475 příspěvků 23.07.19 07:46

@Hsandra u Hippu je pry ta tuzsi konzistence normalni. Ja pomaham pri prebalovani, kdyz ma plnou plinku, zvednu nozky a vykaka jeste neco. A ted jsme nasadili kapky Baby Calm, kvuli prdikum a prijde mi, ze se mu po nich i lepe kaka. Tak zkuste take. Nebo proste vam tohle mliko nevyhovuje a bude treba zkusit jine :/

Váš příspěvek
Reklama