8 letý syn změnil chování... je to s ním k nevydržení

Anonymní
8.9.20 20:06

8 letý syn změnil chování... Je to s ním k nevydržení

Prosím vás, poraďte mi… Vždycky jsem měla zlaté dítě… Byl hodný poslušný opravdu slušně vychovaný starostlivý chytrý a to jsem ho vyprdla ve 20 letech takže bych čekala spíš nějaký ho lumpa a ejhle já dokázala vychovat perfektní dítě… Jenže teď padlo 8 let a najednou obrat, nezavře s pusu celej den, má na všechno odpověď, hadá se se mnou, omlouvá, uráží a když ho sjedu tak se rozbrečí a najednou zase strašnej chudáček z něj… Tak já nevím… Čím to může být?? Jsem zoufalá vůbec si s ním nevím rady… Pořád se jen hádáme, neustále každý den, několikrát denně už to fakt nedávám a nevím co s ním… Prosím poraďte a napište zkušenosti… Děkuju

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
615
8.9.20 20:08

Normální první puberta a bude hůř. Kolem těch deseti let to bylo ještě mnohem, mnohem horší. :zed: Lze to jen přežít…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8.9.20 20:13

Tzv. prepuberta. A bude hůř :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.9.20 20:19

Bude hůř? Co si pod tím mám představit?? :think: já byla docela v pohodě takže tak nějak nevím co mě čeká :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
4330
8.9.20 20:19

Np tuto první pubertu má teď můj petiletej, tak to je pam druhá, třetí, desátá a až pak ta opravdová? No to se máme na co těšit. My to s klukem máme fakt stejný, ale má teprve 5 let. Děti se prostě vyvíjí, emočně, inteligenčně, rozvíjí se jim spousta pro ně nových pocitů a kognitivnich schopnosti. Nekdo to ani nepostrehne, s jiným to mlátí ode zdi ke zdi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
187
8.9.20 20:26

Nooo, začíná si prosazovat svoje. Už to není to hodné poslušné miminko. Vysvetli mu, že s kým vlastně mluví, že jsi jeho máma ne spolužačka ve škole. Takze by tě měl respektovat. Začíná ti dětská puberta, připrav se, obrn se, než přijde ta skutečná puberta.Jo a ještě jsi dítě nevychovala, osm let výchovy nestačí. Ted se možná ukážou i ty chyby, co byli ve výchově.
Musíš být důsledná, to jediné platí. Nepovolit, bude to zkoušet všemi možnými způsoby. Nepíšeš o otci, jestli s ním žijete, přijde mi že ne, že mu chybí ta chlapská ruka. Chlap je přirozená autorita, ty si ji musíš získat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22509
8.9.20 20:34

@chaela Ja mam u starsiho pocit, ze jsme z obdobi vzdoru presli plynule do prvni puberty, z te jsme presli do prepuberty a za par let asi vplujeme do puberty. Na zlate dite nejak stale cekam. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27684
8.9.20 20:38
@Anonymní píše:
Prosím vás, poraďte mi… Vždycky jsem měla zlaté dítě… Byl hodný poslušný opravdu slušně vychovaný starostlivý chytrý a to jsem ho vyprdla ve 20 letech takže bych čekala spíš nějaký ho lumpa a ejhle já dokázala vychovat perfektní dítě… Jenže teď padlo 8 let a najednou obrat, nezavře s pusu celej den, má na všechno odpověď, hadá se se mnou, omlouvá, uráží a když ho sjedu tak se rozbrečí a najednou zase strašnej chudáček z něj… Tak já nevím… Čím to může být?? Jsem zoufalá vůbec si s ním nevím rady… Pořád se jen hádáme, neustále každý den, několikrát denně už to fakt nedávám a nevím co s ním… Prosím poraďte a napište zkušenosti… Děkuju

Jestli to není v tom, že jsi ho vyprdla. Kdybys ho porodila… Synovi je necelých šest a taky má plno řečí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.9.20 20:39

@elide
U mě je problém že neumím být nějak extra přísná… Je mi ho pak strašně líto jak brečí a je zoufalej :(
A navíc je šíleně citlivej opravdu až moc :(
Měla jsem to hodně těžké v dětství takže když na mě udělá smutný oči a brečí a říká mi že ho nemám ráda, hned si vzpomenu na sebe jak bylo mě a prostě jdu pryč a brečím že jsem mu ublížila :( je to strašně těžký :(

• Citovat
  • Nahlásit
16898
8.9.20 20:46
@Anonymní píše:
@elide
U mě je problém že neumím být nějak extra přísná… Je mi ho pak strašně líto jak brečí a je zoufalej :(
Měla jsem to hodně těžké v dětství takže když na mě udělá smutný oči a brečí a říká mi že ho nemám ráda, hned si vzpomenu na sebe jak bylo mě a prostě jdu pryč a brečím že jsem mu ublížila :( je to strašně těžký :(

ajajajaj, jestli neni uplne blby, tak uz ted te ma prectenou a zmaklou. Mas se na co tesit, nebo honem prehodnot tu projekci vlastnich uzkosti na syna a jednej podle „ohybaj ma mamko, pokial som ja Janko“. Tim nemyslim telesne tresty, ale spis proste uvedomeni si, ze vychova neni vzdy prijemna a nesetka se vzdy s nadsenim u ditete. A delej to ted, dokud je jeste maly a nevyfakuje te v puberte.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2678
8.9.20 20:49

Puberta… nic vic. Mlatej s nim hormony. Ja nechala decka at si delaj co chtej, jasny - at prijde domu vcas atd, ale prdet na ne. Oni naopak obrati, bude jim divny, ze nic nezakazujes, ze ti to je jedno. Pak obrati a budou se ozývat, chodit vcas atd. Teda tak to bylo u nas. Cim vic zakazu, tim vic se sprajcnuli

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
377
8.9.20 20:49

U nás to samé a co jsem se dnes bavila na hřišti s jednou maminkou, tak říkala, že teď má syn také nějaké období. :zed: Jinak náš je taky dost přecitlivělý. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17829
8.9.20 20:55

@Micaella22 V 8 letech ať si dělaj co chtěj? 8o To snad ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27684
8.9.20 20:55
@Anonymní píše:
@elide
Měla jsem to hodně těžké v dětství takže když na mě udělá smutný oči a brečí a říká mi že ho nemám ráda, hned si vzpomenu na sebe jak bylo mě a prostě jdu pryč a brečím že jsem mu ublížila :( je to strašně těžký :(

Tak mu řekni, že ho máš ráda moc. A že nechceš, aby byl hubatý. Že když už po něm něco chceš, myslíš to vážně a chceš, aby to tak udělal. Zbytečně ho nebuzeruj a chval ho. Ne okatě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3898
8.9.20 21:01

Je fakt, že když 9letý syn je k nevydržení, drzej a vyskakuje si… obvykle pomůže ty výlevy přehlížet, naopak ho pochválit a třeba přistoupit na jeho třeba nějakou imaginární hru… on si uvědomí, otočí a je s ním řeč.
Křik nebo hučení se prostě míjí účinkem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama