7+0tt, prázdný gestační váček, vysoké hCG

60
5.2.16 10:29

7+0tt, prázdný gestační váček, vysoké hCG

Ahoj holky,
prosím o povzbuzení, radu nebo podobnou zkušenost.
Mám zdravého dvouletého syna, bylo to první těhotenství bez větších obtíží.
Mám za sebou od minulého roku dva potraty. Duben 2015 zamlklé těhotenství v 9tt, srpen 2015 spontánní potrat v 6tt.
29.12.2015 jsem měla ovulaci, 10.1. byl první duch, co 2 dny čárka sílila. 18.1. proběhla první kontrola, gestační váček odpovídal 5+0. Další kontrola byla 2.2., kde paní doktorka plod nenašla na rovnou mě odeslala do nemocnice na kontrolní vyšetření, poté revize v případě stejného nálezu. Hned jsem tam jela, bohužel verdikt stejný. Na revizi jsem objednaná na 10.2. ve středu. Začala jsem pátrat zda je ještě malá naděje a vím, že i takové případy jsou, že se těsně před revizí mimi objevilo i se srdíčkem. Jelikož se nikdo neobtěžoval mně ani vzít krev na hCG, zašla jsem si včera jako samoplátce na odběr a výsledek je 50390, tedy poměrně vysoké. Znovu jdu na odběr v pondělí. V úterý ráno jsem si ještě vybrečela kontrolní utz u mé doktorky.
Dny se vlečou pomalu, je mi jasné, že pokud v pondělí hCG nevzroste, je to v háji.
Holky prosím, je mezi vámi nebo ve vašem okolí někdo, komu to nakonec dopadlo dobře? Naděje umírá poslední přece… :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

19184
5.2.16 10:35

@Lindag Pokud je na UTZ už něco vidět, tak HCG není směrodatné. Může Ti růst gestační váček - ale prázdný, sám GV vytváří to HCG, takže na ty odběry jdeš zbytečně. V takhle brzkém stádiu roste embryo opravdu rychle a pokud počítám tak toho 2.2 jsi byla 7+1.. myslím, že to dobré nebude.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Malvajs
5.2.16 10:43

Ja mam tez bohuzel smutny konec:-( prazdny gest. Vacek, hcg vysoke, dokonce rostlo. Pak jsem zacala krvacet, deloha cista, hcg neklesalo. Po 14 dnech kontrola na utz a naslo se dalsi embryo v levem vejcovodu, ktere si tam rostlo a nikdo o nem nevedel. Pak zastavilo rust a nastesti to neprasklo.
Mrzi me to, cim si prochazis a uplne vim, jak se ted citis. Snad to dobre dopadne a kdyz ne, tak to vyjde priste. Po tehle smutne udalosti jsme byli na ivf a mame holcicku. Drzim palce a preji hodne sil

• Citovat
  • Upravit
3302
5.2.16 10:55

@Lindag: Nikdy bych nešla na revizi jen proto, že doktor nevidí srdíčko v termínu podle tabulek. Naprosto nechápu, proč tohle tolik doktorů pořád dělá, proč hned posílají na revizi. Pokud o tom nejsi pžesvědčená, tak revizi prostě odmítni, máš na to naprosté právo, nikdo tě nemůže nutit na ni jít! Jestli to skončí prosperujícím těhotenstvím nebo potratem, to ti tu z křišťálové koule nevyvěštíme, ale i kdyby to nakonec bylo zamlklé nebo potrat, tak aspoň nebudeš mít pochybnosti, jestli jsi zbytečně nedala pryč zdravé ditě, které by se normálně vyvinulo.
Já kdybych před čtyřmi lety poslechla doktora, co mě hnal na revizi, přesně proto, že ještě neviděl srdíčko, když podle tabulek už mělo být, tak jsem dneska bez svojí skvělé a milované starší dcery. Naštěstí jsem neposlechla, doktora vyměnila a dceru v pořádku donosila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Malvajs
5.2.16 11:00

Tez jsem odmitla revizi, cekala jsem 14 dni az zacnu krvacet, na konci jsem uz byla psychicky na dne, kdyz se nic nedelo. A dopadlo to spatne. On je kazdy pripad jiny, ale ja jsem tez pro vyckani. Ale je to asi pro silne povahy. Ve finale mi to mohlo prasknout a dopadnout jeste hur. Hledala jsem na netu porad nejake berlicky, pribehy s dobrym koncem a nakonec z toho bylo neco, co me ani nenapadlo.
Proste co se ma stat se stane

• Citovat
  • Upravit
2844
5.2.16 11:43

@Kassy
ono asi nebude problem nebijici srdce (s tim souhlasim, ze se da cekat) ale prazdny gestacni vacek a to uz v sedmem tydnu normalni neni…kazdopadne ji nezenou hned, ale do revize ma jeste tyden :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
60
5.2.16 12:05

Holky děkuji za reakce, i když ne moc pozitivní. Aspoň tedy vím, že pokud hCG poroste a na ulz stejně nic nebude, nechám aspoň doktory pátrat dál. Přesto všechno mám veškeré příznaky, tehu nevolnosti, nateklá bolavá prsa, ostrý čich… Vím, že i tak to může být zamlklé, ale pořád aspoň jiskřičku naděje si udržuji..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19184
5.2.16 12:08

@Lindag Ty těhu příznaky způsobuje to HCG.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2219
5.2.16 12:10

Já měla to samé, akorát že u mě to znamenalo molu, místo plodu rostla jen abnomrálně placenta, HCG vysoké, příznaky velké ale plod žádný. Pět dní je ještě času dost, jestli bude nějaký posun, tak počkáte dále, ale jestli se nic nezmění, tak je to bohužel pravděpodobně jen afetální vejce, čili zkrátka plod se vůbec neobjeví. Držím palce, ať to třeba ještě dobře dopadne a když ne, tak to vyjde příště!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3HE
22254
5.2.16 12:13

@Lindag tak ony ty těhotenské hormony tak rychle nezmizí, proto se můžeš nadále cítit těhotně… jak to v bříšku je, to stejně je už dané a nejde to změnit, bohužel… a tobě přeji, ať to co nejlépe zvládneš.

Je zajímavé, že je to třetí nezdařené těhotenství ukončené kvůli nevyvíjenému embryu… jíš listovku? co štítná žláza… toxoplazmoza? atd… tohle můžou být důvody, proč je něco špatně…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
5.2.16 12:21

No srdíčko by mělo být uz v 5tt. Kamarádka taky čekala do 8tt jestli se srdíčko neobjeví, ale bohužel, měla vysoké hcg, všechny příznaky, nevolnosti, tělo se chovalo jako těhotné ale vacek byl prázdný. Říká se tomu anembryomola… oni ty doktoři uz to poznají. Ale vím ze někomu se srdíčko ukázalo třeba v 9 tt ale to bylo spíše p osunutou ovulaci cíli to tehu bylo mladší. Podle me pokud v 7tr není ani zloutkovy vacek ani srdíčko, je to špatně :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
1876
5.2.16 12:25
@Lindag píše:
Holky děkuji za reakce, i když ne moc pozitivní. Aspoň tedy vím, že pokud hCG poroste a na ulz stejně nic nebude, nechám aspoň doktory pátrat dál. Přesto všechno mám veškeré příznaky, tehu nevolnosti, nateklá bolavá prsa, ostrý čich… Vím, že i tak to může být zamlklé, ale pořád aspoň jiskřičku naděje si udržuji..

Ty příznaky máš protože máš vysoké hcg, tělo se chová jako těhotné ale plod tam není prostě. Zamlkle je když přestane bít srdíčko, tenhle případ je anembryomola.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
60
5.2.16 12:26
@3HE píše:
@Lindag tak ony ty těhotenské hormony tak rychle nezmizí, proto se můžeš nadále cítit těhotně… jak to v bříšku je, to stejně je už dané a nejde to změnit, bohužel… a tobě přeji, ať to co nejlépe zvládneš.Je zajímavé, že je to třetí nezdařené těhotenství ukončené kvůli nevyvíjenému embryu… jíš listovku? co štítná žláza… toxoplazmoza? atd… tohle můžou být důvody, proč je něco špatně…

Listovku jim stále, teď jsem měla ještě nasazeny Duphaston pro udržení. Štítnou žlázu bych měla mít v pořádku. Ta toxoplazmoza mě nenapadla, kočky mám, ale žijící jen v domácnosti. Myslis, že v nemocnici mohu o toto vyšetření požádat?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2476
5.2.16 12:37

Ahoj, já to na podzim měla podrobné jako ty a bohužel to nedopadlo dobře. Na utz jen prázdné plodové obaly, které furt rostly, a v nich vůbec nic. Dělali mi utz 2×, pak mě poslali na revizi, na kterou jsem skoro týden čekala. Ještě na operačním stole před revizí mi dělali projistotu utz a nic. Těhotenské příznaky jsem měla všechny.

Po revizi jsem měla pauzu 2 cykly, brala jsem inositol 4g denně na zlepšení kvality vajíček a 3. cyklus se neplánovaně zařadilo (opožděná ovulace o týden) a zatím vypadá vše OK. Oplodnění asi kolem 11.1., 20.1. už na testu // a 3.2. na utz malinký plod se srdíčkem.
Pokud jsi měla ovulaci na konci prosince, opravdu si myslím, že je to anembryomola, bohužel :( Na utz by už dávno něco viděli.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3HE
22254
5.2.16 12:52

@Lindag Odběr krve na toxoplazmozu ti může udělat gynekolog a jestli ne, tak obvodní lékař… na požádání gynekologa nebo tebe…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama