Reklama

8 týdnů před porodem, jak to je?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.01.17 20:42
8 týdnů před porodem, jak to je?

Ahoj, potřebuji poradit. Termín porodu mám 20 dubna, ale na mateřskou nastupuji 1.2. Tedy skoro 11 týdnů před porodem. Bude mi teda vyplacena nemocenská ty tri týdny? A z čeho se počítá ta mateřská na kterou se nastupuje těch 8 týdnů? Nepřijdu o hodně peněz, když nastoupim už těch skoro 11 týdnů? Děkuji

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Lejlinka88
Závislačka 2642 příspěvků 01.01.17 20:45

To jde? to ani nevim :) hackuju se… ;)

Lekninka91
Extra třída :D 10215 příspěvků 01.01.17 20:45

To se může? Já myslela, že je ze zákona 6 nebo 8 týdnů.. :think:

Lejlinka88
Závislačka 2642 příspěvků 01.01.17 20:46

@Lekninka91 ja taky prave :think:

Kriss Tina
Závislačka 4722 příspěvků 01.01.17 20:50

@Lejlinka88 Pise ze bude 3 tydny na nemocenske…

myskalucka
Echt Kelišová 8115 příspěvků 01.01.17 20:50

Nastupuje se 6-8 týdnů pred porodem. Nemělo to spíš být 1.3.?

Kriss Tina
Závislačka 4722 příspěvků 01.01.17 20:51

A jinak ne nemocenska vysi materske neovlinvni, ja byla na nemocenske nekolik mesicu a vypocitavala se z prumerneho platu tusim :)

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.01.17 20:54

Jsem na tom dost podobně, teemín začátek dubna, ale v práci končím k 1.2. skrz povolání - učitelka. Prostě v pololetí. Takže na ty cca 2 týdny nemocenská?

myskalucka
Echt Kelišová 8115 příspěvků 01.01.17 20:54

@Kriss Tina : ale tím pádem nenastupuje 1.2. na mateřskou, ale na nemocenskou. :think:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.01.17 20:54

Děkuju golky ano píšu že bych byla ne nemocenské ty tři týdny, mají v práci za mě náhradu a ta nastupuje 1.2. Takže bych byla na té nemocenské teda pokud mi jí doktor napíše, šlo mi hlavně o to, zda mi to neovlivní výši té meteřské, když se vypočítává z průměrného platu a tam mi bude chybět ty tři týdny? Které budu na té nemocenské?

Pipet
Generální žvanilka 24069 příspěvků 01.01.17 20:56

@Lekninka91 6 až 8 týdnů (takže kdykoli v tom rozmezí).
:nevim:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.01.17 20:56
@Anonymní píše:
Jsem na tom dost podobně, teemín začátek dubna, ale v práci končím k 1.2. skrz povolání - učitelka. Prostě v pololetí. Takže na ty cca 2 týdny nemocenská?

já pracuji v družině, mají za mě právě pani od 1.2. A tím pádem mi to nevychází a budu na nemocenské tři týdny

AndelaCerna
Zasloužilá kecalka 966 příspěvků 01.01.17 20:57

Ne nemocenska se do toho vubec nepocita. Jen prumerny plat

myskalucka
Echt Kelišová 8115 příspěvků 01.01.17 20:57
@Anonymní píše:
Děkuju golky ano píšu že bych byla ne nemocenské ty tři týdny, mají v práci za mě náhradu a ta nastupuje 1.2. Takže bych byla na té nemocenské teda pokud mi jí doktor napíše, šlo mi hlavně o to, zda mi to neovlivní výši té meteřské, když se vypočítává z průměrného platu a tam mi bude chybět ty tři týdny? Které budu na té nemocenské?

Tak pokud ti dr napíše rizikové těhotenství, tak na PN nastoupit můžeš. Ale počítej s tím, že budeš mít jen vycházky, ale ty 3 týdny se to dá vydržet.

Pipet
Generální žvanilka 24069 příspěvků 01.01.17 20:57
@Anonymní píše:

Počítá se z denního vyměřovacího základu (doufám, že to píšu dobře), nemocenská to neovlivní.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

„Bohoušek si občas něco dal!“ Je za smrtí sbormistra Kulínského pervitin?

Pražští kriminalisté stále pracují na objasnění náhlé smrti bývalého... číst dále >

Šmejdství a půjčky zavánějící lichvou: Syn „té od sirotků“ je pěkné kvítko!

Europoslankyně Michaela Šojdrová (KDU-ČSL), která přišla s návrhem přijmout... číst dále >

Články z Ona Dnes

S menopauzou přichází únava, návaly i zvýšené riziko vážných nemocí

Pouze třetina žen pociťuje nástup menopauzy jen odezněním menstruace. Zbylé... číst dále >

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Reklama