8 měsíční mimi odmítá jíst lžičkou

9
28.2.20 13:26

8 měsíční mimi odmítá jist lžičkou

Dobrý den maminky, poradíte mi prosím ???? už jsem zoufalá. Naše 8 měsíční mimi absolutně odmítá jist lžičkou. S příkrmy jsme začali v 6 měsících a už od začátku to byl marný boj. Abychom vůbec mohli nějaký příkrm zavést, musela jsem mu dát jídlo do lahvičky a to vypil všechno jako nic. Mezitím zkouším dávat to samé jídlo i na lžičku (už jsem vyzkoušela i různé typy lžiček) a on prostě odmítá otevřít pusu, vzteka se, mlátí rukama, takže jídlo je všude ???? Zkoušela jsem i jídlo do ručičky, ale všechno vždycky vydáví. MUDr mě upozornila, že už by měl dávno lžičkou jist a že příkrmy se prostě do lahve nedávají. Bojím se, že čím dyl budu dávat příkrm z láhve, tím hůř se to bude odnaucovat. Už jsem zoufalá jak ho nakrmit. Měli jste to někdo stejně? Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

24808
28.2.20 13:29

@cehunka1
I bramborovou kaši ti nesní ze lžičky? Dala bych mu něco, co mu chutná nejvíc. Na tom trénovala. Synovi jsem do lahve nikdy příkrm nedala, vše jsem jsen tyčákem hodně pomixovala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
222
28.2.20 13:42

Trénuj ale nikdy netlač. Mixuj, dej mu lžičku do ruky, ber to jako hru. Chápu, že je to stresující ale prošla jsem si něčím podobným a stále procházím (chlapeček prakticky nemusí jíst) a co z vlastní zkušenosti vím, nenech se vyprovokovat, nestresuj se tím, spíš to přijmi a měj připravenou záložní variantu. Ono mu to dlouho nevydrží, pomáhá třeba i prostředí se stejně starými dětmi :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
395
28.2.20 13:58

Výdrž a nestresuj se…hlady neumře…mi dcera snedla prvni obed az v roce. Do te doby boj, jednu dve lžičky a konec, sceny..cim vic jsem tlacila, tim to bylo horší a pak uz jen viděla lžičku a byl rev. Zkousela jsi davat jidlo na prstu? Lzicku bych mu nechala na hraní..i mimo jidlo..pod dozorem…at ji nebere jako nepritele a čekala…neboj..dopadne to dobře…do dneška mě mrzí, co jsem se s tim jidlem natrapila :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9
28.2.20 14:08

Zkouším na tom, co má rád. Mixuju to jasné. Vůbec si s ním nevím rady u prvorozeneho jsme tohle vůbec neřešili, normálně jedl. I se právě snažím zapojit sourozence aby viděl, že ji lžičkou a tak. Půjčuji lžičku i na hraní. Párkrát jsem do něho lžičku dostala lsti, že jsem jakoby nabízela dudak a když otevřel pusu, soupla jsem lžičku, aby alespoň ochutnal, že to je jídlo, které už zná :see_no_evil: ale nic.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
28.2.20 14:11

Pro inspiraci ti povím svou zkušenost :)

My jedeme BLW od 6. měsíce a jsme s tím v rodině spokojeni. Syn 8 měsíců jí na bříšku na kousku lina, které pak jen setřu, dává si jídlo do pusy sám a co nechce, to vyplivne. Jí tolik, kolik chce. Někdy sní celou cuketu a celou petržel, někdy si dá kousek mrkve a jde pryč, protože ho bolí zuby. A na ty je výtečná studená okurka na čtvrtky.

Lžičkou jí také, dám mu ji vždy cca 10cm od pusy, aby na ni zaostřil, on ji čapne a strčí si ji do pusy. Má pár oblíbených skleniček ovocných a takové ty cucíky, což se hodí na cesty. Když jsme teď byli v restauraci po pohřbu, připravila jsem mu do talířku okurku a avokádo, k tomu pár pohankových kroužků a on u mě nebo manžela na klíně v klubíčku jedl. Pak se sundal bryndák (máme ten s rukávy a kapsičkou dole) a bylo. Na doma už ale ten velký bryndák ani nepoužívám, už se s tím naučil a není špinavý. Vyhrnu mu rukávy a stačí mu slintáček nebo malý bryndák, ať nemá mokrou náprsenku.

Kromě kousků zeleniny, ovoce jsme teď začali rýži a tu dává také v klidu, jen ji uvařím víc lepivou, aby se mu dala dobře chytit.

Já jím s ním a to tak, že si sednu k němu na zem nebo ke stolu, podle toho, jak se mi chce. Jídlo je pro nás oba zábava a objevování nových chutí a tvarů a ne mučení.

A ještě dodám, že moje doktorka mi řekla, ať příkrmy vůbec nehrotím, že i kdybych do ukončeného 7. měsíce jenom kojila, tak že je to v pořádku a není co řešit. Také mám myslet na to, že to je PŘÍkrm a to mlíčko je pořád hlavní. A vůbec sebe a miminko nestresovat tím, jestli kolik a čeho sní. Dřív nebo později víc jíst začne a lépe později ale se zábavou a dobrým vztahem k jídlu v životě než dřív a se stresem a nervní maminou zpocenou až na pozadí, aby do něj narvala jednu lžičku dýně :lol: Když jsem s ní diskutovala to BLW, velmi to chválila s ohledem na cvičení jemné motoriky, učení se tomu, jak jídlo vypadá doopravdy, že má různé tvary a chutě a hlavně s ohledem na bezpečnost manipulace s kousky. Prý kdybych mixovala, tak je potřeba už začít nechávat postupně větší kousky, aby se miminko naučilo s tou potravou v puse pracovat a nezakuckat se, až to nebude hladké, ale s tím BLW to nemusím řešit.

Přeju, ať to brzo poladíte a máte to také na pohodu :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
9
28.2.20 14:12

Hm na prst jsem nezkoušela, děkuji za tip. Já se právě bojím, že mu to zprotivim a nebude chtít jist vůbec, ale zároveň se to ve mně pere, že už by měl zkoušet i další nové potraviny a nebýt jen na mléce :see_no_evil:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
190
28.2.20 14:13

Co ho nějak zabavit jinak, aby zapomněl, že jí. Naše se dívala na fotky nebo jsme prohlíželi knížku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
853
28.2.20 16:19

Existuji ruzna logopedicka kousatka a dalsi pomucky na podporu zvykani, kousani, posileni svalu pusy atd. Kdyby s tim byl nejaky dlouhodobejsi problem lze to konzultovat s logopedem(neni jen pres vyslovnost), jak nejlepe postupovat. Nekteri logopedove se primo zameruji na to, jak naucit deti prijimat pevnou stravu, ale jeste je urcite cas.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13302
28.2.20 16:58
@cehunka1 píše:
Dobrý den maminky, poradíte mi prosím ???? už jsem zoufalá. Naše 8 měsíční mimi absolutně odmítá jist lžičkou. S příkrmy jsme začali v 6 měsících a už od začátku to byl marný boj. Abychom vůbec mohli nějaký příkrm zavést, musela jsem mu dát jídlo do lahvičky a to vypil všechno jako nic. Mezitím zkouším dávat to samé jídlo i na lžičku (už jsem vyzkoušela i různé typy lžiček) a on prostě odmítá otevřít pusu, vzteka se, mlátí rukama, takže jídlo je všude ???? Zkoušela jsem i jídlo do ručičky, ale všechno vždycky vydáví. MUDr mě upozornila, že už by měl dávno lžičkou jist a že příkrmy se prostě do lahve nedávají. Bojím se, že čím dyl budu dávat příkrm z láhve, tím hůř se to bude odnaucovat. Už jsem zoufalá jak ho nakrmit. Měli jste to někdo stejně? Děkuji

Televize :mrgreen: :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
605
28.2.20 17:17

A rukama by se sám nenajedl? Syn taky odmítal lžičku a živil se sám. Zkusila bych uvařit zeleninu v celku trochu víc má měkko, aby to zvládl „ukousnout“ a třeba to půjde. Na tekuté věci jsme místo lžičky používaly znovunaplnovaci kapsičky Zebra and Me. V nich muzes mít jídlo i hrubeji rozmixovane. A to že neji jídlo na lžičce by mě neznepokojovalo, hlavně že ji a chutná mu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9
28.2.20 19:39

Mě právě trochu vystresovala ta doktorka, když mi řekla, že jestli ho to neodnaucim teď (jídlo z flašky) tak bude jen hůř :see_no_evil: Jídlo do ruky jsem zkoušela a zkoušíme, ale zatím všechno davi a nebo když je na bříšku, tak to vyplivne.
Nicméně máte tady všichni pravdu v tom, že je asi hlavní, že to sní alespoň z té flašky a časem asi zkusím přejít na ty plněné kapsičky a tak. Hlavně abych mu to jídlo nezprotivila, to vy mě teda mrzelo.
Moc děkuji za všechny názory. Asi jsem se potřebovala ujisistit, že když mu to dam z flašky, že vlastně nedelam hůř než trápit se lžičkou a nejíst

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama