8,5 měsíce neplazí se, neleze...

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.11.18 18:46
8,5 měsíce neplazí se, neleze....

Zdravím maminky, prosím anonym.

Mám chlapečka 8,5 měsíce a trošku mě znervoznuje, že se ještě neplazí. O lezení, nebo o sedu už nemluvím. Vím, že každé dítě je jiné, ale mám v okolí dost maminek, kterým se děti aspon v těch 8 m začaly dávno plazit, nebo i mladší dítě od kamarádky ani ne 8 měsíční už sedí a lozí.
Mám ještě syna, který se už v 6 m začal plazit, sice jak raněný voják, ale začal.
Mám pocit, že to nikdy nepřijde. Otáčí se jen na bříško a zpět. DOktorka se moc netvářila, ale řekla, že když se snaží apson zvědat zadeček (to ano, ale neví jak dál, rozplácne se a začne se vztekat.)
Motivuju ho a nic, jak se začne vztekat, tak konec s veškerým pohybem, musím ho vzít na ruce.
Kdo máte zkušenosti s takovými dětmi, kdy začaly chodit? A jak je to prosím potom s řečí? Jelikož motorika s řečí spolu úzce souvisí, bojím se, aby nemluvil třeba později atd..
Jsem z tho trošku nervozní, protože (pořád srovnávám se starším synem, který je v hrubé a jemné motorice hodně zdatný a ve 2,5 letech mluví v souvětích, od 2 umí barvy atd…)

Děkuji všem :kytka:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
LLenule111
Závislačka 3400 příspěvků 3 inzeráty 01.11.18 18:52

náš má 10 měsíců a před týdnem začal trochu lozit.

martanek29
Ukecaná baba ;) 1222 příspěvků 01.11.18 18:58

Ahoj, starší dcera na tom byla podobně. V 8 měsících nelezla, neplazila se, nerotovala, prostě nic. Ani zadeček nezvedala. Dr.ji poslala na rehabilitace. Stejně jsme moc necvičily, protože u toho tak strašně řvala, až mi blinkala. Takže jen když měla dobrou náladu. Kolem 9.měsíce se začala plazit, v 10 měsících se sama posadila a až v 11 měsících začala lézt. Skoro hned si začala stoupat k nábytku ( cca 11,5 měsíce), pak začala obcházet. Chodit začala mezi mnou a mužem kolem 15.m a úplně sama do prostoru se rozešla až v 17 m. Hrubá motorika sice nic moc, ale byla perfektní na jemnou motoriku (a platí to tak dodnes- má téměř 5 let). První slabiky v 8 měsících, první slova před 1. rokem, ve větách mluvila od 23. měsíce. Uměla počítat do 10 ve 22 m.
Takže neboj, všechno dožene…A nesrov­návej je, každé dítě je jiné. Moje mladší dcera zase naopak začala hrozně rychle chodit a teprve teď se začíná pořádně rozmlouvat ( má 22 m). Bude to dobrý, neboj ;)

Příspěvek upraven 01.11.18 v 18:59

bertoldina
Ukecaná baba ;) 1025 příspěvků 1 inzerát 01.11.18 18:58

Naše 9měsíční začala minulý víkend pérovat na kolínkách. Jinak se točí dokola a občas někam trochu odcouvá. Prostě má svoje tempo. V rodině je z toho i tak velká sláva, my všichni si prý začali rovnou stoupat.

dickys
Zasloužilá kecalka 879 příspěvků 01.11.18 19:00

Já myslím, že s řečí se nemusíš dopředu moc stresovat. Moje dcera jela motoricky podle tabulek a s řečí na tom ve svých 21 měsících není nic moc, zato kamarádky stejně starý chlapeček, který byl s lezením, sedem, chůzí a vším minimálně o měsíc pozadu už mluví ve větách a říká básničky :)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.11.18 19:06

Holky děkuji za uklidnění. Moje kamarádka s mladším chlapečkem mi pořád posílá videa a říká, co už vše umí. Samozřejmě se mě ptá, jestlu UŽ lozí. Vždycky se diví, že se ještě ani neplazí. Trošku mě to mrzí z její strany, měla by vědět, že mě to stresuje, proto zakládám i toto téma. To ej ale jiná věc. Naše doktorka o RHB mluvila, ale prý se uvidí v 10 m.

Mám zas jinou kamarádku, které syn začal lozit v roce a sám opatrně začal hcodit až v 18 m přesně. Zato od roku a kousek spojoval slova. To bylo úplně neuvěřitelné, strašně zvláštní. Ještě lozil a už mluvil v krátkých větách (jednoduchých). Kdyby aspon babičky nestresovaly. Mamka se mě pokaždé v telefonu ptá, jestli už malý stojí. Že já jsem už v 9 m chodila.(nevěřím tomu). Stres z každé strany. Už mám fakt pochybnosti :(

Nell2
Ukecaná baba ;) 1589 příspěvků 01.11.18 19:06

Moje má 9 měsíců a zítra se jdem ukázat doktorce jestli už něco umí. Protože na 8mi měsíční kontrole valela sudy sice jak tryskomys, ale nic víc. Tak až poslední týden se plazí, ale aspoň nějaký pokrok.

Netopýr1
Zasloužilá kecalka 669 příspěvků 01.11.18 19:09

První syn nedělal do devíti měsíců vůbec nic,jen péroval. V devíti začal ze dne na den lézt, v devíti a půl sedět, v deseti stal a v 11 chodil. Ne nadarmo se říká, nesrovnavej.

Mallorka
Závislačka 3039 příspěvků 01.11.18 19:11

Dcera se plazi až od 8.5 měsíce. Myslím, ze je v pohodě, i když vrstevnici už stoupaji. Mně to nevadí. Syn začal chodit až ve 14.5 měsíce a teď? 3.5 roku. Mluví nádherné. Neumi už jen r a ř. Dnes mi ho učitelka ve školce pochvalila, ze je moc šikovnéj. Neres to. Buď ráda za chvíli klidu ještě :palec:

Danulinka16
Ukecaná baba ;) 2453 příspěvků 01.11.18 19:15

ahoj,muj se začal otáčet v 8 měs,plazit tuším kolem 10 měsíce.Chodit v 17 měsících,je zlatej,normál­ní,zdravej kluk,ale co já se natrápila…Psychikou byl vždy napřed než s hrubou motorikou,to trumfl i ostatní okolo…Brzo rozuměl,ukazo­val,mluvil hezky ve 2 letech…

Danulinka16
Ukecaná baba ;) 2453 příspěvků 01.11.18 19:17
@Anonymní píše:
Holky děkuji za uklidnění. Moje kamarádka s mladším chlapečkem mi pořád posílá videa a říká, co už vše umí. Samozřejmě se mě ptá, jestlu UŽ lozí. Vždycky se diví, že se ještě ani neplazí. Trošku mě to mrzí z její strany, měla by vědět, že mě to stresuje, proto zakládám i toto téma. To ej ale jiná věc. Naše doktorka o RHB mluvila, ale prý se uvidí v 10 m.Mám zas jinou kamarádku, které syn začal lozit v roce a sám opatrně začal hcodit až v 18 m přesně. Zato od roku a kousek spojoval slova. To bylo úplně neuvěřitelné, strašně zvláštní. Ještě lozil a už mluvil v krátkých větách (jednoduchých). Kdyby aspon babičky nestresovaly. Mamka se mě pokaždé v telefonu ptá, jestli už malý stojí. Že já jsem už v 9 m chodila.(nevěřím tomu). Stres z každé strany. Už mám fakt pochybnosti :(

Mě třeba dorazilo,když se mě kolegyně v roce zeptala,jestli už chodí a já jí řekla,že ještě ani neleze…To byl výraz :D Teď už se směju,tenkrát bych brečela…

bertoldina
Ukecaná baba ;) 1025 příspěvků 1 inzerát 01.11.18 19:20
@Anonymní píše:
Holky děkuji za uklidnění. Moje kamarádka s mladším chlapečkem mi pořád posílá videa a říká, co už vše umí. Samozřejmě se mě ptá, jestlu UŽ lozí. Vždycky se diví, že se ještě ani neplazí. Trošku mě to mrzí z její strany, měla by vědět, že mě to stresuje, proto zakládám i toto téma. To ej ale jiná věc. Naše doktorka o RHB mluvila, ale prý se uvidí v 10 m.Mám zas jinou kamarádku, které syn začal lozit v roce a sám opatrně začal hcodit až v 18 m přesně. Zato od roku a kousek spojoval slova. To bylo úplně neuvěřitelné, strašně zvláštní. Ještě lozil a už mluvil v krátkých větách (jednoduchých). Kdyby aspon babičky nestresovaly. Mamka se mě pokaždé v telefonu ptá, jestli už malý stojí. Že já jsem už v 9 m chodila.(nevěřím tomu). Stres z každé strany. Už mám fakt pochybnosti :(

To fakt neřeš. Znám několik dětí starých jako naše dcera - jsou od sebe několik hodin nebo max.dní. Každé je úplně jiné. Každé je v něčem napřed a v něčem pozadu oproti ostatním.

Helileli
Závislačka 3055 příspěvků 01.11.18 19:26

I kdyby si syn stoupnul na roce a začal chodit v roce a půl, zacal mluvit ve 3 letech, stalo by se něco strašného? Nestalo. Nekaz si to miminkovske období stresovanim, že něco dítě ještě nedělá, ono to tak uteče, najednou ho povedes mluvícího chodícího do školy, a nikoho nebude zajímat, co v 8 měsících dělal či ne ;)
Starší syn byl taky ve všem pozadu, vyrostl z něj inteligentní kluk, plave, běhá, bruslí…

Kukacka123
Závislačka 2524 příspěvků 01.11.18 19:27

Kazde dite je jine, na tabulky kasli…ale zase vse ma sve meze ze ;) a kamaradce to rekni, ze te to nervuje :nevim: zase lezeni je hodne dulezite, aby se propojily hemisfery a vse se zkoordinovalo…u vet­siny deti je pak ve skole problem v matice a logickych vecech (nerikam u vsech, ale z pripadu z okoli u vsech)…hlavne bud v klidu, ono to prijde :hug:

Pocahonta
Kecalka 231 příspěvků 01.11.18 21:59

Kamarádce bych rozumně řekla, že ti vadí, jak se tě pořád ptá… Až nastane nějaká změna, tak se ji určitě s radostí svěříš.
Jinak syn (mé druhé dítě) se začal plazit až v 11M, lézt cca 14M a ještě nechodí (bude mu 18M), jen obchází nábytek a umí se ho držet jednou rukou. Když na danou činnost přišel, tak se to naučil ze dne na den… V 7M jsem si u pediatra vybojovala RHB (oproti dceři se mi nelíbilo, jak pásl koníky). Asi měsíc jsem s ním cvičila vojtovku, ale bohužel poté mi syn cvičení začal bojkotovat a fyzioterapeutka řekla, že je prostě v pohodě a má jen své tempo. Když začal lézt, tak s ním byla velmi spokojená a řekla, že chodit prostě bude a je důležité, aby třeba dva měsíce lezl.
Jinak je to velice společenský a usměvavý kluk, co se týče řeči je na tom lépe než jeho vrstevníci na cvičení.
Z Vašeho popisu mi přijde, že malý je v pohodě, pokud budete mít nějaké pochybnosti, tak můžete zkusit rehabilitačního doktora, ale prostě každé dítě má své tempo a ne na všechny pasují tabulky.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Tereza se učí urdštinu, potvrdil nám zdroj. Připravuje se na tvrdý trest?

V Pákistánu je téměř rok a hrozí, že zde ještě mnohem delší dobu zůstane.... číst dále >

Expříteli Dary Rolins se už zase (!) vrátila rakovina: „Ta svině nechce dát pokoj!“

Zákeřná nemoc je zpět! Petr Vlasák (43), známý též coby „trenýrkový král“ a... číst dále >

Články z Ona Dnes

Odbornice: Neslaďte, omezte bílou mouku. Cukry mohou za většinu nemocí

Sacharidů jíme v nejrůznější podobě moc, tvrdí Margit Slimáková. „Není třeba... číst dále >

Čokoládové lanýže a další vánoční cukroví, které zvládnete bez trouby

V hnětení těsta a vykrajování hvězdiček a srdíček nenacházíte potěšení, ale... číst dále >