7měsíční miminko nechce večer jíst

Ewy
178
28.4.16 19:36

7měsíční miminko nechce večer jíst

Maminky, moc prosím o pomoc :-( Mám 7měsíční dceru, s kterou nebyl žádný problém. Teď mi ale odmítá večer jíst. Náš denní jídelníček je: ráno okolo 6hod má mléčko UM (kojila jsem bohužel jen dva měsíce, potom jsem ztratila mléko), v 9-9:30 má svačinu jogurt nebo tvaroh, ve 12-12:30 oběd příkrm jí už všechno, odpoledne v 15-15:30 svačinu přesnídavka ovocná a večer baštila kašičku. Tento týden mi večer kašičku i mléčko odmítá. V 19-19:30 jde spinkat. Spí mi až do rána a hrozně mě trápí, že tak dlouho nejí a v noci se neprobudí a nebrečí, že má hlad. Co s tím? Je to naše první a dlouho očekávané dítko, tak mám trochu strach.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Marie432875
28.4.16 19:49

Ja bych se nebala, žádné dite dobrovolně hlady neumře…pokud nebude hubnout, nelamala bych si hlavu. jen z hlediska výživy - myslim ze by bylo lepší dávat ovoce dopoledne a mléčnou složku -tvaroh, jogurt- prave až odpokedne…cukry je lepší dostat do těla spis dopo a ta bílkovina je před spaním také lepší…kdyz uz pak do rána nic nejí-více zasytí…

• Citovat
  • Nahlásit
5812
28.4.16 19:51

Jako první bych na ještě tak 5 měsíců vypustila tvaroh, a jako druhé bych se smířila s tím, že miminko nevečeří a zkusila bych jí v noci podstrčit mlíko…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10274
28.4.16 19:53

Mám stejný názor - zjistíte, že to tak ty děti mívají často, že někdy něco jí krásně a pak to začnou odmítat. Kdyby jí byly dva měsíce, tak by mě to trápila, ale nemáte doma už žádný mimino, je to velký děcko a samo se řekne co chce…klidně jí můžou růst zoubky a trápí ji to třeba večer, tak nemá chuť k jídlu…kaši bych nabídla, když ji nechce, dala bych ji spát…uvidíte, že za pár dní se zas třeba vezme :)
K tomu jídelníčku, taky bych zařadila ovocou a zeleninou složku - my dopoledne vždy na svačku baštíme ovoce a po obědě nakrájím na stůl nějakou zeleninu a ona v průběhu odpoledne zobe místo křupek - papriku, okurku, rajče, mrkev, ředkvičky,…co zrovna koupím :) je to výborný na zobku, naučí se krásně kousat a udělá si „vztah“ i k zelenině, která je i důležitější v jídelníčku než ovoce ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10274
28.4.16 19:55

@Gosi mlíko bych jí teda v noci rozhodně nestrkala…od šesti měsíců nepotřebujou nutně děti v noci už mlíko…pokud ho vyloženě nevyžaduje, tak jen ať spinká…zbytečně se na to jen navykne :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ewy
178
28.4.16 19:57

Všem moc děkuji za názor a rady. Jste skvělé :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26435
28.4.16 20:28

@Ewy Tvaroh bych do roka nedávala, večer, pokud nechce kaši ani mlíko, bych ještě zkusila nabídnout zeleninové pyré, hustší polévku, znovu jogurt nebo přesnídávku (co třeba takovou tu v kapsičce) nebo alespoń něco malého na žužlání do ruky (vzhledem k věku asi křupku).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
631
29.4.16 08:13

My taky baštili večer kaši kolem 180 ml, ale teď, co mu vyrostlo 6 zubů za 2 měsíce, nechce večer jíst. Kolem 10 večer mu pak dám flašku mlíka a kolem 3 další, ale večeři prostě vynechává, a to mu vždycky nachystám na výběr až 3 varianty a zkouším, zda se na něco nechytne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat