7měsíční miminko nesní zeleninu - co s tím?

11.12.19 20:36

7měsíční miminko papá ovoce i kaši,zelenina mu nejede co s tím?

Ahoj holky mám doma žrouta co se týče ovoce a kaše… jen na zeleninu ne a ne otevřít pusu, po prvním soustu zamkne pusu a neotevře a začne se vztekat. Mate nějaký nápad co s tím?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
14950
11.12.19 20:40

Zkoušela bych kombinaci zeleniny a ovoce (například mrkev a jablko) a postupně ty poměry přesouvat směrem k té zelenině. Asi jste s ovocem začali moc brzy a dítě má radši sladké příchutě. A to neuspěješ ani s dýní?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21497
11.12.19 20:40

Nemělas dávat sladké ovoce a kasi, dokud nejedl pořádně zeleninu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11.12.19 20:53

Pořádně mi ji papal přes měsíc a pak po zavedení ovoce najednou tohle..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18527
11.12.19 20:54

Kdyby mi nekdo po sladkem mliku, ovoci a kasi zacal davat zeleninu, taky by mi nejela. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2022
11.12.19 21:04

Taky bych kombinovala chutě, u nás jely hodně batáty, dýně, cuketa,… ale třeba samotná brambora fuj :-). Zkoušej a uvidíš, mimi je zatím malé, ono se chytne ;).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
173
11.12.19 21:10

Boze vy jste zase všechny chytre :roll: máme to podobne starší syn úžasné jedl zeleninu pak ovoce pak kasi mladší nechce nic…je mu taky 7mesicu a jak pises pusu ne a ne otevřít. Také jsem začínala zeleninou, nechtěl ji ale byl hladový takže jsme pak dali kasi a ovoce. Vydrzela bych, dávám mu malou lzickou, mírně zatlacim na pusinku, dělám kaspariny dokud neotevre. Dopracovali jsme se ze už sní půl skleničky k obědu. Nebreci mi u toho jak začal brecet, driv po dvou lzickach nechala jsem ho byt a zkusila to třeba za čtvrt hodky jeste jednou. A taky se mi osvědčilo moc neměnit druhy prikrmu. Nové totiž už tuplem nechce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
173
11.12.19 21:11

A ještě u nás hodně pomaha nejdřív trochu nakojit. Je zavislak a když je vyloženě hladový začne se u toho jidla vztekat hned..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53502
11.12.19 21:44

Co dát kus do ruky? Mé dítko miluje ožužlávat okurku, drtí rajčata, papriku (i když ještě nebyly zuby, dásněma to zvládne)… teda nedělám si iluze, že toho do sebe dostane nějak závratné množství, ale asi podstatně více, než když to mixnu. Popř. do toho přidávám něco zajímavého, z nějakého důvodu mu víc jede dýně s rýží než samotná, když do něčeho přidám pohanku lámanku, tak taky zvýším atraktivitu… prostě hledat něco pro něj zajímavého.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
285
11.12.19 21:48

Zkus BLW. At zkousi sam. A urcite nenut. Ja taky zacla ovocem, jak pyre tak kousky do ruky a zeleninu mi ji jak kterou. Tak zkus co nejvice druhu a treba mu nektere zachutnaji. Zkus do pyre pridat maso ci kuskus. Pripadne treba nakrajene vajicko natvrdo/michana.. at to proste neni cista zelenina. A nebo nakrajej zeleninu na hranolky a uvar v pare do mekka, a at to zkusi sam, treba ho to vic zaujme, kdyz si s tim bude moct pohrat, jeste vic ho to zaujme, pokud tu zeleninu budete jist vy, a date mu “ze sveho”. Ja bych to vylozene nehrotila, at ji ovoce, dej mu maso a vajicka na bilkoviny a tu zeleninu nabizej bez nuceni. Nejvic deti chteji jist to, co mame na taliri my :P

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1938
11.12.19 22:52

@Verunka1369 Já bych to zas tak nehrotila. V sedmi měsících je ten jídelníček docela ještě dost omezený a teď přes zimu navíc zelenina nic moc. To, co jí nebo nejí, se pravděpodobně ještě několikrát změní. Tak nabizej, ale nevysiluj. Hlavně že něco něco jí. Třeba se pak zeleniny chutne víc v létě, až bude čerstvá zelenina a až bude moci jíst více druhů zeleniny a celkově víc potravin. Ono „normální“ jídlo se zelninou chutná pak jinak než zeleninové pyre. A možná, že už má jen teď tu zeleninu jen okoukanou a zajímá ho to novější. Jinak mě mlíko přišlo mnohem slabší než ovoce a rozhodně víc než kaše, takže si moc nemyslím, že by to bylo zvyknutim na sladké, sladkou chuť už musí znát.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
50272
12.12.19 00:43

Zkus tam dát maso nebo aspoň vývar, bylinky. Mně kluk samotnou zeleninu taky v jednom období moc nechtěl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12.12.19 08:05

Moc vám děkuji tak já to ještě nějak zkusim už jsem z toho zoufalá.. ale přece jednou musí začít :nevim: :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
67
12.12.19 13:08

Ahojda. Máme u 8 měsíčního stejný problém a začínala jsem taky zeleninou.. Vývar má rád, ale jakmile do něj muxnu zeleninu, tak to nechce apod. Taky to nehrotim🙂zkouším pár lžiček a dobrý…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22727
12.12.19 13:16
@Verunka1369 píše:
Moc vám děkuji tak já to ještě nějak zkusim už jsem z toho zoufalá.. ale přece jednou musí začít :nevim: :mavam:

tak to se mýlíš, ne nemusí :mrgreen: za nás se dávala zeleninová polévka v láhvi, když jsem já byla mimi, pokud tam nebylo maso, tak jsem to odmítala prohnutá do luku, zeleninu jsem nejedla, nejím a nebudu jíst - smrdí mi to, hnusí se mi to
dcera postupně také odmítá zeleninu jíst, papriku, co ji donutili ještě v miniškolce sníst, vyzvracela v takovém množství, jako by zvracela za celou školku
horší je, že dcera nechce ani maso, já jsem masožravec

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat