7tt špinění Utrogestan a koupání v bazénu

36
29.6.21 12:08

7tt spineni utrogestan a koupání v bazénu

Ahoj holky, jsem 6+3 dle MS těhotenství potvrzeno jen v nemocnici na pohotovosti kde jsem jela o víkendu kvůli jíz asi 10 dennímu špinění. Spinila jsem jen po záchodě po tlačení jinak vůbec. Ale jsem 3 měsíce po potratu moji holčičky ve 23tt tak jsem asi víc ve stresu z toho. Dostala sem utrogestan a spineni přestalo. Můj dotaz zní myslíte že se mohu koupat v bazénu? V žádných špinavých přírodních vodách ale normálně v chlorovem bazénu. Jinak bych to neřešila ale děsí mě to špinění, jestli nebudu náchylnější na infekcí atd nerada bych ohrozila mimiska ale v sobotu odjíždíme na dovcu. Děkuji za rady :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
820
29.6.21 12:14

Koupani v bazenu se v 1. trimestru nedoporucuje. Kamaradka takhle dostala infekci a v 15. tt potratila. Kdyz to musi byt, tak alespon pouzij vazelinove tampony.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27
29.6.21 12:16

Za mě bych se taky nekoupala.. pokud jste špinila tak dlouho, tak bych nic neriskovala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36
29.6.21 12:21

@Sardelka já se koupala u všech těhotenství většinou jen u nás na zahradě v bazénu ale u prvního jsem chodila plavat na bazén a vše v pořádku. Šlo mi jen k to spineni jinak bych to ani neřešila ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36
29.6.21 12:21

@Monika1321 no taky se mi to nechce riskovat tak se hold asi obejdou na dovolené bez koupání no :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
169
29.6.21 12:27

Nekoupala bych se. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1413
29.6.21 12:38

Také bych se nekoupala. Riskovat infekci za to nestojí. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2336
29.6.21 13:03

Ne nekoupat.. Dostaneš infekcí a budeš brečet.. Radši to vydrž bazén zase není nic extra důležitého

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21449
29.6.21 13:05

S utrogestanem se koupat nesmíš. Voda v pochvě by ho naředila a při poklesu hormonů v těle by se opět mohlo spustit krvácení. Po jeho aplikaci by ses neměla koupat ani ve vaně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1392
29.6.21 13:08

Já teda těhotenství beru dost „nezodpovědně“ ale na tvym místě bych to koupání oželila, nejde jen o infekci, můžeš prochladnout z mokrých plavek, nebo tam do tebe někdo nešikovně vrazí,… v těhotenství bez potíží bych se koupala normálně, ale takhle ne :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
852
29.6.21 13:12

V prvním těhotenství jsem se koupala v pohodě, u druhého jsem střídavě špinila/krvácela do poloviny druhého trimestru a doktor mi výslovně koupání nedoporučil. Pak už jsem ani nešpinila, dr. říkal, že s tampóny bych do vlastního bazénu mohla, ale i přestože se dcera narodila na konci srpna a bylo úmorné vedro, jsem neměla odvahu do konce těhotenství vlézt ani do bazénu na zahradě, abych si to později nevyčítala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9641
29.6.21 13:37

V tvým případě bych se určitě nekoupala

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2987
29.6.21 15:06

Nekoupala bych se.