8měsíční neleze, neplazí se, je to ok?

Anonymní
19.6.13 10:55

8 měsíční neleze, neplazí se, je to ok?

Ahoj.
Možná bych se dočetla v jiných tomuto tématu podobných diskuzích, ale stejně mi to nedá a zeptám se sama..
Naše 8 měsíční holčička se ještě nezačala plazit, lézt samozřejmě také ne. Přetáčí se na bříško cca od 5. měsíce, poslední 3 týdny aj zpět na záda a na měkké, pro ni bezpečné ploše, tj. ustlané manželské posteli, válí sudy a všemožně se převaluje. Na zemi se točí dokola jako hodinky, ale pohyb vpřed nebo vzad ani omylem. Na ručkách je vztyčená dostatečně, rovněž se opírá na jednu a druhou si prohlíží hračku, zadek zdvihá taky vysoko, ale nekrčí nohy, propne je a je jakoby ve stříšce. Sedět samozřejmě taky nesedí.
Pokud jí dám překážku svou nohu, aby se ji snažila překonat, se zlou se potážu. Mám okolo sebe kamarádky maminky, jejichž děti jsou rychlíci a některé už takřka chodí. Všechny kolem dokola lezou a maminky se mi diví, jak to, že naše ještě nic nezvládá. Jsem z toho rozpačitá, jestli bych to měla nějak řešit. Bohužel se na naši dětskou doktorku nemůžu moc obrátit, je takříkajíc na baterky, naštěstí budeme brzy měnit bydliště a tak i doktorku.
Druhou věcí je, že se bojím, že se lézt malá jen tak nenaučí, protože na zemi vydrží fakt jen chviličku, potom začne šíleně vřískat a vynutí si, abych ji nosila a donesla tam, kam potřebuje, tj. zkoumat předměty, pokoje, zahradu. Nechat vyřvat nepřipadá v úvahu, okamžitě sklouzne do hysterie a zalyká se. Má-li náladu, hraje si s mou pomocí třeba 15 minut, je to ovšem velice zřídka a náš den vypadá tak, že se víceméně pronosí po baráku.
Jinak šikovná v jiných věcech je, už cca 3 týdny umí paci, paci, dávno slyší na své jméno, rozumí, co je naše kočka, co náš pes.
Jen ta pohybová rozvinutost mě maličko znervózňuje, k tomu pak fakt, že nemá jak přijít na pohyb, když jsem věčně zapřažená v nošení..
Děkuju za vaše zkušenosti, podělíte-li se o ně!

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5200
19.6.13 11:03

Buď v klidu, naše začala lézt před pár dny, v 10 měsících. Začíná se sama posazovat. Nehroť to, neporovnávej se. Každý dítě má svoje tempo. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6902
19.6.13 11:04

… neboj, to bude v pohodě, na osmiměsíční prohlídce se dr. ptala právě na to přetáčení, sudy a na ty hodiny po zemi, jak jsi psala. Takže toto je zcela normální a na všechno má dost času.
Užívej si miminka a nenech se znervóznit, každé dítě je jiné (syn mi v 8,5 měsících stojí, dcera v 10 začínala lézt).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1083
19.6.13 11:05

Naše se sice plazí, ale to je tak asi všechno. Ale zase neumí paci paci :nevim:. Myslím, že je to úplně OK a že mají holky času dost :palec:. Jenom to nošení po baráku bych se být Tebou snažila nějak omezit (dobrá rada, že ;) ), a%t se snaží pohybovat sama - když si k ní na zem třeba lehneš, nepomůže to?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6902
19.6.13 11:06

… a ještě něco, mladý pán sice stojí, ale nějaké paci paci mu vůbec nic neříká…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52
19.6.13 11:09

Jen klid, ta nase cacorka tky zatim nic:-). Vali sudy a na brisku se toci dokola… je ji 8,5 mesicu :-).
Vcera jsme byli u dr. a tam bylo shledano, že je vse v poradku:-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52
19.6.13 11:09

Jen klid, ta nase cacorka tky zatim nic:-). Vali sudy a na brisku se toci dokola… je ji 8,5 mesicu :-).
Vcera jsme byli u dr. a tam bylo shledano, že je vse v poradku:-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1716
19.6.13 11:10

Me se na osmimesicni prohlidce doktorka ptala:
Leze? - neleze
Sedi?- nesedi
Stoupa si? - nestoupa
Slabikuje? - neslabikuje
Ma zuby? - nema zuby
Pripadala jsem si trochu jak pako, nicmene do druheho dne zacla slabikovat. V deviti mesicich si behem jednoho tydne sedla, rozlezla se a stoupla u nabytku.
Absolutne to neres.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.6.13 11:10

@lenii82 pokud náladu nemá a je na zemi, já si k ní lehnu, vříská úplně stejně jako bych tam nebyla.. teda možná ještě víc, k tomu na mě vyčítavě kouká, něco ve smyslu, já se tu dávím a ty nic neděláš, to jsme to dopracovaly..
Naše dětská se právě neptá na nic, naštěstí se bude příští týden ptát naposledy, přes léto už zařídím jinou..

• Citovat
  • Nahlásit
1083
19.6.13 11:11
@Anonymní píše:
@lenii82 pokud náladu nemá a je na zemi, já si k ní lehnu, vříská úplně stejně jako bych tam nebyla.. teda možná ještě víc, k tomu na mě vyčítavě kouká, něco ve smyslu, já se tu dávím a ty nic neděláš, to jsme to dopracovaly..
Naše dětská se právě neptá na nic, naštěstí se bude příští týden ptát naposledy, přes léto už zařídím jinou..

Tak to mě pobavilo, s tím teda fakt nic neuděláš ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.6.13 11:12

Děkuju, holky. Nechci to řešit a už teď chtít po dítěti výkon a nadprůměrný výsledky, vždycky se to ve mně jen hne, když se okolo matky diví, proč naše ještě nic nedělá..

• Citovat
  • Nahlásit
14973
19.6.13 11:13

S lezenim ma cas minimalne do 10m, tak se nestresuj, umi toho az az. Dcera stoji a leze od 7m, ale nechce se ji chodit, ma temer 13m a uz ji predehnaly v chuzi deti, co zacaly lezt a stat klidne az v tech 10m. Kamaradky maly ma s pohybem od malicka problem, je linejsi, lezt zacal az ted v roce, nicmene okamzite krasne, rychle, obratne, dcera tak do tech 10m lezla dost nemotorne a pomalu. Ony to ty deti dozenou, i kdyz nezacnou neco delat podle tabulek v urceny cas.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.6.13 11:14

@lenii82 No právě, co s tím, že.. podám hračku, vztekle ji hodí dva metry daleko a dál se sveřepě věnuje řevu. A do hysterie se ji přece nenechám pokaždé dostat :(

• Citovat
  • Nahlásit
2039
19.6.13 11:16

Rozumím ti moc dobře. Náš se začal přetáčet skoro v osmi měsících, v devíti se začal plazit pozadu, v desíti popředu a teď toužebně očekávám lezení. Sed má celkem pevný, ale podařilo se mu posadit zatím jen párkrát o schod… Prý je jen línější, ale taky mě deptá, když jsou okolo nás samé super rychlé děti :-) No a s tím, že nevydrží sama težko radit, tenhle problém nemáme. Ale asi ji to budeš muset postupně naučit. Třeba jakože budeš v kuchyni, ona dva metry od tebe na zemi, ty na ní budeš mluvit, aby věděla, že jsi tam, ale ona bude muset chvíli vydržet hrát si sama. Tahat jí celý den je mazec, to chápu!!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
50
19.6.13 11:18

Naše dcera, včera 8m se také ještě ani neplazí, na bříšku teda vydrží hodně dlouho, zatím kam chce, tam se dokutálí nebo se za něco přitáhne. Naštěstí ji teda poponášet nemusíme, těch jejích 11 kilo se nikomu tahat nechce :lol:
Na osmiměsíční prohlídce jsme zatím nebyli, ale naše doktorka nějak pohybový vývoj neřeší.

Zkusila bych jí dávat na bříško v kočárku nebo venku na dece, aby měla trošku jiný rozhled, třeba ji to zaujme.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat