8měsíční nepije, nejí od narození.

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Xivickss
Nováček 6 příspěvků 16.12.18 15:36
8. měsíční nepije, nejí od narození.

Ahoj maminky. Pročetla jsem už desítky diskuzí na toto téma, ale žádná není přímo můj problém.
Mám miminko 8.měsíční. Od narození máme problém s jídlem. U kojení se vždycky kroutila, řvala, mlátila…no hrozný. Ale nějak papala i přibývala.
Od čtyř měsíců ale začal obrovský boj a nechtěla vůbec. Postupně jsme museli přejít na um, protože mně se mlíčko úplně ztrácelo, tím jak nepila a možná i stresem. Začala jsem i s příkrmy ve 4.měsíci.
Trvá to už čtyři měsíce, kdy se každý den trápím, nabízím, pak už i nutím, protože jinak by nevypila vůbec nic. Jsme už jen na um. Příkrmy odmítá úplně, pusa zamčená, kroucení, řev…zelenina, ovoce, jogurt, sušenky, mixovany, v celku, studeny, teplý, domácí, kupovaný…prostě nic. Hrajeme si u toho, jime s ní a nic.
Takže stále jen na mléku a i to je obrovský boj. A pořád se to stupňuje. Teď vypije tak 40-80ml na dávku (dřív 100-160) a pak začne savičku okusovat (zuby nemá), vyplivovat a hotovo. Samozřejmě mám vyzkoušené všechny různé savičky, hrníčky, mléka… Myslím, že to není o chuti. Prostě nevím, kde je ten problém.
Dařilo se mi do ní něco dostat aspoň ve spánku. Teď už ani to nefunguje. Jsem zoufalá, na pokraji sil a mám samozřejmě strach.
Má 8kg (ale opravdu jen tím, že ji stále nabízím a nutím) jinak by nepila sama nic. Zkoušela jsem hladovku - taky nefunkční.
Přes den se mi takto daří do ní dostat cca 700-850ml um. To je vše. Jídlo žádné, tekutiny jiné taky ne.
Teď se to pořád zhoršuje a jsme kolem 600 za den.
Máte někdo podobnou zkušenost? Nejedlík? Nebo nemůže mít nějaký vnitřní problém?
Paní doktorka si rady neví. Řekla, že to tak asi prostě má. Krevní obraz je v pořádku.
Díky moc za vaše reakce, případně rady.

Přečtěte si článek: Nechutenství u kojence - proč a co pomáhá?

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
jannina1
Závislačka 4214 příspěvků 16.12.18 15:56

A nema zadne oblibene jidlo? Zabavit treba u televize taky nefunguje?

adusinka
Zasloužilá kecalka 519 příspěvků 16.12.18 16:03

Nabízela bych jen každé tři hodiny, mezi max vodu. Náš malého třeba nesnášel, když ji někdo krmil. Už od 5-ti měsíců ležel na dece, flašku na břiše a nesměla jsem se jí dotknout. Krmit že lžičky jedine tak, aby mě nevidel-z boku. Alespoň se brzy naučil jíst sám, raději vidličkou. Dodnes-6 let mu nesmím dát nic přímo do pusy.

Xivickss
Nováček 6 příspěvků 16.12.18 16:04

Právě ani televize nefunguje a oblíbené není nic, co je k jídlu :) Když se mi podaří jí do pusinky něco propašovat, tak se zašklebí a vyplivne. Po každém pokusu o jídlo, jdeme do vany :D je to všude. Jen ne v pusince.
S krupkou (nebo rohlíkem, vánočkou) si spíš hraje. Do pusy to sice dá, ale jak zjistí, že by se to mělo spolkout, tak to plive.
No ale jde mi hlavně o to mlíčko, aby aspoň to pila, když už nic nejí. Ale to jsou výkruty, mosty, řev…jen abych ji to hlavně nedala do pusy tu lahvičku.

Xivickss
Nováček 6 příspěvků 16.12.18 16:05

@adusinka a z té flašky vám pil sám? Ona to drží v pacinkach, ale jen si s tím hraje.

Xivickss
Nováček 6 příspěvků 16.12.18 16:09

Ale jinak je moc veselá a šikovná, už tři týdny stojí, krásně leze… Jen jak dojde na jídlo, tak boj. Jenže jíst a hlavně pít přece musí :,(

justina20
Kecalka 326 příspěvků 2 inzeráty 16.12.18 16:10

Ahoj.. měla jsem stejně,nyní jsou malé dva.U nás pomohla tv a oblivena pohádka,ale to at od cca jednoho roku.. jinak stolici má v pořádku?Naše měla špatnou stolici cca do 3 měsíce,pak zjistili zažívací problém.. tak ještě rozbor stolice bych zkusila a pak až teda gastro…jestli není problém někde 8) jinde…alergie atd… Jinak preji pevné nervY..

Anitramm
Zasloužilá kecalka 717 příspěvků 16.12.18 16:14

U nás to samý, kroucení u kojení fakt veliký, od 4.měsíce už jen UM a příkrmy..a příkrmy mi pěkně dlouho bojkotoval, totální nezájem. I když jsem mu to dala rozmixovaný do flašky a zakryla jsem jí, aby to nebylo vidět(poznal, že to nemá bílou barvu=není to mlíko->To pít nebudu) :lol: Byl to opravdu boj. :mrgreen: Ale mlíko z flašky mi teda pil bez problémů :nevim: Snad je to jen nějakej šprajc..Pokud přibývá a není třeba nijak výrazně plačtivá, nespavá, tak myslím, že je to jen období. :kytka: Jinak jak už tady někdo psal, zkoušet nějak zabavit, co nejvíc odvést pozornost od jídla. Je to teda těžký, co my jsme se tehdy navyváděli za blbiny, aby nám malej snědl něco jinýho než mlíko. :zed: :lol: Držím palce, ať se to zlepší. :kytka:

Anitramm
Zasloužilá kecalka 717 příspěvků 16.12.18 16:15

Btw teď jsou malýmu 2,5 roku a je jako popelnice, co vidí, to by snědl. Ono se to určitě obrátí. :kytka:

Xivickss
Nováček 6 příspěvků 16.12.18 16:29

Maminky jste moc hodný. Děkuji. Já vím, že univerzální rada není, jen bych chtěla vědět, jestli je to běžný, nebo v tom spíš hledat vážnější příčinu.
A Anitramm kéž by to byl jen šprajc, ale ten šprajc už trvá 4 měsíce :-D ach jo.

Anitramm
Zasloužilá kecalka 717 příspěvků 16.12.18 16:40
@Xivickss píše:
Maminky jste moc hodný. Děkuji. Já vím, že univerzální rada není, jen bych chtěla vědět, jestli je to běžný, nebo v tom spíš hledat vážnější příčinu.
A Anitramm kéž by to byl jen šprajc, ale ten šprajc už trvá 4 měsíce :-D ach jo.

No nám nastěstí aspoň to UM pil,chápu, že jsi z toho na nervy no. Nesmíš to ale vzdát, zatni zuby a vydrž, snad to opravdu nebude nic vážnýho. :hug:

Enicka
Zasloužilá kecalka 940 příspěvků 16.12.18 16:46

Já řadu nemam ,jen ti chci říct, že já už tak s dcerou (2 roky )bojují taky od malička. Nic nechce jist,trochu ovoce,zeleniny,sem tam buchtu.Ani mě dr.nedokázala poradit.Prý to tak proste ma.Přeji pevné nervy,nekdy je to opravdu těžké. :hug:

Anitramm
Zasloužilá kecalka 717 příspěvků 16.12.18 16:52

@Xivickss Jinak my jsme zase pak bojovali s tím, že to UM dlouho vyžadoval jako hlavní jídlo, byl to opravdu boj, ale museli jsme pstupně snižovat dávku a nahrazovat normálním jídlem, nedělalo mu to dobře na trávení, moc mlíka. Ale to už je z jinýho soudku, to jen abys věděla, že v tom nejsi sama. Každý děťátko má něco. :hug:

Ornwen
Závislačka 4821 příspěvků 1 inzerát 16.12.18 17:27

Zkusila bych ověřit to zazivani, jestli nema nejaky problem, alergii nebo tak.
Pak pry muzou pomoct orofacialni masaze. Vetsinou se to zminuje v souvislosti s kousanim a kousky.

Jinak preju pevne nervy a hodne sil. Kluk nastesti vzdycky dal mliko, i kdyz dlouho jen ve spanku. Taky mu to zustalo a budi se do ted (4). Dost pomohla pak i skolka, ale to slyset nechces
Ma jeste brachu, ten ji vyrazne lepe. Ale taky zadna slava. Jen ti chci rict, ze oba meli v 18m 8,6 kg.

Hadumi
Extra třída :D 13673 příspěvků 16.12.18 17:31

Dcera byla to samé a vydrželo jí to dodnes. V roce měla 7,8 kg (PV 3,3 kg).
Jo u u dcery nestala zlom po 4. měsíci, do té doby to bylo v pohodě.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Vraha si mažu! Přátelé obviněného Davida začali s odvetou na sociálních sítích

Zatímco jednoho známí označují za milého chlapce, který se bohužel zapletl do... číst dále >

Dáda Patrasová je zpět na Instagramu. Jsi kočka, na toho dědka se vykašli, vzkazují jí fanoušci

Dagmar Patrasová (62) se vrátila na sociální sítě a fanoušci z toho šílí!... číst dále >

Články z Ona Dnes

Horoskop 2019: Lvice si užijí ctitelů, ženy v Kozorohu vydělají peníze

Rok, na jehož prahu stojíme, slibuje, že bude sice na práci náročnější, ale... číst dále >

Vyprošťováky, které vás po divoké noci nakopnou do nového roku

Silvestrovská noc bude možná dlouhá a zábavná, ale první novoroční ráno může... číst dále >