8 měsíců typy na vaření

• Fotoalbum (1)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
3.1.22 12:19

8 měsíců typy na vareni

Ahoj holky mám 8m syna kojeneho. Do teď to matak že ráno má prso, dopoledne ovoce obidek měl měl teď většinou domácí zeleninu a 3× týdne maso q 1× žloutek. Vše jsem si doma milovala a zamrazovala. Jenže co si hudeme podívat batat třeba s kuskusem nebo dyne brambor mrkev chutna tak jak chutna :mrgreen: Ještě když to je neslqne. Ráda bych mu připravovala už něco chutnější tak mi zajímalo co dáváte vy ještě mu dělám někdy vyvary. A co dáváte za odpolední svačinku? Máme jede zoubek malickej tak mi napadlo už zkusit třeba a vnitřek chleba namazat trošku maslem? Děkuji za tipy na obědy a odpolední svaciny :andel:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1328
3.1.22 12:32

Moc doporucuju knizku Mami, mam hlad, pro kojence super inspirace, ja to jim s prckem :mrgreen:

Muj 9m prcek - kojeni, k snidani ruzne druhy kase (davam nemlecne, stridam ruzne druhy, bud pripravene kojenecke nebo varim), do toho trochu ovoce nebo mu delam livance (banan, vajicko, oves vlocky) nebo baby muffiny. Svacina: ovoce nebo jogurt/kefir.. obed maso+zel nebo vajicko+zel.. a k veceru bud bily jogurt (pokud nebyl ke svacine) nebo zeleninova polevka, vyvar, avokado.. co zrovna je a taky podle toho co mel k obedu. Mezi tim za den jeste tak 3× kojim. Na mnozstvi nesni moc, ale ji rad. Obcas dostane do ruky okurku nebo krupku

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1328
3.1.22 12:36

Obedy ruzne kombinace: dyne, brambor, mrkev, porek, rajcata, brokolice… s masem nebo lososem nebo vajickem. Ted jsem treba delala cervenou cocku s rajcatovou stavou, mrkvi a kurecim. Vcera obed formou blw, na fotce ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16753
3.1.22 12:36
@Luminance píše:
Moc doporucuju knizku Mami, mam hlad, pro kojence super inspirace, ja to jim s prckem :mrgreen:Muj 9m prcek - kojeni, k snidani ruzne druhy kase (davam nemlecne, stridam ruzne druhy, bud pripravene kojenecke nebo varim), do toho trochu ovoce nebo mu delam livance (banan, vajicko, oves vlocky) nebo baby muffiny. Svacina: ovoce nebo jogurt/kefir.. obed maso+zel nebo vajicko+zel.. a k veceru bud bily jogurt (pokud nebyl ke svacine) nebo zeleninova polevka, vyvar, avokado.. co zrovna je a taky podle toho co mel k obedu. Mezi tim za den jeste tak 3× kojim. Na mnozstvi nesni moc, ale ji rad. Obcas dostane do ruky okurku nebo krupku

Jojo.

Ja se snazim varit zdrave, z kvalitnich surovin a hodne zeleniny, takze mimino jedlo od nas, varit separe uz me od druheho ditete fakt nebavilo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2146
3.1.22 18:47

Já jsem trochu dochucovala, dle jídla tedy. Špetku nějakých bylinek, pár kostiček cibule, na špičku nože česneku. Moje dcera má ráda zejména tymián :). Taky mám ráda knihu Mami, mám hlad.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2016
3.1.22 19:00

Já vařím i staršímu, takže dcera dostává od půl roku to samé, co on. Samozřejmě nesolené, já to pak staršímu synovi dosolím na talíři. Takže ani pečivo bych do roka dítěti nedala, je v tom sůl a ne málo.

Ráno k snídani jogurt, kaše s ovocem. Svačiny ovoce, přesnídávka nebo ten bílý jogurt, pokud nebyl k snídani, nebo třeba cottage. Oběd fakt různě - pečené maso s rýží a zeleninou, grilovaný lilek plněný špenátem, kuskus s pečenou zeleninou, losos s brokolicovou kaší, červená čočka s kurkumou, kokosovým mlíkem a mrkví…K večeři dělávám palačinky, míchaná vajíčka, zeleninové polévky atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.1.22 19:28

Všem koc děkuji, na knížku se podívám :palec:

@Dobrej_tym ty blaho a to dáváš normálně i bílek jo? Takže do pekáčku dáš zeleninu a peces? Já vše dělám na páře. Nevím odkdy mu můžu třeba zkusit dát okurku, papriku a tak :nevim:.

• Citovat
  • Nahlásit
16753
4.1.22 02:29
@Anonymní píše:
Všem koc děkuji, na knížku se podívám :palec:@Dobrej_tym ty blaho a to dáváš normálně i bílek jo? Takže do pekáčku dáš zeleninu a peces? Já vše dělám na páře. Nevím odkdy mu můžu třeba zkusit dát okurku, papriku a tak :nevim:.

Na pare je to sice extra dietni, ale hnusny ;). Mimca potrebuji tuky a bylinky nebo speticka soli jim taky neublizi.
A kdyz to peces priklopene, je to takova skoropara, jen chutnejsi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat