8 měsíční miminko nechce příkrmy

Anonymní
21.5.21 22:45

8 měsíční miminko nechce prikrmy

Ahoj mamči. Mame ukončený 8 měsíc. A malá nechce příkrmy… Já si sní nevím rady, nevím jak na ni a připadám si neschopná.. :zed: :zed: Dodám že je plně kojená a přibývá neuvěřitelných 800 gramů měsíčně.. váhový přírůstek je každý měsíc od narození +- stejný… Četla jsem že by měla mít 3 zavedené příkrmy :zed: :zed: To nemáme ani náhodou.. A když mi výjimečně něco sní, tak dokojuju, protože vodu mi nebere vůbec :cert: Dělám všechno špatně? poraďte :andel:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
21492
21.5.21 22:57

Uber kojení. Dokud budeš plně kojit, tak nebude jíst. Vynech některé kojení úplně, místo toho dej příkrm a nedokojuj po jídle. Příkrmy můžeš dělat řidší, spíše hustý polívky, vody bude mít dost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9721
21.5.21 22:57

U nás to bylo podobně, syn mě začal něco trochu jíst až kolem roku, byl to taky strasnej mlicnak. Dej ji čas, ona na to časem přijde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15327
21.5.21 23:12

A to ani neochutná, neolízne, nebo jen nesní plnou dávku? Pokud prospívá, nechala bych ji. Do roka má nárok být hlavně na mlíku :nevim: Zkoušela bych různé konzistence jídla, některé děti potřebují hladké/husté/řidší/s kousky. A jak se na tom se zuby?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1805
21.5.21 23:13

Zkus si zjistit něco o metodě BLW.

Edit: Do roka jsou to PŘÍkrmy, takže se PŘIdavaji ke kojení. To znamená, že do roka bys měla prvně nakojit a pak dat až prikrm. Ideálně formou nějakých větších kousku, aby se dítě mohlo krmit samo (v 8 měsíců už byste stejně měli přecházet z úplného mixu na kousky) a podle zájmu dítěte po prikrmu ještě znovu dokojit.
Pokud nechce vodu, tak nenuť, stejně jidla ji minimálně a kojene dítě vodu zas až tak nutně nepotřebuje, má ji dost v mlice.
Tři zavedené prikrmy tak jak myslíš nejspíš ty, tzn nahrazené kojení v tomto veku je moc! Jak píšu výše, dítě by mělo do roka ochutnavat a hlavně být kojene - zkoušet ruzne chutě, barvy, vůně, konzistence, struktury. Čím víc toho do roka ochutna, tím víc bude ochotné zkoušet a poznávat dal další nová jidla.

Tohle vše platí v případě, pokud nechceš aby došlo k předčasnému ukončení kojení, třeba v roce. Řiď se dítětem, tím co potřebuje a chce, ono samo nejlíp ví, že MM je pro nej teď to nejlepší :lol: Kojene děti se často rozjidaji později než děti na UM

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64457
22.5.21 06:29

U nás úplně to samé.. Mléko chce, prikrmy ani jako.. A to je na um.. No snažím se, ale o plně nahrazenem jídle si zatím můžu nechat jen zdát :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
342
22.5.21 17:26
@Anonymní píše:
Ahoj mamči. Mame ukončený 8 měsíc. A malá nechce příkrmy… Já si sní nevím rady, nevím jak na ni a připadám si neschopná.. :zed: :zed: Dodám že je plně kojená a přibývá neuvěřitelných 800 gramů měsíčně.. váhový přírůstek je každý měsíc od narození +- stejný… Četla jsem že by měla mít 3 zavedené příkrmy :zed: :zed: To nemáme ani náhodou.. A když mi výjimečně něco sní, tak dokojuju, protože vodu mi nebere vůbec :cert: Dělám všechno špatně? poraďte :andel:

Měla jsem to se synem stejně. Příkrmy nechtěl, zkoušela jsem všechno možné (přidat mléko, přidat trochu soli, trochu cukru… v zoufalství se člověk stébla chytá); moje dr. to docela hrotila a stále to se mnou chtěla řešit, i přesto, že váhové přírůstky byly v normě a syn prospíval. Vše plival. Když jsem nenakojila a „trápila“ ho hlady s tím, že si pak dá s chutí příkrm - byla jsem vedle jak ta jedle, řval hlady, ale příkrm stejně nechtěl.
Zlomilo se to až kolem roku. Já jsem po čase na něj přestala tlačit a rezignovala jsem, dokonce doktorce jsem řekla, že už příkrmy baští, abych měla klid. No a kolem toho roku se rozjedl sám od sebe, i když stále to bylo hodně pozvolné. Teď, po pár letech, mu chutná naopak více, než mým dalším dětem.
Zpětně bych to viděla takhle: bylo zbytečné to řešit a trápit se tím. Potřeboval prostě více času, každé dítě je jiné a každé jde svým tempem. Podstatné je, zda ti prospívá. Zkoušela bych jídlo nabízet, ale nehrotila bych to, pokud nejí. No a doufat, že se včas nastartuje a začne přijímat i „běžnou“ stravu. Stejně s tím nic jiného nenaděláš, cpát to jídlo do něj nemůžeš, akorát bys mu vytvořila nějaký blok.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31
31.5.21 22:10

Jsme na tom stejne, akorát jsme na UM a je nám 7 měsíců. Když mu dam něco ochutnat, tak jak když ho davim. Tak to zkouším po lzickach. Každý den 1-5 lzicek prikrmu. Aby vedel, ze jsou i jiné chutě. Nejvíc co snad snědl byla Mrkvova kapsicka. Jestli tím, ze to nebylo lzickou. Ale chce to zkoušet a zkoušet. I třeba jen po lzickach. Mimco se k tomu dopracuje. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14546
2.6.21 08:48

Já měla s jednou dcerou taky problém v 8.mesici, ale měla neštovice, do toho angínu a rostly 4zuby..vařila jsem a vše létalo do koše. Kojila jsem o 106.
Pak se zjistilo, že ji i chybí železo, doktorka ji nasadila kapky a pak se postupně rozjedla.
Chvíli jsem krmila za pochodu, pořád „neměla čas“, buď jsme si u toho hráli, nebo jsem říkala pohádku a dělala blbosti, nebo jsme si něco pustili..
Je to boj, chce to nabízet a hlavně měnit, pak se jim to zprotivi. Znám spoustu dětí co moc nejedlo a jsou dneska v pohodě..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat