8 měs mimčo - nechce vůbec ležet

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
134
3.1.22 00:14

8 měs mimčo - nechce vůbec ležet

Ahoj maminky, prosím o radu. Můj skoro 8 měs chlapeček nechce vůbec ležet. Už jsem z toho zoufalá. Už od narození nesnáší polohu vleže (mimo spánku teda). Dřív jsem to přisuzovala tomu, že je hodně malinkatej, ale jak roste, tak jsem si řikala, že bude víc na bříšku nebo zádech, ale omyl. Jakmile ho položím na zem nebo do postýlky, tak chvilku je klid a pak řve a řve a řve. A to u něho sedim, nebo je u něho sourozenec. Neni to tak, že ho položim a odejdu. Snažim se ho zabavit vším možným, ale prostě víc jak pár minut na zádech nebo břichu nevydrží. Už se přetáčí ze zad na bříško a zpět, a i sám sedí, ale já vůbec nevim, jak se jako naučí lézt, když nechce ležet. Bud ho vozíme v kočárku, nebo sedí nebo se nosí nebo ho vozim v autíčku, ale prostě položit ho - to je o nervy, protože to prostě pořád kňourá nebo bečí. Co mám jako dělat? Potřebuju, aby víc ležet, už kvuli zádům, měl by být víc na rovné ploše a né jen sedět. Poradíte něco?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2459
3.1.22 00:32

A kdyz lezi, tak mu ukazujes nejake hracky? Motivujes ho k lezeni tak, ze ma v blizkosti nejakou zajimavou hracku, za kterou se chce dostat?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18950
3.1.22 00:43

Do sedu se ale sam nedostane, ne…?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1276
3.1.22 05:01

Pokud nesedí sám, rozhodně bych ho neposazovala. Pokud v leže jen “kňourá a bečí” a není to vyloženě hysterický pláč, asi bych to neřešila. Kamarádce takhle holčička prokňourala několik měsíců.
V leže být musí, z polohy na bříšku začne lézt, musí holt trénovat. Malé miminko by se taky mělo pokládat na bříško často, i když se mu to nelíbí a řve.

Pokud vyloženě v leže řve, zkusila bych zapátrat po příčině. Nemůže ho tlačit bodýčko? Nebo pokud máš pocit, že potřebuje rozhled a ze země “nic” nevidí, zkus rozložit gauč (pokud takový máte) a položit ho na něj. Bude na vyvýšeném místě a lépe uvidí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2423
3.1.22 07:35

Přijde mi divné, že neleze a přitom sedí :think:. A teda moje dítě v tomto věku vydrželo ležet tak dvě sekundy, šup hned na břicho a pozorovat svět :). Nenutila bych ho být na zádech, pokud nechce, z lehu se stejně nenaučí lézt. :think: Na bříšku se nezabaví? Nebaví ho pozorovat, co děláš? Práce v kuchyni, úklid, mytí koupelny, vyhazování nějakých věcí ze skříní, z krabiček… Dcera se i ráda Hrabala v zemi, hlína a tak, ale teď je na to zima.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1276
3.1.22 08:04
@Kolicek95 píše:
Přijde mi divné, že neleze a přitom sedí :think:. A teda moje dítě v tomto věku vydrželo ležet tak dvě sekundy, šup hned na břicho a pozorovat svět :). Nenutila bych ho být na zádech, pokud nechce, z lehu se stejně nenaučí lézt. :think: Na bříšku se nezabaví? Nebaví ho pozorovat, co děláš? Práce v kuchyni, úklid, mytí koupelny, vyhazování nějakých věcí ze skříní, z krabiček… Dcera se i ráda Hrabala v zemi, hlína a tak, ale teď je na to zima.

Moje dcera začala sama sedět ve 12 měsících a lézt až o měsíc později :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
881
3.1.22 08:19

S našima klukama to bylo v tomto ohledu taky děsně těžké… Dokud „nic nedělali“, tak dokázali ležet max 5 minut, jinak chovat, chovat a zase chovat nebo být ve vaku… Z bříška se hned pretaceli zpět na záda. Změnilo se to, až se začali v 6m plazit a pka v 7m lézt a sedět, teď už si vydrží (v9m) hrát celých 15 minut :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
134
3.1.22 08:32

@Janča6 ano, snažím se ho zabavit jak to jde

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
134
3.1.22 08:33

@Kolicek95 nenutí ho vůbec být na zadech, já ho položím, on se otočí na bříško, chvilku si hraje a pak řev a řev… Já se právě snažím docílit toho aby byl co nejdyl na bříšku aby se mi „rozlezl“

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
134
3.1.22 08:35

@Thomassss no sam se neposadí, posazuju ho já ale sedí už sám, to jo, pěkně drží záda…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
134
3.1.22 08:36

@Lucie_Sx ne ne, sám ne, posazuju ho já. Záda už drží ekbe, takže já ho posadí a on hezky sám sedí, ničím ho nemusim jistot nebo tak…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14815
3.1.22 09:01
@DSB2021 píše:
@Lucie_Sx ne ne, sám ne, posazuju ho já. Záda už drží ekbe, takže já ho posadí a on hezky sám sedí, ničím ho nemusim jistot nebo tak…

Dítě neposazuj!!! Nicis mu tak zada. Musí si umět sednout samo. To, že bude dlouho na břiše ho nedonuti lézt. Musí mít správne posílené svaly aby to opět sám dokázal.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5940
3.1.22 09:26

@DSB2021 Proboha proč ho posazuješ???

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
134
3.1.22 09:36

@Salorka proč bych ho neposadila, když už umí sedět sám a záda pěkně drží Klid. Mamka nás taky takhle prosazovala a ségra svy děti taky, a nikdo zničený záda nemá a jeho děti jsou už dospely. Navíc, kdyby byl jen vleže, tak se mi uřve a já zešilim. Nechci aby mi pořád jen řval, to není dobrý. To bude pořád ve stresu ☹️

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
134
3.1.22 09:40

@JancaS84 no dobře, ale v jaký poloze má tedy celý den být? Sedět nesmí, v leže mi nevydrží, a to ani na zádech, ani na břiše. Ve dne prospi cca tři hodiny celkem, jinak bdí a já teda nevim, co s ním celou tu dobu. Nosit ho nebudu, a to taky není dobrý na záda, ležet nechce, to pořád jen řve a tudíž je ve stresu a vystresovany miminko nechci, a sedět podle vás nemá… Takze co mám dělat? Jaký „zdravý“ polohy ještě existují?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat