8měsíční chce v noci dudat co hodinu jen prso

4.9.20 22:27

8 měsíční chce v noci dudat co hodinu jen prso

Zdravím, vím, že na téma nočního spaní tady je už hodně témat, ale potřebuji položit dotaz více „na míru“.

Dcera má 8 měsíců a na půl roce úplně začala odmítat dudlík, jediné, co dudá, jsem já. V noci se začala budit každou hodinu a občas i častěji a chce si podudat. Už to takhle dál nechci, chci, aby v noci už začínala spát déle (asi na pátém měsíci se budila 3× za noc, ale 2× si ještě vzala dudlík a spala dál).

U staršího syna zabralo, že k němu vstával muž a buď si malej vzal mlíko z flašky a nebo prostě břečel (měla jsem zlomenou ruku a nemohla k němu vstávat). Jenže on ten dudlík pak vzal a dudal si.

A právě řeším to, že jestli malá prostě potřebuje ten sací reflex nějak uspokojit, tak ji nechci úplně drásat nervy, že bych ji to v noci odpírala. Přes den mě ani nepotřebuje, kolikrát ani prso ke snídani nechce (pozor, v noci nepije, jen dudá!). Ale v noci by na mě byla přicucnutá nejlépe nonstop :zed:

Co s tím, máte radu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3736
4.9.20 22:34

Co nějakého usínáčka, dečku s tvou vůní, tvoje tričko… Mě dcera dudlík nikdy nepřijala, od druhého měsíce teda spí celou noc a má chumlací dečku co má všechny rohy odraný jak je celou noc žužla… Dcera měla opačný problém, přes den na mě nalepená, v noci jsem ji byla šumák :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
156
4.9.20 22:37

Nehybou se ji zuby? Malej má vždycky etapu castejsiho buzení kdy potřebuje prso když se mu hýbou zuby. Teď to bylo pár týdnů v noci taky krusnejsi, pořád prisatej a taky bum, lezly čtyři stolicky. A jinak v osmi měsících mi přijde ještě malá, tuším že někdy v tomto období se taky mění jak prožívají sny a mohou se budit i kvůli tomu a prostě potřebuje znovu uklidnit. Máma je prostě máma. Ale na druhou stranu tě chápu, taky už mi to dávalo zabrat a modlila jsem se, ať už tý zuby vylezou. Je to ve vysledku.na tobě. Já jsem měkkon a za cenu pláče bych ji prso nebrala. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8004
4.9.20 23:51

Mne mala tedy v noci celkem intenzivne pila, ale pak vytuhla s prsem v puse a to jsem ji teda uz odpojila. Ale u ni to proslo. Zkusila bych proste odpojovat, kdyz nepije.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3890
5.9.20 06:39

Mně by to nebylo příjemné a ani za cenu pláče, bych zivy dudel nedělala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
921
5.9.20 10:22

Já jsem taky měla se synem takovéto období, trvalo to asi týden až deset dni, kdy se budil v noci každou hodinu. To bylo něco strašného, já chodila jako zombik a vůbec nic jsem si z toho týdne nepamatovala :lol: úplný výmaz :mrgreen: :mrgreen: :P není možné, ze to jsou ty zuby?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5.9.20 22:00
@MissyMesalina píše:
Zdravím, vím, že na téma nočního spaní tady je už hodně témat, ale potřebuji položit dotaz více „na míru“.

Dcera má 8 měsíců a na půl roce úplně začala odmítat dudlík, jediné, co dudá, jsem já. V noci se začala budit každou hodinu a občas i častěji a chce si podudat. Už to takhle dál nechci, chci, aby v noci už začínala spát déle (asi na pátém měsíci se budila 3× za noc, ale 2× si ještě vzala dudlík a spala dál).

U staršího syna zabralo, že k němu vstával muž a buď si malej vzal mlíko z flašky a nebo prostě břečel (měla jsem zlomenou ruku a nemohla k němu vstávat). Jenže on ten dudlík pak vzal a dudal si.

A právě řeším to, že jestli malá prostě potřebuje ten sací reflex nějak uspokojit, tak ji nechci úplně drásat nervy, že bych ji to v noci odpírala. Přes den mě ani nepotřebuje, kolikrát ani prso ke snídani nechce (pozor, v noci nepije, jen dudá!). Ale v noci by na mě byla přicucnutá nejlépe nonstop :zed:

Co s tím, máte radu?

To chce odnaučit. Déle kojit děti je jistě zdravé, dřív jsem se setkal ale i s názorem pediatrů kojit jen půl roku. Takže rozhodně to kojení není nezbytné. Dcera je zvyklá mít prs i místo dudlíku. Toto bych ji odnaučil. Kojit klidně dál, ale ne mít prsa jen jako dudlík. Ze začátku to bude asi nepříjemné ji to odnaučit, ale někdy se s tím musí přestat. Ono děti je klidně možné kojit i v 5, 6 letech, kdy to je neprosto zbytečné. Ten sací reflex časem zmizí sám. Jen se nesmí uměle udržovat déle.

Jinak řečeno, to je obyčejná rozmazlenost. Podobně může být, že např. dítě neusne, když neleží mezi rodiči. Nebo si musí k němu někdo lehnout a musí usínat vedle dospělého nebo mít ho u postýlky. S tím cumláním prsu, při kterém už nesaje, jen funguje jako dudlík, to je podobné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.9.20 22:15

SAci reflex mizí kolem 2.-3. Roku… názor paní nade mnou je mimo… to autorka… asi to bude růst zubu, spurt, zpracování zazitku… je malinka… šla bych cestou nejmenšího odporu, spala s ni, koupila kojici noční košili a spala dal. Vyřeší se to samo…

• Citovat
  • Nahlásit
8004
8.9.20 23:13
@Anonymní píše:
SAci reflex mizí kolem 2.-3. Roku… názor paní nade mnou je mimo… to autorka… asi to bude růst zubu, spurt, zpracování zazitku… je malinka… šla bych cestou nejmenšího odporu, spala s ni, koupila kojici noční košili a spala dal. Vyřeší se to samo…

On je taky dost rozdíl „kojit“ a „nechat se žužlat“. To první čím déle, tím líp. To druhé jde odbourat bez vlivu na to první.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.9.20 22:04
A jak konkrétně u takto maleho ditete poznáte ze se někoho?:) pravé noční kojení udržuje produkci mléka dost zásadním způsobem, i když tomu říkáte “zuzlani”? Toto je dítě s minimem prikrmu/plné kojene, kdy je mleko zcela zásadní.
@Lucie_Sx píše:
On je taky dost rozdíl „kojit“ a „nechat se žužlat“. To první čím déle, tím líp. To druhé jde odbourat bez vlivu na to první.
  • Citovat
  • Nahlásit
8004
11.9.20 22:41
@Anonymní píše:
A jak konkrétně u takto maleho ditete poznáte ze se někoho?:) pravé noční kojení udržuje produkci mléka dost zásadním způsobem, i když tomu říkáte “zuzlani”? Toto je dítě s minimem prikrmu/plné kojene, kdy je mleko zcela zásadní.

No pokud se mi v noci plně napije, a pak chce zůstat přisoslé, tak počkám, až usne, a odpojím. Nebo to dělám nějak v polospánku, to nevím.
Ani u jednoho ze třech dětí to kojení nijak nenarušilo.

(Podle mě „žužlání“ je důležité u novorozence, kdy se musí rozjet laktace, při spurtu, kdy se musí rychle navýšit, a při nemoci, kdy dítě přestane jíst a jen se kojí a taky se musí rychle navýšit. Jinak nemá smysl.)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama