8měsíční syn nechce zeleninu

5.4.17 09:30

8 mesacny syn nechce zeleninu

Ahojte mam 8 mesacneho synceka a nechce vobec nic co sa týka zeleniny..ani v uvarenej forme, ani pare, ani popucena ani pomixovana. Neviete mi poradit ako mam ist nanho? Alebo co by som mu mohla robit na obed avy mi to zjedol..? Dakujem za rady

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

18943
5.4.17 09:40

@petushqa27 Zkušet, zkoušet, zkoušet a být trpělivá, nedělat z toho tragédii. Nedělat s jídlem komedie, nabídnout, nenutit, nepodbízet se něčím, co dítěti zaručeně chutná.
Holka mi snědla tak 3-5 pidi lžiček do nějakého 10 měsíce, než se rozhedla. Do té doby byla statečný mlékoholik.

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
11642
5.4.17 09:45

@petushqa27 já zas bych zkusila něco - zkusila bych přidat maso, věk už na to má, tento trik dle mé matky pomohl na mně. A ovoce a kašičky jí?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.4.17 09:52

Ja to michala s ovocem - a pak postupně méně a méně az snědl zeleninu samotnou

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
839
5.4.17 10:03

@petushqa27 za prvé nechatzdravě vyhládnout, třeba pohybem venku.. nabízet, nabízet.. nechceš, nechceš, ale alespoň 1/2 hodiny nedat nic jiného. Ne že hned za tím následuje nějaká jiná oblíbená dobrota - pak si spojí, nechci tohle, dostanu tamto..Ne, tohle bylo na oběd, nechtěl jsi, Ok, ale pocit nasycení tím nenastal. Z 1/2 hodiny žádné dítko ještě hlady neumřelo a oni mají ještě krátkou pamět a ta 1/2 hodinky stačí, aby to neměly pevně spjaté, jedno odmítnu, druhé dostanu. Jít si hrát.. něčím zabavit.. Jo a taky se mi hodně osvědčilo, že jakmile je dítě vydatně kojené nebo krmené v noci, mnohem hůř jí přes dena apokud nové chutě hůř přijímá, nemá dostatečný hlad, který je, jak známo, nejlepší kuchař ;) :D Od 10 měsíců syn jedl všechno a dnes patří k nejméně vybíravým dětem v celém okolí a i zdravé věci jí rád. Ale první 2-3 měsíce odmítal taky cokoli ze lžičky, co enbylo MM.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.4.17 10:14

@stinga ano ovoce a kasicky ji bez problemov

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11642
5.4.17 12:57

@Hanka253 tak 8mi měsíčního moc nejde nechat vyhládnout pohybem venku :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
jako píšeš rozumné zásady, ale pro větší dítko
8mi měsíční začne hlady brečet a fakt se s ním nedomluvíš

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11642
5.4.17 13:24
@petushqa27 píše:
@stinga ano ovoce a kasicky ji bez problemov

tak to je dobře, že jí aspoň něco, ta rada přidávat ovoce by mě nenapadla, nebo zkus to misované maso vařené anebo na měsíc se zeleninou přestat, aby zapomněl a pak začít znovu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.4.17 14:44

Holky nemám zkušenosti s minminky, ale od svého půl roku odmítám zeleninu i ovoce, nejspíš mám už i psychický blok z dětství, kdy mi bylo prý i nenásilnou (potvrzeno z více zdrojů z rodiny i okolí) nabízeno. Pozdjěi zkoušeli všelijaké metody - hladovět, nabízet odměny (sníš to a běž se koukat na pohádky apod.). A tak dodnes nic z ovoce ani zeleniny prakticky nejím. Nevím si s tím rady do dnes, takže jenom jsem Vám tím chtěla říct, abyste zbytečně dítě nestresovali - vyhladovět, nutit apod. nejsou cesta. Jak je vidět bohužel u mě…
Sama jsem se zatím dokopala k tomu to pozřít v „dětské“ formě - rozmixované a převařené. Bohužel už několik let se hnout dál nemůžu. :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
839
5.4.17 16:42

@stinga já to takhle praktikovala u 9timěsíčního.. Oběd jsem dávala po 4-5 hodinách.. do té doby jedl cca po 3.. Věděla jsem, že už by si něco dal, ale když jsem ho zabavila, klidně jsem to o tu hodku až hodku a půl natáhla. Brečet a honem jíst chce malé mimčo, 9ti měsíční už se dá zabavit. Mě to fungovalo i u takhle malého. Bojkotoval mi zeleninové příkrmy a byl to dvouměsíční boj, než se mi je povedlo prosadit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
839
5.4.17 16:45

@denikbaculky i extremy se dějí.. moje sestra ve 4 měsících odmítla mlíko a cokoli bílé a dodnes, do své třicítky se moc daleko nedostala ;) Ale přechod na (maso)zeleninové příkrmy je běžně u spousty dětí náročnější, zkrátka trvá dýl než to nové přijmou..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.4.17 17:01

@Hanka253 Zrovna to, co jsi ty popisovala mi u 8M dítěte přijde extrémní… :D Ale nic ve zlém. :) Ozvala jsem se jen proto, aby se z toho maminky nehroutili a děti zbytečně nestresovali, aby viděly, kam to až někdy vede (ve svém okolí mám další 3 podobné případy, jen se o tom lidi stydí mluvit).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11642
6.4.17 07:23
@denikbaculky píše:
Holky nemám zkušenosti s minminky, ale od svého půl roku odmítám zeleninu i ovoce, nejspíš mám už i psychický blok z dětství, kdy mi bylo prý i nenásilnou (potvrzeno z více zdrojů z rodiny i okolí) nabízeno. Pozdjěi zkoušeli všelijaké metody - hladovět, nabízet odměny (sníš to a běž se koukat na pohádky apod.). A tak dodnes nic z ovoce ani zeleniny prakticky nejím. Nevím si s tím rady do dnes, takže jenom jsem Vám tím chtěla říct, abyste zbytečně dítě nestresovali - vyhladovět, nutit apod. nejsou cesta. Jak je vidět bohužel u mě…
Sama jsem se zatím dokopala k tomu to pozřít v „dětské“ formě - rozmixované a převařené. Bohužel už několik let se hnout dál nemůžu. :(

tak mě od 6 měsíců dávala mamka zeleninovou polévku mixovanou z láhve, prý jsem se propínala do luku, řvala a nechtěla žádný druh, krupici jsem z láhve pila a jedla jsem banán mačkaný a ovocné přesnídávky. Na radu tchýně mi po prvotním naštvání co do toho kecá :mrgreen: začala mamka mixovat do polévek vařené maso a já začala polévky pít. Byla jsem docela malá a hubená, v roce 7,4 kg. Pak jsem jedla a měla ráda špenát, ten jsem jedla asi do 6 let a pak konec.
A jinak nic doteď z ovoce a zeleniny nejím, mně to smrdí a štítím se toho. Už na schodišti cítím, že mamka krájí rajčata a chce se mi zvracet. Nesním ovoce a zeleninu v žádném provedení, ani vařenou, pečenou, mixovanou - prostě nic. Proč to je, nevím. Vadí mi i brambory posypané petrželkou, jak to teď všude dávají. :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6.4.17 08:38

@stinga JO!!! Přesně! Hele mám to samé, jen s tím rozdílem, že se sem tam k nějaké té kaši nebo polévce přiměju, ale nesmí tam být kousky (taky podle toho vypadám, protože zelenina je ve všem). Banán sním tak jednou týdně, to mi nevadí. Hrášek můžu na kila. Zbytek se do mě musí narvat přes kaše… :D Dřív mi třeba nevadilo ani mít zeleninu v polévce, ale tím, jak se prosazuje zeleninu dlouho nevařit, tak je tvrdá a musím jí skousnout. A to nedávám :( Prostě se mi navaluje… Já to klidně nakrájím, všechno, ale do pusy to nedám.
Akorát čeho se bojím je těhotenství a kojení… Ty už máš děti?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11642
7.4.17 09:58

@denikbaculky mám holčičku, bude mít 6 měsíců. V těhotenství jsem brala bez přestání vitamíny Chytré miminko nebo Femibion. Holčička dosud nebyla nemocná. Ale mám trochu strach, že to nejezení zeleniny bude mít nějak v sobě zakódované, i když se to ještě teď nepozná. Když jsem začala s příkrmy, tak právě tu zeleninu vůbec ale vůbec 3 týdny nechtěla. Tak jsem na 3 další týdny přestala příkrm dávat, pak jsem začala znovu a jinak, než se doporučuje. Dala jsem na svačinu ovocnou přesnídávku, na oběd zeleninu a trošku jsem to osladila - mrkev a dýni jedla, pak jsem dala cuketu s bramborem a to nechce, ale už je tu určitý pokrok. A večer dávám rýžovou kašičku.
Ale mám problém s tím, jak jí to dávám, že se toho já štítím, tak nevím, jestli to ze mně nevycítí.
A kojení - v porodnici jsem chodila odstříkávat mléko pro jiné miminka, ale problém byly vpáčené bradavky, kojení s kloboučky, z jednoho prsa vůbec nechtěla tahat, takže po 3 týdnech jsem už přikrmovala a po 3 měsících už byla na UM, a zas jsem pořád brala ty vitamíny
Ale ty zas máš výhodu, že aspoň něco sníš, ten banán a hrášek - já fakt nemůžu nic. Já jím maso, mléčné výrobky, přílohy, buchty bez ovoce, sladkosti - jako dítě jsem byla vyžle, ale teď je mě fakt kousek, co jsem doma, tak jsem přibrala, myslím si, že hodně jím z takové té nudy, stereotypu doma
já můžu jen loupat mrkev nebo brambory, ostatní zeleninu ne

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama