8měsíční chce pořád jíst

13.8.15 08:23

8mi měsíční chce pořád jíst

Ahoj maminky, prosím o radu. Mám doma 8-mi měsíčního chlapečka. Chlapeček je již od miminka velmi klidné povahy. Prostě usměvavý veselý miminko, naprostý pohodář. Jak je pohodový tak je i líný - teď v osmi měsících se přetáčí na obě strany, ale ještě nesedí ani neleze. Jezdíme cvičit Vojtovku což se mi taky nelíbí, ale to je asi na další téma. Jde o to, že náš chlapeček hodně jí. Nejraději by jedl pořád a jak jídlo nedostane je protivnej. Náš pevný jídelníček - 04:00 kojení, 07:00 kojení + 80 sunaru na dokrmení. Ze zbytku sunaru cca 08:30 sunarka sušenky rozmočené v mlíčku. Cca 11:30 - polívka (velká Avent sklenička a ještě by pokračoval). CCa 14:30 přesnídávka ovocná nebo jogurtík (activia nebo bílý holandský). 17:30 kaše a spinkat. Pak papá až ráno. Takto to do ještě minulého týdnu bylo bez problému - teď ale vyžaduje i menší svačinky mezi jídli - např. rohlík či chlebík na žužlání, banán, jablko - prostě cokoli. Chce něco prakticky každou hodinu až pořád… Už jsem z toho neštastná - on se chce jen cpát a pohyb žádný… Poradíte? Máte nějakou zkušenost? Děkuji moc!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

38874
13.8.15 08:32

Tak já se nedivím, že ti chce pořád jíst, přijde mi celkem málo toho jídla, co mu dáváš :nevim: Kde je dopolední svačina? Na oběd jenom polívka, vždyť už by měl mít masozeleninu + přílohu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
merde
13.8.15 08:36

Nedivim se. Davas mu same sacharidy, jeste jednoduche, takze ma roztahly zaludek a energie z jidla se brzy vytrati. Potrebuje vyzivnejsi stravu, ale ne kaloricky nybrz bohatou na vitaminy a mineraly a chudou na jednoduche cukry

• Nahlásit
  • Citovat
@lucenka píše:
Tak já se nedivím, že ti chce pořád jíst, přijde mi celkem málo toho jídla, co mu dáváš :nevim: Kde je dopolední svačina? Na oběd jenom polívka, vždyť už by měl mít masozeleninu + přílohu.

Napsala jsem polívka, ale je to maso+brambor nebo tak něco vymixovaná dohromady. Nebo myslím, že by měl mít jako polívku plus druhé jídlo?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7319

A on ma nadvahu?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
@merde píše:
Nedivim se. Davas mu same sacharidy, jeste jednoduche, takze ma roztahly zaludek a energie z jidla se brzy vytrati. Potrebuje vyzivnejsi stravu, ale ne kaloricky nybrz bohatou na vitaminy a mineraly a chudou na jednoduche cukry

Poradíš co konkrétně bych mu měla dát za potravinu?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.8.15 08:37
@Pomka píše:
A on ma nadvahu?

Nene nemá

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7319
13.8.15 08:39

Jinak ovoce a zeleninu mezi jidly mu normalne davej. Co ja bych za to dala, kdyby mala chtela porad neco ukusovat. Mam opacny problem, moc neji…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7319
13.8.15 08:40
@jančamamča píše:
Nene nemá

Pak bud rada, ze ji a chce…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
811
13.8.15 08:40

No na můj vkus se nedivím že má hlad…U nás bylo po sunaru ještě třeba chleba s lučinou. Pak svačina ovoce nebo jogurt, na oběd by mi polévkou pošel hlady.Jedl už těstoviny, brabory, kuskus. Opět svačina, a na večeři kolem 5 kaše a před spaním mléko. Je to normální zdravé dítě a byl pohodlný. Teď jak furt běhá už moc nepřibírá. A dávej mu hodně pít, třeba má žízeň.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.8.15 08:48

Holky tak chyba u mě… Ach jo… Já jsem se asi pořád zasekla někde u miminka a podle toho mu vařím a krmím ho. Všechno domácí, všechno bio. Pořád se snažím kojit a on už by měl být asi úplně někde jinde… :-( :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
ferret
13.8.15 08:49

Dala bych tu kašičku ráno, ta je celkem sytá. K obědu buď něco ještě po polévce (méně polévky a druhý chod), nebo hustší polévku, nebo prostě nějaké „tužší“ jídlo. Svačinky asi OK.

Možná jsi mohla rozvést, proč cvičíte tu vojtovku - příčina může být i tam. Nebo jestli ji cvičíte zbytečně jako většina dětí dneska, tak je klidně možné, že je chlapeček z toho vynervovaný a zahání stres ujídáním. Spousta dospělých to má stejně ;-)

• Nahlásit
  • Citovat
ferret
13.8.15 08:50
@jančamamča píše:
Všechno domácí, všechno bio. Pořád se snažím kojit a on už by měl být asi úplně někde jinde… :-( :,(

Ale to se nevylučuje, jen mu prostě dopřej víc, už je to velkej kluk :-)

• Nahlásit
  • Citovat
6875
13.8.15 08:52

@jančamamča To odpoledne má docela hladový, k tomu večeře už v půl šestý a až do rána už nic… naopak ráno a dopoledne příliš mléčného a sacharidů.
Já jsem už starší geberace, za nás byla asi jiná doporučení, ale pamatuju si, jak jsem krmila mimina v té době (osmdesátá léta):

Ráno flaška sunaru, k tomu od těch osmi měsíců pak na žužlání rohlík, kůrka chleba apod.
Dopoledne ovocná svačina
V poledne oběd - polévka s brmaborem, zeleninou, masem, tehdy se dporučovalo zahušťovat, tak s trochou jíšky nebo krupičky.
Odpoledne mléčná svačina s ovocem, nejčatsěji jsem dělala žervé s rozmichovaným např. jablkem, když byl tak s banánem, broskví atd.
Večer po koupání kaše.

Asi od třičtvrti roku už jsem i přes den dávala žužlat rohlík, kůrku, ale ne tak hodinu před tím, než měla přijít normální strava.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
merde
13.8.15 08:54

@jančamamča tak jsem se schvalne podivala, co to jsou ty sunarka susenky. No to bych nevzala do huby, natoz to davat detem od 6. mesice 8o ale neprekvapuje me to, potrav. prumysl je holt schopen vseho.
Zacni mu davat normalni poctive domaci jidlo a ne tyhle susenky nebo instantni kase. Pridej zeleninu, stridej vejce s masem, klidne zacni zarazovat pohanku, kuskus, brambory, nejlepe vse doma cerstve uvarene. Kase bych delala domaci, bud zeleninove nebo treba s rozdusenym jablickem.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama