8měsíční dítě si umí vyhrát samo, je to normální?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
NoName88
Povídálka 37 příspěvků 11.02.19 00:11
8 měsíční dítě si umí vyhrát samo je to normalni?

Holky chci se zeptat měla jste některá dítko, které si dokázalo hrát samo už od malinka? Dcera má 8,5 mesiců, ale už dlouho si umí hrát sama. Četla jsem že to může být projev Autismu, narazika jsrm na to náhodou. Ona je hrozně hodný dítě už od narození. Já za to byla hrozně ráda, ale teď když jsem to četla mě to trochu vyděsilo. Jinak si zvatla, na nas reaguje, umi delat cau, porad se směje je to vesely dite, nemuzu ji teda naucit tleskat furt ma rucicky v pest. Je hodně i v kontaktu s detmi a jevi o ne zájem i o naseho psa a kočku, ma rada společnost a lidi, libi se ji když ji zpívám. Nekde jsem četla ze batolata si sama nemuzou umět hrát. Ona mě moc ale nepotřebuje, hrajeme si i spolu, ale vystačí si. Co vaše děti?

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
pedigka
Ukecaná baba ;) 1869 příspěvků 11.02.19 00:23

Zavidim :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: .
Na autismus to nevidím podle tvého popisu :palec: .

bedrunka01
Závislačka 3788 příspěvků 11.02.19 00:29

V 8 m teprve začíná období tzv. záměrné komunikace, jestli umí dělat čau, teda začíná dělat nějaká gesta,má oční kontakt, tak kde je problém? V tomto období taky začíná napodobivé žvatlání typicky : ma, ba, ta..,ručičky v pěst ale neporadím.

bedrunka01
Závislačka 3788 příspěvků 11.02.19 00:30

na autismus to podle popisu nevypadá ani náhodou

bjitka123
Kecalka 236 příspěvků 11.02.19 00:47

Proč ne? Některé děti takové jsou a o autismus určitě nejde. V rodině máme jak ty divočáky, tak i ty klidné a všechny jsou normální. :lol:

Martassek
Kecalka 323 příspěvků 11.02.19 00:56

Moje dcerka byla úplně stejná v tomhle věku a je moc hodná a samostatná do teď. Jsou jí 4 a je to andílek. Buď ráda, že u ní nemusíš pořád dřepět a vymýšlet zábavu… ;)

Heivka
Závislačka 3622 příspěvků 11.02.19 01:05

@NoName88 Syn je to samé od malička si vystačí sám, teď jsou mu tři a autista to nebude jen po mě lehčí introvert.

NoName88
Povídálka 37 příspěvků 11.02.19 04:12

Holky diky za uklidnění. Já jsem samozřejmě ráda že je taková :slight_smile: nějak ale okolo všem přijde neskutečně hodná a furt se tomu někdo diví. Je fakt že sem ji k tomu i vedla že kdyz jsem viděla, ze si hezky hraje vubec jsem ji z ty hry nevyrusovala a to jsem rekla i manželovi i návštěvám. Ake o takovy rikanky jako paci paci a podobně to ji moc nebere a na cviceni s kojenci mi furt chce spis vzdrhat za detma :joy:

Jana206
Nadpozemská drbna 26852 příspěvků 11.02.19 04:57

Jedna dcerka byla/je taky taková,má 4 roky a autistka není ani nahodou. Naopak,velice otevreny extrovert,i ve školce. Ale uměla od malicka a umí i ted si hrát i sama.

Cuddy
Neúnavná pisatelka 15902 příspěvků 11.02.19 05:23

Ale to se to bude ještě menit. Dnes si hraje sama, za měsíc se od tebe nemusí hnout. To samé ve 2, 3, 4 letech. Ta její hra se bude vyvíjet.

Příspěvek upraven 11.02.19 v 06:19

blumen
Hvězda diskuse 45425 příspěvků 11.02.19 05:53

@NoName88 no, moje byla stejna a strasne hodna. Presne v roce obraz o 180 stupnu ;) tak se nediv, kdyby se to zmenilo samo treba za tyden ;) nehledala bych za tim nic

Lara Farseer
Ukecaná baba ;) 1074 příspěvků 11.02.19 06:54

@NoName88
Syn je to samé. Je to super, stačí mu, že jsem ve stejné místnosti a hraje si a zkoumá. Jasně, někdy si přileze pohrát i se mnou, ale dost času mě nepotřebuje. Se mnou ho pak baví vyloženě lumapčit, bafat, schovávat se a tak - k tomu potřebuje parťáka. Nenervi se a buď ráda, že máš samostatnější dítě. Já třeba zvládám i s ním poloviční úvazek od 6m, aniž by tím nějak trpěl nebo jsme ho zanedbávala…

Lara Farseer
Ukecaná baba ;) 1074 příspěvků 11.02.19 06:55

@blumen
Nestraš, malej bude mít ve čtvrtek rok, chci dál samostatnýho klučíka :D

blumen
Hvězda diskuse 45425 příspěvků 11.02.19 06:59

@Lara Farseer no ono to byla reakce spise na to, neskutecne hodna :D samostatna zustala asi doted, hraje si treba dve hodiny sama i ve 4 letech. Uz odmala vydrzela na hraci dece a podobne treba hodinu a nepotrebovala me. To ji vydrzelo. Ale zbytek pak katastrofa :lol:

kam2
Závislačka 3504 příspěvků 11.02.19 06:59

Moje dcera byla to samé. Vydržela si po kojení hrát pod dečkou klidně i 3h sama. Občas koukla (byla jsem na dosah) chvilku si hrála s ní, chvíli něco dělala.

Vydrželo jí to do ted. A to jí je už 12. Ted má tedy i přátelé, ale dost si vystačí sama. Umí se zabavit. Byla a je vážně hodná. :kytka:

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Třeštíková chválí jen za prachy, tvrdí šéf Rohlik.cz. Rozčílila ji vepřová panenka

Na svém kontě má úspěšné projekty jako Slevomat nebo Dáme jídlo. Tomáš Čupr... číst dále >

Neuvěřitelný příběh Slepičkové z Rapla: Chtěla se zabít, propadla alkoholu, dala se na víru

Objevuje se v nejzajímavějších televizních i divadelních projektech: zahrála... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pohádky jsou švindl, říká psychiatr Radkin Honzák

Pohádky a Vánoce k sobě patří jako kapr a šupiny. Radkin Honzák však říká, že... číst dále >

Horoskop 2019: Lvice si užijí ctitelů, ženy v Kozorohu vydělají peníze

Rok, na jehož prahu stojíme, slibuje, že bude sice na práci náročnější, ale... číst dále >