8m zdravé miminko podle MUDr. prý zaostává

161
10.6.15 14:06

8m zdravé miminko-podle Mudr. prý zaostává?!

Ahoj maminky,

mám děti 20 měsíců po sobě a tak mám vše dost v živé paměti. Mladšímu je ted 8 měsíců a dnes mi doktorka řekla, že prý má pomalejší vývoj, možná ochablé svaly.

Já teda nevím, ale malý od 2 měsíců pase, od 3 měsíců se přetáčí, nyní stojí plně na kolínkách snaží se lézt, ale zatím vždy jen kousek, snaží si přes kolínka sednout, nebo se chytá žbrdlin a přitahuje. Nevím, ale mě přijde na 8 měsíců uplně normální. Chodím stále ke stejné Mudr. U prvního nic neřešila, to jsem si vše hlídala sama, kdy má dítě co dělat. Ted u druhého najednou chce aby jí tam něco převáděl. Zítra tam mám znovu přijít, prý aby malej ukázal co umí. No jako on na povel asi nic neudělá že, a když tam začne řvát, tak už vůbec ne.

Jestli mi zítra začne zase tvrdit, že je zpomalený a že musíme někam na cvičení, tak nevím, co jí říct, neboť s ní nesouhlasím a navíc starší uměl vše později a to vůbec neřešila! 8o? Co dělat, když doktorka opravdu není objektivní? Mám se s ní dohadovat? :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

11750
10.6.15 14:08

Pokud v 8 mesicich dela vse co popisujes, tak je to podle me ok vyvoj… mozna se podiva na techniku toho jak to zvlada, ale prijde mi to taky zvlastni…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
738
10.6.15 14:08

@iva-svist Ahoj, co zkusit natocit na video, jak se doma pohybuje, pro pripad, ze by u ni zase miminko nic neukazalo?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
335
10.6.15 14:10

Třeba ti zítra řekne, že je vše OK, uvidíš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2997
10.6.15 14:13

@iva-svist pokud nic neukáže, řekla bych, co vše doma dělá. náš doktorka nikdy nic ukazovat nechce, jen se ptá, zda dělá to a ono. Náš teda na povel neukáže nic ani v 21 měsících, podle mě to je normálně, že děti u dr. na povel neukazují, co umí. Ale už jsem o pár doktorkách slyšela, co hodnotily podle toho, co děti v ordinaci předvedly :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2692
10.6.15 14:20

Ježiši..doktorka co stresuje..promiň :roll: to by u mých kluků musela udělat diagnozu, že jsou..teda byli doslova retardi :roll: můj mladší v 8 měsících ležel na zádech, přetáčel se, plazil se možná? o lezení nemohla být řeč, sezení také ne..vše dělal zcela sám kolem roka, chodit začal v 16 měsících. dneska skáče, běhá skoro rychleji než jeho brácha :lol: a na žádné cvičení nás Dr. neposílala :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11133
10.6.15 14:24

Doktorka ti zadne cviceni nemuze naridit. osobne mi posedlost odesilanim na rehabilitace a cviceni Vojtovky prijde v CR jako manie.
na druhou stranu my jsme s malym kolem toho 8-9m byli parkat cvicit (spis nam ukazala, co mame delat doma) a malemu to moc pomohlo hrozne rychle. taky nemel zadny problem, ani nebyl pozadu, ale doktor rikal, ze ma hodne ochable svaly a cviceni nam doporucil. rychle jsme pak videli rozdil (pouze se houpal na balonu atd. zadne drastaky).
dcera byla vyvojove uplne stejna, ale nikam jsme nechodili, protoze ona je od malicka samy sval :lol:

nicmene rozhodnuti je vzdycky na tobe, doktorka ti muze akorat neco doporucit. a pokud se nepta, tak ji sama rekni, jak se dite hybe doma.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1463
10.6.15 14:27

Náš má 8m zajtra a tiež nelezie - doktor mu dal ešte mesiac a ja si myslím, že keby sa rozliezol za 2, tiež by to bolo v poriadku. Vidím, že sa niekam posúva, učí sa nové veci, tak som zatiaľ relatívne kľudná. Keby ležal na zemi ako placka, bolo by to iné. Ak už sa tvoje mimčo dostane na 4, tak je podľa mňa fakt v pohode :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31691

Hm, můj v 8m sotva válel sudy, a dr říkala že je to ok

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10953

@iva-svist bud tebou, tak bych jí řekla svoje!!!a na žádné cvičení bych ani nešla. ona přece neví jak se chová doma!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10953
10.6.15 14:28
@Janelos píše:
@iva-svist Ahoj, co zkusit natocit na video, jak se doma pohybuje, pro pripad, ze by u ni zase miminko nic neukazalo?

to není její povinnost. poslala bych dr. do prdele!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56906
10.6.15 14:28

@iva-svist tak já doktorce půjčím svoje - hrubě zaostalé dítě (9,5 m) - dneska si poprvé sednul a na kolínkách max péruje.. nechápu dr, osobně bych to moc nehrotila.. na cvičení zajít můžeš, pro mne by bylo zbytečné..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
161
10.6.15 14:37

@Janelos …video jsem jí nabízela už dneska. Jako hrdá mamka každé úspěchy svých ratolestí ráda natáčím, ale nechtěla to.

@siamka7 …děkuji, osobně jsem z toho tak nas…že je možné, že jí s tím zítra do pr..pošlu :D

Nemyslím to zle, nechci nic zanedbat, ale malý je fakt uplně v poho, jen co jsme dorazili domů…šup už byl na kolenou, popolezl a chytil se žbrdlin a přitahoval se. Znám děti, co v roce ještě nesedí jsou pak stejně ok, takže at si na zkoumání asi raději najde mudra někoho jiného. Hodně mě taky zaráží rozdílný přístup u každého z kluků. Jednoho neřešila vůbec, až jsem si to vše dohledávala sama na netu a druhýho neustále zkoumá 8o Já prostě se dvěma takhle malýma dětma opravdu nemám čas se táhnout k mudr a zpět jen proto, aby se tam předváděl jak cvičená opice :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2584
10.6.15 14:37

@iva-svist Mám taky 8 měsíční miminko a zdaleka nedělá to, co tvoje, sice neleze, ale zase už sama sedí. Můj pediatr je v pohodě a neřeší to, proboha přece děti nejsou roboti, aby jeli podle tabulek 8o Já osobně bych vyměnila doktora a nenechala bych se takhle stresovat, naprosto zbytečně… Ach jo, někteří doktoři, to je fakt nadělení…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17517
10.6.15 14:41

Naprosto normalni, zname dcerka se v 8m ani neplazi a nikdo to neresi. O nejakem sedani ci kolinkach nemuze byt ani rec.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama