8 měsíční miminko - problém s přetáčením

9.1.20 14:46

8 měsíční klučina a nic

Ahoj holky, jdu si pro radu.
Mám doma 8 měsíčního prdolu věčně s úsměvem od ucha k uchu.
Měli jsme první problémy s otáčením. Do teď nám to předvedl cca max. 6×. Sudy nam nic neříkají. Když ho dáme na břicho vydržíme max. 5min pak už jen rev a rozplacnuti a už ležíme.
Ale během teď 5 min se snaží zvedat prdelku.
Je to normální?, přijde mi že je linejsi.
Děkuju za názory

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

9.1.20 14:53

@nevernamrcha Taky mam doma takoveho vysmateho lenocha, ale podle doktora je v poradku a ani nam zadne rehabilitace nepredespal. Ted ma 14 mesicu a zatim jenom leze a chodi kolem nabytku. Pokud to doktor neresi, tak bych byla v klidu, vsak to on to vsechno dozene ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1139
9.1.20 14:55

Resila bych s dr. :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
923
9.1.20 15:04

@nevernamrcha jj,dcera to taky zkoušela. Plazit se začala až kolem 9. měsíce, lézt kolem 11. Teď je jí 15m obchází nábytek, někdy se už ve stoje pouští. Několikrát jsem to řešila s doktorkou (hlavně proto, že první dcera byla naopak divoch), ale dcera není hypotonická, vývoj je symetrický, správný, jen prostě vymetá konce tabulek. Já už jsem v klidu, blbé kecy okolí neřeším.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.1.20 15:07
@Sue2008 píše:
@nevernamrcha jj,dcera to taky zkoušela. Plazit se začala až kolem 9. měsíce, lézt kolem 11. Teď je jí 15m obchází nábytek, někdy se už ve stoje pouští. Několikrát jsem to řešila s doktorkou (hlavně proto, že první dcera byla naopak divoch), ale dcera není hypotonická, vývoj je symetrický, správný, jen prostě vymetá konce tabulek. Já už jsem v klidu, blbé kecy okolí neřeším.

Já mám právě taky první dceru divosku. A syn je opak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
923
9.1.20 15:18

@nevernamrcha taky bych nevěřila, že ségry se můžou tak lišit. Druhá je klidná, pohodová, vyhraje si sama, krásně napodobuje, je šikovná na vkládáčky atd. Starší zase už před rokem vylezla na vrch provazové pyramidy, ale zase říkanky atd. měla na háku. Ten vývoj je asi trochu i o povaze dítěte.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.1.20 15:18

A on se plazí? Neřekla bych, že je líný, vždyť podle obrázku už sedí. Třeba ho to na bříšku prostě nebaví. Já mám sedmi měsíčního chlapečka a ten sudy valí, ale jen měkkém podkladu, na manželské posteli, na podlaze se mu fakt nechce a leží jak placka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
541
9.1.20 15:28

Jak můžeš takovou věc řešit s laiky, navíc anonymními cizími lidmi na internetu? Malý nemá pediatra? Tohle je přece otázka pro něj, tady ti někdo napíše, že jeho dítě bylo taky takové a pohoda a jiný ti napíše, že v tomhle věku je to vážně problém, takže ti to bude stejně k ničemu :think: Konzultuj to s doktorem, případně s fyzioterapeutem, od toho jsou na světě :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8821
9.1.20 15:29

No v deseti měsících by mělo dítě lozit po čtyřech, plazení, jako jediné může přeskočit. Sedět nemusí, ještě máte čas. Tím nechci říct, že dítě, které v deseti měsících nelozí má nějakou vadu, ale je to hranice, kdy stojí za to nechat zkontrolovat u rehabilitačního doktora. Jde o to, jak se na to břiše chová, osmiměsíční nemusí válet sudy, některé děti se bojí, mělo by být ale ne břiše jisté, opírat se o dlaně a né přdloktí, ruce natažené a minimálně pivotovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3063
9.1.20 15:30
@Andreáček píše:
A on se plazí? Neřekla bych, že je líný, vždyť podle obrázku už sedí. Třeba ho to na bříšku prostě nebaví. Já mám sedmi měsíčního chlapečka a ten sudy valí, ale jen měkkém podkladu, na manželské posteli, na podlaze se mu fakt nechce a leží jak placka.

Rrkla bych ze sam si nesedl…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.1.20 22:20

Může to být slabší svalový tonus, ale to se někdy spraví samo (třeba u mého syna). A taky může jen potřebovat víc času a ze dne na den bude úplně jinde. Do 10M bych to nehrotila (ale je to jen názor laika). Jinak, prďola je fešák. :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1139
9.1.20 22:30

@Veru1987 ono to muze byt i tim pasivnim posazovanim. Proc by se snazil na brisku, kdyz ho posadej tak ma rozhled i bez lezeni na brisku :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1139
9.1.20 22:32

@Trashpanda u nas rehabka uz resila v sesti mesicich, ze se nechce pretacet asi se ji zalekl, zacal druhy den :mrgreen: ale nam se zacal pretacet ve 4 m pak objevil nohy tak na dva mesice prestal

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1130
9.1.20 22:47

@nevernamrcha přesně, jak píše @Mika.ella1 Už si syn sám sedl? Pokud ne, tak ho neposazuj! Pasivní sed dětem jenom ubližuje. Dítě není ještě dostatečně zpevněné a škodí to jeho páteři. Navíc prďola nemá motivaci k poloze na bříšku a k lezení, když vlastně rozhled získá zadarmo. Přečti si něco o správném psychomotorickém vývoji dítěte, ať mu zbytečně ten vývoj nekomplikuješ a určitě takové věci prober s pediatrem. :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1139
9.1.20 23:24

@LenaMarry no hlavne pokud na brisku stavkuje nevidim moc zpusobu jak by si sam sednul, pokud se pritahne z lehu na zadech do sedu tak je skvele zadelano na diastazu a posiluje spatne svaly. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama