8měsíční miminko nechce tolik kojit

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
lolaOV
Povídálka 41 příspěvků 01.12.17 09:26
8měsíční miminko nechce tolik kojit

Ahojte, mám dotaz.. Náš malý bude mít za chvíli 8měsíců a poslední dobou se snižuje kojení čím dál víc. Vím že to tak má být, ale ještě nedávno chtěl aspoň ráno nakojit, teď z ničeho nic ne :nevim: Když mu nabídnu, tak mě jen kouše :lol: Co jste dávali třeba ráno na jídlo před obědem? Banán nesnene, bolí ho po něm bříško :( Jinak jsme zkoušeli i jáhlové vločky vařené ve vodě s trochou jablka, ale tím se dusil. Rohlík se mu lepí na patro, protože ukousne kus (zoubků má už hodně)a potom se mu to nalepí. Kurka od chleba je lepší, kukuřičných křupek sní tak 2ks a většinou dělá to samé co rohlík. Ale zajímavé je, že odstříkané mléko z večera mu jede, to vypije všechno. Jinak teda nedávno ráno a dopoledne kojení, na oběd maso+zelenina, kolem 3.4.hodky domácí přesnídávka (asi 220ml) a večer mléčná kaše (též kolem 250ml) a v noci kojím asi 3×. Roste mu další zoubek, to nevím či má vliv na to kojení, že z ničeho nic nechce. Nebo můžu mu dát třeba už bílý jogurt? Naše dr mi právě říkala že jogurt ještě ne, ale zakysanou smetanu mu mám dát v to dopoledne, tak nevím co teď teda :nevim:

Přečtěte si článek: Miminko 8 měsíců: Klubou se první zoubky

Reakce:
pistamonta
Kecalka 391 příspěvků 01.12.17 09:36

Ahoj my mame skoro 9mesicu a bílý jogurt davam dlouho, vzdy s ovocem nebo pres noc nechám odkapat pres latku a namazu chlebik domaci lucinou, jinak nase mala mela obdobi kdy kojeni odmitla a jakmile si jen „čmuchla“ k prsu zacala se vztekat ale odstrikané do lahve ji jelo, kousala me pri rustu zoubku, u nas zabralo az to ze jsem ji jakby prso zmackla abych ji trochu odstrikla :D hned do pusy a pak se prisala. jinak davam rano nekdy kasicku, nekdy nakrouham jablicko(s mrkvi nebo samotne)a nebo ten jogurt

Alyss1
Závislačka 2867 příspěvků 1 inzerát 01.12.17 09:40

Ja uz bych dala jogurt.

nebo to večerní mlíko.

nebo kaši bez mlíka ale s ovocem.

nebo klidně přesnídávku, to neva že bude 2× denně

dickys
Zasloužilá kecalka 872 příspěvků 01.12.17 09:45

My dáváme bílý jogurt už davno, Dr říkala na půlroční prohlídce, že už můžu. Jinak na svacu dávám kromě banánu i jiné ovoce (kaki, hrušku, jablko, blumy), někdy k tomu přidám nadrcený piškot, jogurt nebo zahustim rýžovou kaší. Naše malá má sice jenom 2 zuby, ale klidně zvládne ukusovat chleba nebo rohlík, tak to ji taky dávám, když „vypruzuje“ v mezičase nebo jsme někde venku :)

Uživatel je onlineFonty
Zasloužilá kecalka 671 příspěvků 01.12.17 10:15

@lolaOV bílý jogurty dávám oběma dětem od půl roku…na snídani ho milují pořád… nebo dávám přesnídávky… mladší má 9 m a kojí se v noci a někdy odpoledne

malytlustyhroch
Zasloužilá kecalka 510 příspěvků 01.12.17 10:29

Ráno, když se zrovna nekojil, jsem dávala vodu a zuzlat kus zeleniny nebo ovoce (okurka, kedlubna, mrkev, pórek, jabka, hrušky, u nás šly i citrusy, ale někdo je s nimi opatrnější). Vždycky když u nás roste další zub, tak to taky zkomplikuje kojení.

lolaOV
Povídálka 41 příspěvků 01.12.17 13:02

Takže jogurt už normálně můžu dávat jo? :) Tak teda nechápu, proč mi dr říkala, že jogurt ještě ne, ale zakys. smetanu jo :nevim: A asi ho nechat chvíli při pokojové teplotě že? :) Náš už má asi 4zuby nahoře a 3 dole, ale kousky mu stále dělají problém :nevim: Tak mu furt mixuju a vždycky pár kousků do toho přimíchám, ať si pomalu zvyká. Jinak děkuju za rady teda :kytka: :)

pistamonta
Kecalka 391 příspěvků 01.12.17 13:28

@lolaOV urcite dej jogurt, nase mala ho miluje s ovocem, ja teda vzdy vytahnu driv at neni z lednice ledovej, taky mame celkem nejak 6zubu a kousky na obed nemaji uspech, rohlicek i chlebik zvlada ale jak prijde na obed musim mixovat porad dost ale ted dva dny mela rýži a tu zvladala coz me překvapilo :lol:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Alkohol? Ne! Olympijský vítěz z Nagana Jiří Dopita je vážně nemocný

Někteří si mysleli, že má problém s alkoholem. Omyl! Olympijského vítěze z... číst dále >

Návod pro francouzskou policii, aby už neváhala: 7 bodů, jak poznat teroristu

Zakřičel Alláhu akbar (Bůh je veliký) a pak vraždil! Chérif Chekatt (29) v... číst dále >

Články z Ona Dnes

Svoje tělo mám čím dál radši, říká Alena Mihulová

Ve filmu Chvilky herečka Alena Mihulová na adresu svého dítěte často trousí... číst dále >

Pracny, košíčky a další skvělé cukroví, které pečeme v redakci

Také letos vám přinášíme osvědčené recepty na vánoční cukroví, které se peče... číst dále >