7týdenní miminko furt pláče

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Uživatel je onlinelolaOV
Stálice 72 příspěvků 10.07.19 13:48
7týdenní miminko furt pláče

Zdravím maminky, máme doma 7týdenní miminko a poslední dobou stále pláče :( Nakojim (cca 9min) položím, spinká cca 5min, vzbudi se a pláče, jediné co ho utisi je prso, to se napije tak max 2min a usne. Trápí ho bříško, tak dáváme espumisan a říkám si, zda to časté kojení není špatné, jenze jinak ho nejde uklidnit a uspat :( Při prvním kojení se ho snažím vždycky budit aby pil co nejdéle, jenže je to marné, je úplně tuhý :nevim: Jinak dudlik BOHUŽEL odmítá. V noci spí taky špatně, občas se stává že za noc naspi tak max 4hodky a jinak furt pláče. Na tak malé miminko mi přijde že má moc moc málo spánku :( Nechápu proč se po usnuti vždycky hnedka probudí :zed: V kočáru nespi skoro vůbec, tam jen pláče. Jinak je zavinuty, zkoušela jsem nechat tak, ale to neusnul vůbec, jen máchal ručičkama. Podle dr mám dávat trochu vody, jinak přibira krásně, takze hlad to asi nebude :nevim: Sice už mi pár lidí řeklo at zkusim umělé mléko a bude klid :roll:
Jenže do toho se mi moc nechce :nevim: Zkoušela jsem kolebku, ta moc úspěch nemá, houpaci lehatko taky moc ne. Mame doma manducu, ale v te jsem nosila starsiho az později, mimi do toho už by ale mohlo ne? (jen si nejsem jistá na co je toto, do toho patří mimi které nedrží hlavičku? viz foto). Už si vážně nevím rady jak mu pomoct, jen jsem psychicky už občas pěkně v haji :zed:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Lily Evans
Ukecaná baba ;) 1798 příspěvků 1 inzerát 10.07.19 14:01

Z té fotky nejde poznat, co je to za nosítko, obecně jsou pro maloše vhodnější šátky, popř z nosítek Storchenwiege nebo Fidella šátková. Proč plače je těžko říct, miminka maj pořád takový plakací období, to přejde.

paandatko
Ukecaná baba ;) 1268 příspěvků 10.07.19 14:02

K tomu noseni, pokud mas fb, pridej se do skupinly Nosime deti a je tam nekde navod jak stahnou sed na Manduce, aby se mohli nosit i mensi deti, ale miminko mas jeste malicke, tam by byl lepsi satek. Zkus si najit skupinku odkud pochazis a maminky poradi, jak a v cem nosit.
Vodu bych nedavala, muze vadit, pro nekoho je tezka.
Neni asi rada, nez to vydrzet. Zkusila bych jeste omezit potraviny, ktere mohou vadit a nejak to preckat. Dcera byla taky uplakanejsi a nosila jsem v satku, venku se ji v satku dobre spalo, syn jezdil na kole. Doma spavala bud jen u prsa nebo zase v satku, kdyz bolelo brisko.
Drz se :srdce:

Uživatel je onlinewarita
Extra třída :D 11324 příspěvků 10.07.19 14:02
@lolaOV píše:
Zdravím maminky, máme doma 7týdenní miminko a poslední dobou stále pláče :( Nakojim (cca 9min) položím, spinká cca 5min, vzbudi se a pláče, jediné co ho utisi je prso, to se napije tak max 2min a usne. Trápí ho bříško, tak dáváme espumisan a říkám si, zda to časté kojení není špatné, jenze jinak ho nejde uklidnit a uspat :( Při prvním kojení se ho snažím vždycky budit aby pil co nejdéle, jenže je to marné, je úplně tuhý :nevim: Jinak dudlik BOHUŽEL odmítá. V noci spí taky špatně, občas se stává že za noc naspi tak max 4hodky a jinak furt pláče. Na tak malé miminko mi přijde že má moc moc málo spánku :( Nechápu proč se po usnuti vždycky hnedka probudí :zed: V kočáru nespi skoro vůbec, tam jen pláče. Jinak je zavinuty, zkoušela jsem nechat tak, ale to neusnul vůbec, jen máchal ručičkama. Podle dr mám dávat trochu vody, jinak přibira krásně, takze hlad to asi nebude :nevim: Sice už mi pár lidí řeklo at zkusim umělé mléko a bude klid :roll:
Jenže do toho se mi moc nechce :nevim: Zkoušela jsem kolebku, ta moc úspěch nemá, houpaci lehatko taky moc ne. Mame doma manducu, ale v te jsem nosila starsiho az později, mimi do toho už by ale mohlo ne? (jen si nejsem jistá na co je toto, do toho patří mimi které nedrží hlavičku? viz foto). Už si vážně nevím rady jak mu pomoct, jen jsem psychicky už občas pěkně v haji :zed:

Ahoj, podle popisu ma tve dite trimesicni koliku. Napisu par bodu, ktere si myslis snad pomuzou.

1. na UM zapomen, to ten problem nevyresi, sois bych ocekavala zhorseni (moje dcera byla na UM od porodnice, neco o tom vim).

2. prestan kojit co par minut. Samozrejme mu to nedela dobre. Kdyz se micha natravene mleko v zaludku s cerstvym, dochazi k fermentaci, naslednem refluxu a muze mu to zpusobovat neprijemne prolemy s travenim.

3. rozluc se s myslenkou, ze dite nakojis, pochovas par minut, odlozis do postylky a ono bude spokojene spinkat. NEBUDE. Pokud ma 3m koliku a podle popisu ji ma, tak musis osit nosit nosit. I moje dcera mela 3m koliku. Rvala doslova od rana do vecera, nebylo mozne ji odlozit. Jak rikas, do 5min nejpozdeji rvala dal. Byla jsem zoufala a uplne na sracky s nervama a dochazely mi sily milovym tempem. Doporucuju:

1. koupit knizku „nejstastnejsi miminko okoli“
2. uspavat dite nosenim, houpanim a bilym sumem (moje dcera milovala zvuk fenu na plne perdy)
3. kdyz usne, neodkladat. Da se to resit budto satkem, pak muzes chodit po byte a neco malo treba uklidit a tak, nebo si sednes na gauc. S dcerou jsem takto prosedela doslova TYDNY. V naruci mi spala krasne. Nakonec jsem se na radu nekoho tady na emiminu naucila uspavat na gauci. Dceri se to samozrejme moc nelibilo, rvala jako pavian, ale ja uz fakt nemohla. Proste dosla i rezerva a tak jsem si sedla na gauc, houpala jsem intenzivne ze strany na stranu a ejhle, po 15min se dcera uklidnila a usnula. Sedela jsem tam s ni v nemem uzasu, mala spala jako kdyz ji do vody hodis a bylo ticho. Neverila jsem svemu stesti. Zkus to!

Jinak ti nezbyde, nez vydrzet. Bohuzel. Kdybys mela jeste nejake otazky, rada odpovim. Vim, jak narocne toto obdobi je.

monzaj
Ukecaná baba ;) 2199 příspěvků 10.07.19 14:02

A co masírování bříška nějakým tím pupíkem, nahřívání (používala sem plenu-na chvilku do trouby, aby nepalela),cvičení s nožičkami, případně si kamarádka na prdíky pochvalovala šátek na nošení -ten se dá od narozeni.Pila jsem fenyklový čaj, snažila se nejíst nadymave věci včetně pečiva -max den stare..Espumisan mi u syna nepomáhal -jsou i jiné kapičky, ale po tom co mi po jednich syn zvracel sem přestala používat. Pozdeji sem přišla na probiotika biopron, ale to už syn i povyrostl a byl klid. Drzim palce -urcite bude zas líp ;)

paandatko
Ukecaná baba ;) 1268 příspěvků 10.07.19 14:09

@monzaj Zapomnela jsem na ta probiotika, hned od narozeni. Bez nich to vzdy bylo mnohem horsi.

marketak5
Ukecaná baba ;) 1254 příspěvků 10.07.19 14:12

A jestli byl uplakany od narození, tak bych zkusila vyloučit potravinovou alergii či intoleranci. Náš malý pořád plakal, byl neustále nešťastný a když jsem ze své stravy vyřadila mléko, byl jako vyměněny..

nomip
Zasloužilá kecalka 809 příspěvků 10.07.19 14:17

Ahoj, měli jsme úplně to samé. Jediné co zabíralo bylo nošení a nošení. Jedině tak spal a neplakal. Když jsem ho položila do pěti minut kravál. Nakonec jsem s ním seděla, tak, že jsem si ho položila na polštář na klíně a spal tak i hodinu nebo déle. Plakal mi, ale i u kojení, nešlo mu se správně přisát, měli jsme i kloboučky, pak jsem jen odsávala a teď jsme na UM. Malý bude mít tři měsíce a už je to pohoda. Kapky máme Babycalm a pomáhá i kmínový odvar. Espumisan nepomáhal vůbec. Ale co ve finále pomohlo těžko říct. Co jsem přestala kojit, tak jsem se uklidnila i já, protože krmení pro mě přestal být stres, že se bude u toho vztekat. Takže jsme v klidu oba dva.
A myslím si, že do nosítka už ho můžeš dát. Taky máme Manducu a malému se v ní líbí, usne mi v ní.

beruska9
Extra třída :D 11252 příspěvků 10.07.19 14:18

Neodkladat :nevim: Vodu k cemu, kojene dite nepotrebuje, doktor se zastavil v roce 1980 asi, dnes se to uz nedoporucuje. Nosit nosit nosit, s konkretnim typem nositka neporadim, myslim, ze nektere jsou od narozeni, ale jinak ten satek
A kdyz odkladat, tak az ve fazi hlubokeho spanku.

Lily Evans
Ukecaná baba ;) 1798 příspěvků 1 inzerát 10.07.19 14:38

Jinak jestli nechceš šátek, tak já nosila na rukou. Dva měsíce v tahu. Koukala jsem u toho na seriály, takže pohoda, naštěstí mám jen jedno dítě. O domácnost se staral manžel, jídlo mi mražené vozila mamka. Příště už vím, že mám odložit pitomé předsudky o lesanách a koupit si šátek hned :mrgreen:

Habrk
Zasloužilá kecalka 672 příspěvků 10.07.19 14:52

@lolaOV Pořídila bych si šátek a rektální rourku. Espumizan a podobné kapky na prdíky miminko mohou naopak zahleňovat a může je bolet břiško ještě víc. Poradila bych se v lékárně nebo u doktorky kolem rourky, ale syna jsem rourkovala snad půl roku a nic jiného nepomohlo. Pak spal docela dobře.

Uživatel je onlinewarita
Extra třída :D 11324 příspěvků 10.07.19 16:02
@Lily Evans píše:
Jinak jestli nechceš šátek, tak já nosila na rukou. Dva měsíce v tahu. Koukala jsem u toho na seriály, takže pohoda, naštěstí mám jen jedno dítě. O domácnost se staral manžel, jídlo mi mražené vozila mamka. Příště už vím, že mám odložit pitomé předsudky o lesanách a koupit si šátek hned :mrgreen:

cekam druhtko, satek bude jedna z povinnych polozek. osenim jsem si odrovnala vsechny klouby v tele.

Uživatel je onlinelolaOV
Stálice 72 příspěvků 10.07.19 20:10

@warita děkuju za rady. Akorát teda nevím jak ho mám uklidnit a uspat, když pomůže opravdu jen prso. Dudlik odmítá, s ním by to bylo jednodušší. Můžu poprosit jaký šátek např.? Nebo můžu tu Manducu?

Uživatel je onlinelolaOV
Stálice 72 příspěvků 10.07.19 20:13

@beruska9 A jak poznám že už má hluboký spánek? Mě přijde že ho nemá snad nikdy :zed: :D

Uživatel je onlinewarita
Extra třída :D 11324 příspěvků 10.07.19 20:23
@lolaOV píše:
@beruska9 A jak poznám že už má hluboký spánek? Mě přijde že ho nemá snad nikdy :zed: :D

moje dcera hluboky spanek nemela. S tim dudlikem to je holt potiz. Zkousej co zabere. Manduca se pro tak male mimco nehodi, zkus nejake nositko vhodne pro novorozence.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama