8 let - každou noc se budí a brečí

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Janča1212
Kelišová 5771 příspěvků 08.01.18 23:30
8 let - každou noc se budí a brečí

Ahojky.
Prosím o názor, možná radu.
Je to už týden, co se můj syn pravidelně každý večer +- ve 23 hodin probudí a brečí. Zdá se mi, že jakoby spí, či je náměsíčný, nevím. Mluví nesmysly, kňourá a žvatlá. Ráno si nic nepamatuje. Už mi to ale nepřijde normální. Nic se u nás nezměnilo. Jedeme furt ve stejných kolejích. Žádné špatné známky, ani průšvihy. Doufám, že to brzo přejde

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
jdukolem
Hvězda diskuse 49255 příspěvků 08.01.18 23:36

Noční děs…známka přehlcené nervové soustavy přes den…první na co bych se zaměřila čas na pc a podobných věcech…

fia80
Závislačka 2998 příspěvků 08.01.18 23:46

Pomáhá na to i začít mu dávat Bkomplex.

Lewisa
Stálice 95 příspěvků 08.01.18 23:56

Náměsíčnost a noční děs to být může. Ale pozor, nevím jak teď, ale dřív na to odborníci dávali Diazepam a podobné s…y. Takže bych taky doporučila trochu zklidnit před spaním, popovídat, přečíst pěknou knížku (dceři je 9 a přestože si od 6 sama plynně čte, když je čas, čtu jí doteď, třeba něco ze starších dob, povídáme si o tom…)
Jinak taky to může být šikana, o které nevíte. Děti se kolikrát nesvěří. Držím palce, ať to přejde.

Janča1212
Kelišová 5771 příspěvků 08.01.18 23:58
@jdukolem píše:
Noční děs…známka přehlcené nervové soustavy přes den…první na co bych se zaměřila čas na pc a podobných věcech…

Tablet má teď zrovna rozbitý, takže žádné vysedávání u něho, ani pc, ani xboxu… Hraje si běžně s auty, karty, člověče.

Milis666
Kecalka 189 příspěvků 09.01.18 00:03

Také myslím, že by se mohlo jednat o noční děsy. https://www.celostnimedicina.cz/…y-u-deti.htm

LimitedEdition
Zasloužilá kecalka 841 příspěvků 09.01.18 00:35

@Janča1212 zkus mu posunout postel na jiné místo. Neplechu může dělat i blízkost zásuvek nebo nějaká elektronika v těsné blízkosti postele

berďana
Ukecaná baba ;) 1001 příspěvků 09.01.18 00:42
@fia80 píše:
Pomáhá na to i začít mu dávat Bkomplex.

Myslis, ze je zdrave mu davat uz jako malemu diteti navic vitaminy? Ja si myslim, ze by je jeho telo melo prave v tutom veku dostavat spis v ovoci a zelenine nez formou tabletek. Ale je to jen muj nazor.

Lenka_Hal
Kelišová 5730 příspěvků 09.01.18 03:33

Nas syn tohle mel v 6. Zadne hry, pc, tablety nemel, vecer jsme cetli knizky, a presto…byl uplne mimo, byl vzhuru a pritom stale ve snu, mluvil uplny nesmysly, klidne pul hodiny I Vic. Nepomohlo nic, proste to pak Preslo. Ale bylo to jednou za cas, nee kazdy den.

Halamka
Závislačka 3695 příspěvků 09.01.18 05:28

To vypada na desy. Dcera je mela hodne dlouho, skoro celou skolku a bylo to vzdy mezi 23-23:30h.
Pomohly az kapky od Jonase - joalis.

Verun83
Echt Kelišová 8841 příspěvků 33 inzerátů 09.01.18 06:04
@berďana píše:
Myslis, ze je zdrave mu davat uz jako malemu diteti navic vitaminy? Ja si myslim, ze by je jeho telo melo prave v tutom veku dostavat spis v ovoci a zelenine nez formou tabletek. Ale je to jen muj nazor.

Proc by to melo byt nezdrave? Neverim, ze s ni takove mnozstvi ovoce a zeleniny. A kupovana ovozel uz neni co byvala kdysi, rozhodne neobsahuje tolik vitaminu co by mela. Jednou za cas neni naskodu doplnit vitaminy.

berďana
Ukecaná baba ;) 1001 příspěvků 09.01.18 06:08

@Verun83
Může být. Já nevím. Vitamíny jsem dětem ve formě tabletek nikdy nedávala, proto se ptám :nevim:. Vždycky jsem vycházela z toho, že když dám detem zdravou výživu, stačí ten příjem vitamínu. Take jsem se bavila s lekarem a tem mi to tenkrat potvrdil.

Verun83
Echt Kelišová 8841 příspěvků 33 inzerátů 09.01.18 06:12
@berďana píše:
@Verun83
Může být. Já nevím. Vitamíny jsem dětem ve formě tabletek nikdy nedávala, proto se ptám :nevim:. Vždycky jsem vycházela z toho, že když dám detem zdravou výživu, stačí ten příjem vitamínu. Take jsem se bavila s lekarem a tem mi to tenkrat potvrdil.

Ja myslim, ze zrovna ten bkomplex nijak nevadi. Prebytek se vylouci s moci, zbytek si telo vezme.

berďana
Ukecaná baba ;) 1001 příspěvků 09.01.18 06:18

@Verun83
Ja ho tedy obcas beru kvuli nehtum a vlasum, ale detem jsem to opravdu nikdy nedavala a ted uz jsem ve veku, kdy si myslim, ty vitaminy v tabletkach neuskodi :oops:

geileenka
Extra třída :D 11510 příspěvků 09.01.18 08:42

Jsou to noční děsy. Vypadá to děsivě, ale v podstatě to není nic závažného a odezní to samo. Má teď asi jen náročnější období, klidně to může souviset i se školou, může být pod tlakem, ve stresu… Dcera na to taky trpí a to už od malička. Teď jí je 7 a ještě občas se to taky stane. Kolem 4-5 mi takhle běhala po pokoji třeba 5× za noc, naprosto mimo, probrání nemožné. Teď je to výjimečně, teď zrovna máme takové období, že se to stalo už třetí noc po sobě. Ale zjistila jsem, že pokaždé potřebovala moc čůrat, tak možná jí to tam tlačilo a z toho měla špatné sny. Tak se to pokusím teď ohlídat. Jinak jde o to, že oni jsou jakoby stále v tom snu, dcera se třeba vždycky vzteká, že jí něco nejde nebo někdo něco bere.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Daniel Nekonečný vedle pobledlé Vignerové už nevypadá jak z toho světa

Kromě finalistů Muže roku 2018 se na křest kalendáře vydal celý zástup hvězd,... číst dále >

Dobrý den, prsa ven: Vnadná Štěpánová ukázala víc, než chtěla

Herečka Bára Štěpánová (59) sice filmy, v nichž hrají prim její vnady, nemá... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >

Vyrostla v dětském domově, stará se o bratra i syna. Poprvé má svůj pokoj

Kristýna vyrůstala od tří let po dětských domovech, v jednadvaceti... číst dále >