8 hodin spánku, přesto jsem rozlámaná

Anonymní
24.3.21 13:42

8 hodin spánku přesto jsem rozlámaná

Ahoj, spim každou noc 8 hodin. Spát chodím o půlnoci a vstávám v 8. Dítě spí většinou uz celou noc, jsou jí 2 roky. Posledních 14 dní mám hrozné problémy ráno při vstávání, jsem děsně unavená a klidně bych spala dál. Vyprostí mě až kafe. Dřív jsem kafe vůbec napila, dnes jsem bez něj mrtvá a to mi dost vadí. Přes den jsme s dcerkou venku a když spí po O tak já cvičím, většinou jezdím na orbitreku cca 45 min, 6-7km. Vůbec nechápu z čeho jsem tak unavená a proč mi nestačí 8 hodin spánku. Jak to máte vy a jak načerpat energii?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7535
24.3.21 13:45

A co jit proste obcas spat driv jak o pulnoci? :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.3.21 13:47
@Kukacka123 píše:
A co jit proste obcas spat driv jak o pulnoci? :nevim:

Ano to se nabízí, ale mala usíná zhruba kolem 21:30 a já ještě musím dělat něco do práce.

• Citovat
  • Nahlásit
10738
24.3.21 13:47

Já mám tenhle problém, když později vstávám. Jsem zvyklá mezi 5.-7.hodinou, jakmile si jednou přispím, jsem úplně ko. Ale být tebou, prostě jdu spát dřív. Když mě děti utahají, tak jdu klidně v půl osmé s nimi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
191
24.3.21 13:48

Záleží taky na kvalitě spánku, např. mít naprostou tmu, vyvětráno, nedívat se před spaním do mobilu atd. Je toho víc, zkus si něco najít o spánkové hygieně

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.3.21 13:48
@Aduš8 píše:
Já mám tenhle problém, když později vstávám. Jsem zvyklá mezi 5.-7.hodinou, jakmile si jednou přispím, jsem úplně ko. Ale být tebou, prostě jdu spát dřív. Když mě děti utahají, tak jdu klidně v půl osmé s nimi.

No to já bych ráda šla, ale bohužel kvůli práci to nejde. Malá usíná až ve 21:30. Dřív ji do postele nedostanu.

• Citovat
  • Nahlásit
7535
24.3.21 13:49
@Anonymní píše:
Ano to se nabízí, ale mala usíná zhruba kolem 21:30 a já ještě musím dělat něco do práce.

A nemuzes si to treba (praci) vyjimecne udelat odpo misto cviceni? Treba 1-2× tejdne. Nebo o vikendu s malou muze vstat partner a ty se dospis.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
435
24.3.21 13:50

Po čtyřech letech rodičovství usínám s dítětem a budím se s dítětem. Jak to přestanu dělat a koukat večer na filmy, jsem K. O. Spím deset hodin.. Kdyby fungovala školka, byla bych na tom asi líp, takhle mám po měsíci 14hodinových „směn“ dost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
405
24.3.21 13:50

S nemůžeš ty věci do práce dělat ráno, než mala vstane? Nejlepší je spánek před půlnoci :) takže spát v 10 a vstavat v 6

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3942
24.3.21 13:51
@Anonymní píše:
Ahoj, spim každou noc 8 hodin. Spát chodím o půlnoci a vstávám v 8. Dítě spí většinou uz celou noc, jsou jí 2 roky. Posledních 14 dní mám hrozné problémy ráno při vstávání, jsem děsně unavená a klidně bych spala dál. Vyprostí mě až kafe. Dřív jsem kafe vůbec napila, dnes jsem bez něj mrtvá a to mi dost vadí. Přes den jsme s dcerkou venku a když spí po O tak já cvičím, většinou jezdím na orbitreku cca 45 min, 6-7km. Vůbec nechápu z čeho jsem tak unavená a proč mi nestačí 8 hodin spánku. Jak to máte vy a jak načerpat energii?

Ahoj, já spím daleko déle (třeba v pátek jsem spala 20 hodin vkuse - kromě buzení na wc, v sobotu 14, v neděli 15…). Jsem pořád jako praštěná a úplně bez energie. Pokud spím př. těch 8 hodin, tak když se probudím, tak je mi naprosto šíleně zle. Jako vstanu k lékaři apod., ale pak musím zbytek dne prospat. Nevím, čím to je, pohybu máš dost, já chodím jen na procházky, spíš vkuse těch 8 h? Taky chodit spát o půlnoci je už dost pozdě, moje babička se zabývala výzkumem spánku a vždy nám říkala lepší minuta před půlnocí, než hodina po půlnoci spánku. Také jestli ti nechybí třeba nějaké vitamíny… jak se stravuješ? Jak dlouho už jsi takhle unavená, že ti nestačí 8 hodin?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.3.21 14:00
@Lollitka píše:
Ahoj, já spím daleko déle (třeba v pátek jsem spala 20 hodin vkuse - kromě buzení na wc, v sobotu 14, v neděli 15…). Jsem pořád jako praštěná a úplně bez energie. Pokud spím př. těch 8 hodin, tak když se probudím, tak je mi naprosto šíleně zle. Jako vstanu k lékaři apod., ale pak musím zbytek dne prospat. Nevím, čím to je, pohybu máš dost, já chodím jen na procházky, spíš vkuse těch 8 h? Taky chodit spát o půlnoci je už dost pozdě, moje babička se zabývala výzkumem spánku a vždy nám říkala lepší minuta před půlnocí, než hodina po půlnoci spánku. Také jestli ti nechybí třeba nějaké vitamíny… jak se stravuješ? Jak dlouho už jsi takhle unavená, že ti nestačí 8 hodin?

Mám to tak 14 dní. O kvalitě spánku před půlnocí vím. Už jsem přemýšlela, že bych chodila spát s malou a třeba ráno vstala o ty dvě hodiny dřív tzn v 6. Jenže to nedávám, nebo se mi spíš nechce, protože než se do něčeho zaberu bude malá vzhůru. Jinak dle chytrých hodinek mám kvalitu spánku nad 96% lidí, délky hlubokého a mělkého spánku jsou taky v normě. :nevim: výživu mám dobrou, alkohol nepiju.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
24.3.21 14:02
@heluska1992 píše:
S nemůžeš ty věci do práce dělat ráno, než mala vstane? Nejlepší je spánek před půlnoci :) takže spát v 10 a vstavat v 6

O tom jsem už přemýšlela, jenže ráno než se do něčeho zkousnu tak mi to zabere nějaký čas a malá pak hned bude vstávat.

• Citovat
  • Nahlásit
640
24.3.21 14:04

Neporadim, kazdopadne zavidim tech 8hodin…
Ja spim maximalne 5hodin a to jeste po castech :zed:
Co treba matrace, teplota v pokoji, cerstvy vzduch..nejaky caj na uklidneni pred spanim…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3942
24.3.21 14:08
@Anonymní píše:
Mám to tak 14 dní. O kvalitě spánku před půlnocí vím. Už jsem přemýšlela, že bych chodila spát s malou a třeba ráno vstala o ty dvě hodiny dřív tzn v 6. Jenže to nedávám, nebo se mi spíš nechce, protože než se do něčeho zaberu bude malá vzhůru. Jinak dle chytrých hodinek mám kvalitu spánku nad 96% lidí, délky hlubokého a mělkého spánku jsou taky v normě. :nevim: výživu mám dobrou, alkohol nepiju.

Tak to nevím, zas 14 dní není tak dlouhá doba, třeba to je i počasím, vyčerpáním z doby Covidové… Ale zkus někdy třeba jít trochu dříve spát a uvidíš. Já právě ty problémy se spánkem mám už roky v takových cyklech. Teď to nejhorší mám od prosince, kdy fakt spím minimálně 14 hodin denně většinou. A kafe tě probere? Já si ho dávám skoro každý den efekt nula. Držím palce, ať to brzy přejde a můžeš zas být po spánku svěží.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
883
24.3.21 14:12

U mě taky hraje velkou roli to, v jaký čas chodím spát. Snažím se do těch 10 usnout, v 6 vstávám a unavená začínám být opravdu až k večeru. Když jdu spát po půlnoci a vstávám třeba v 9 tak jsem totálně rozladěná a unavená už v 1 odpoledne. Ne nadarmo se říká, že ranní ptáče, dál doskáče.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat