8měsíční nekaká i týden

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Lumpík24
Stálice 57 příspěvků 02.01.17 19:11
8měsíční nekaká i týden

Ahoj všem,
Chtěla bych se poradit, jestli někdo nemá podobnou zkušenost - náš 8měsíční Jakub někdy i týden či déle nechce kakat, jde na něm vidět, jakoby tlačil, ale on to naopak zatlačuje zpátky, někdy má v plíně jen bobeček o velikosti třešňové pecky, jindy jen špinavou dupku z toho, jak mu to šlo kousek ven a pak to zase zatlačil zpátky. Vůbec nevím, co si s ním počít, s Dr. jsme to samozřejmě už řešili, její rada je taková, že tomu máme nechat volný průběh, že by mu ani rourkou ani jinak nepomáhala dříve než třeba za ten týden, že prý dokud nemá vzedmuté břicho a nezvrací to, co snědl, že je to v pořádku. No, mi se to moc nelíbí a už cca 2 dny to vypadá, jako by polykal jídlo jen s odporem, jakby se mu to šprajcovalo v krku či tak něco, přitom pusinku otevírá na další lžičku. Jedině u kojení moc neprotestuje, ale když ho to bříško už bolí nebo ho to nutí na tlačení a on se tomu brání, tak ani k tomu prsu moc nechce.
Je nějaký způsob, jak mu alespoň trochu pomoct naučit ho nějak kakat? Nechápu, proč to zatlačuje zpátky :( Dle Dr. čím více zásahů, tím je to pak horší, tak mu nechci nějak uškodit, ale zároveň nechci, aby ho to tak trápilo :(

Reakce:

reinkarnace
Závislačka 4471 příspěvků 1 inzerát 02.01.17 19:22

@Lumpík24 pláče u toho kakání? Každopádně zkus navýšit tekutiny + olej do jídla a projímavější potraviny..šves­tkoou šťávu a tak. klidně na pár týdnů vynechat maso (nahradit červenou řepou, luštěninami)

Lumpík24
Stálice 57 příspěvků 02.01.17 19:30

@reinkarnace
U kakání pláče jak kdy, třeba 27.12. kakal pořádně naposled, to byla nálož a úplně v klidu, od té doby max. po malých troškách a když zkouším, jak tlačí, sundat plínu a nějak mu pomoct - přitlačit nohy k bříšku či tak - tak pláče a vzteká se a nechce… Švestky se u nás úplně míjejí účinkem, minule snědl během 2 dnů, cca za těch 36 hodin, 700g švestkové zavařeniny a nic vůbec. Ty luštěniny bych chtěla teď vyzkoušet, jen jsem nevěděla, jestli na ně ještě není brzo?
A to maso zkusím teda na nějakou dobu vynechat, to mě nenapadlo - díky :palec:

Elishka1
Závislačka 2731 příspěvků 02.01.17 19:31

Zkus hrušky, švestky, fíky, olej do jídla, hodně tekutin

reinkarnace
Závislačka 4471 příspěvků 1 inzerát 02.01.17 19:37

@Lumpík24 není zač, mám stejně starou dcerku. na luštěniny není brzo (však to nedáváš denně) já dávám většinou červenou čočku (míň nadýmá) nebo cizrnu. Ve dnech kdy nemámaso můžeš zařadit i pohanku nebo žloutek.
Mě malá kadí už pár měsíců nad nočníkem jednou denně, ale taky u ní mám problémy s tuhou stolicí občas (hlavně ten začátek než to projde ven ten špunt..pak už to jde). Dřív dost plakávala, ale tím, že jsem ji měla nad miskou tak jsem měla přehled o „akci“ a párkrát jí pomohla. Do řitního otvoru nikdy nic nestrkej, to by mohlo vyvolat nehezké problémy v budoucnu. Ale když třeba já vidím, že má na kraji velký bobek, pláče a nejde jí to vytlačit, tak jemně prstem přitlačím do okolí konečníku (buď na hráz nebo zezadu mezi půlky). Občas se prostě stane, že tam toho má moc nahromaděného a tímto tlakem jí to pomůžu trochu jinak „vytvarovat“ aniž by si toho všimla) Pak se jí vždycky strašně uleví a vykaká zbytek..ale těžko říct, jak je to u vás. Jinak naše malá povětšinou potřebuje právě tu zkroucenou polohu. Nikdy se mi nestalo že by se třeba vykakala a byla v postýlce nebo ležela na břiše na zemi či stála..

Lumpík24
Stálice 57 příspěvků 02.01.17 19:46

@Elishka1
Hrušky ani jiné ovoce zatím nikdy nepomohly, tekutin moc kromě MM nechce, i když zkouším pořad nabízet, kojím tak 2-3× přes den a 3-5× v noci a přidávám vodu téměř do všech příkrmů, ať do něj dostanu tekutiny navíc. :( Můžu zkusit ty fíky a přidávat o trošku více oleje třeba, děkuji.

@reinkarnace
Máme to dost podobně, někdy taky prstem trochu přitlačím, ať se mu to jinak „vytvaruje“ a dostane ven ten špunt a pak už to jde, ale teď už nechce potlačit ani ten špunt :( Nicméně Dr. se moc nelíbí ani tahle pomoc, max. ještě to polohování, já to zkouším nad podložkou, nočník by mi přečůral :lol:
Ten žloutek či pohanku zkusím místo masa, nemá ho denně, ale jelikož máme problém s vařeným jídlem a jsme na skleničkách (to by bylo ještě na delší vysvětlování), tak z bezmasých není moc výběr :think:

reinkarnace
Závislačka 4471 příspěvků 1 inzerát 02.01.17 19:51

@Lumpík24 no, skleničkama o nebude, naše má podobné problémy a je na domácí stravě..taky to s tou vodou tak dělám, přidávám kam můžu, cpu jí během dne i salátové okurky třeba,,kojím 3× denně + 1× v noci a taky jiné tekutiny nemá (starší dcera to měla na chlup stejně a bez problémů). Myslím, že je to dědičné - líná střeva (já s tím měla problémy už od dětství i s hemeroidy). Doktorka byla toho názoru, že pomáhá víc se hýbat, ale mě nepomáhal teda nic. Je blbé, že jsou takto malé a nemůžeš tam se stravou zas tak moc experimentovat a přidávat různé věci (já jako děcko pak užívala třeba i psyllium, vím že super je i kůra se zaječicí nebo šaraticí - to pak děti taky můžou). Musíme to hold přečkat. Podle Freuda budou děti, které „zadržují“ lakomé. Na mě by to i sedělo :lol: :lol: :lol: zkoušelas i šťávu z meruněk? hlavně jej zkus naučit chodit pravidelně…to taky dost pomůže

Lumpík24
Stálice 57 příspěvků 02.01.17 20:04

@reinkarnace
Když mu to s tou menší pomocí asi před měsícem šlo, tak jsme ho zkoušeli naučit na nějakou pravidelnost a šlo to jen pár dní, pak zas nic, pak nás trochu „zachránil“ průjem od prořezávajících se zoubků, juva ten byl najednou hodňoučký, když byl několikrát denně vykakaný :lol: Teď už zas tohle, je to na palici, můžu zkusit víc meruněk, někde jsem teď četla, že jsou nejlepší teplé na kakání, tak to prubnu.
Na tu lakomost jsem teda zvědavá :lol: Poznáme posléze :lol:

mjituska
Kecalka 308 příspěvků 02.01.17 20:22

Prý pomůže hruška s banánem.
Nechcete někdo za 150,– úplně nové oteplovačky i s visačkou? Velikost 80.

reinkarnace
Závislačka 4471 příspěvků 1 inzerát 02.01.17 20:25

@mjituska hoď odkaz do SZ prosím :-)

mjituska
Kecalka 308 příspěvků 02.01.17 20:25

Do čeho?

reinkarnace
Závislačka 4471 příspěvků 1 inzerát 02.01.17 20:26

@mjituska no do soukromé zprávy..třeba fotku nebo nějaké info

mjituska
Kecalka 308 příspěvků 02.01.17 20:26

Brácha by to mohl poslat na mail, myslím fotku, když mi do vzkazíků pošlete mail

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejodvážnější národní kroj všech dob? V tomhle poletí Šteflíčková na Miss Universe!

Pokud Lea Šteflíčková na nadcházející Miss Universe nenadchne svou krásou,... číst dále >

Co je zač bipolární porucha, kterou má trpět dcera premiéra Babiše?

Nevíte, co je bipolární porucha? Vzpomeňte si na Karla Svobodu! Tak zněl... číst dále >

Články z Ona Dnes

Život Livie Klausové ovlivnil pobyt v dětském domově i smrt otce

Zatímco Václav Klaus byl jako prezident jedněmi obdivován a druhými... číst dále >

Do chladného počasí stačí troje boty. Na kozačky do půli lýtek zapomeňte

Letní střevíčky a žabky jsme už definitivně uložili na dno botníku. Nastává... číst dále >