8měsíční dítě odmítá pít z lahvičky a nejí

49
11.8.15 14:01

8mi měsíční dítě odmítá pít z lahvičky a nejí

Maminky, pomozte prosím. Můj 8mi měsíční syn nechce vůbec pít UM z lahvičky (mateřske mléko už nemám). Mlékem to nebude, pač ho Nutrilonem dokrmuju už od narození. Flašek jsem také zkoušela několik a nic. Lahvičku si vezme jen v polospánku, a to jen někdy. Je to jak sázka v loterii. 50/50. Někdy se napije, něky vůbec. Už mě opravdu nebaví ho tímhle stylem krmit. :,( Dneska ráno (12hod nic nepil) si vzal jen 60ml. Pak víc už jsem to do něho nedostala. :( já jsem fakt na dně. Nevím, jak ho to mám naučit. Lahvičku mu už nabízím bezmála 1,5 měsíců. Totéž je to s přikrmami. Po 3 hodinovém intervalu sní max. 150g, z toho 75g s donucením. Kaše mu taky nejede. :zed: Za poslední 4 měsice přibral 800g. Poraďte mi prosím, jak mu v tomhle stavu mám sestavit denní jídelníček, aby jedl přikrmy i aby se naučil přijmout UM z lahvičky. Nechci mu totiž nechat vyhladovět, když neprospívá, ale nadruhou stranu bych si přála, aby se naučil pít z lahvičky (pít z hrníčku taky k ničemu nevedlo) :,(.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2039
11.8.15 14:06

@Tara103 Holka, je mi tě fakt líto, nežravé dítě je za trest. Bohužel ale žádnou extra radu nemám, kluk se v osmi měsících sám odstavil a od té doby už nepil prostě žádné UM, byl na kaších. Co jogurty? Co změnit druh kaše? Zkus koupit jiné mléko, zkusila bych sunar. Já se pokusila nedávno dát UM dceři a nepochodila jsem taky… A vodu nebo jiné tekutiny jinak pije? Nemůže to být i tím horkem, že mléko nechce? No a příkrmy bych zkusila buď koupit nějakou jinou značku a pokud dáváš jen kupované, zkusila bych ještě uvařit… Případně pokud dáváš jen vařené domácí, zkusila bych koupit. Víc se toho asi poradit nedá, aspoň mě v tom vedru nic víc nenapadá… Držím palce :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2144
11.8.15 14:06

Nepotřebuje větší dudlík? Nebo je mu takový vedro, že nemá ani hlad, mě teď moc nejí ani jedna holka :think: Čaj, nebo vodu z flašky pije?
Jinak s příkrmy neporadím, učím to dceru od půl roku, teď má přes rok a jíst prostě nebude.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
977
11.8.15 14:08

A co rovnou zkusit učící hrneček? třeba se chytne…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3044
11.8.15 14:09

Je velký, učila bych na nějaký hrneček ;) @Tara103

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7319
11.8.15 14:12

Moje 10mesicni taky moc neji. Sni mi treba jen 5 lzicek prikrmu, nic vic. Prestala jist zhruba ve veku tveho, predtim jedla vic. Nenutim ji to, kojim. Kdyby mela hlad, tak si snad vezme. S lahvi neporadim. Davas na piti i vodu? Predpokladam, ze jo, kdyz prikrmujes. Mas pitko? Dej to malemu na hrani, at si to osaha a zacne to strkat do pusy. Nauci se to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7319
11.8.15 14:14
@Maty1989 píše:
Je velký, učila bych na nějaký hrneček ;) @Tara103

Ja taky, navic to pro nej bude nova „hracka“, ze zvedavosti se sam napije :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1659
11.8.15 14:19

Pokud sní 150 g příkrmu, tak je to na jeho věk krásný, toho bych se nebála, syn tolik nesnědl ani ve 2 letech. Zkoušela bych ovoce, i ta kaše nemusí být z mléka, dej nemléčnou a přidej ovoce nebo klidně zeleninu. Můžeš už zkusit jogurt. Mléko nabízej ve spánku, i v noci, pokud moc nepřibírá. Zkoušej jídlo do ruky (křupky, okurka, banán). A hlavně nenuť, jinak v něm vybuduješ odpor a budeš se sním prát ještě několik let. Jen nabízej a hlavně to neřeš, vím, je to těžké, jsem také maminka nejedlíků, takže vím, jak se cítíš. Nejsi v tom sama.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7016
11.8.15 14:41

Pokud v tomto vedru nic nepije a pokud uz sedi, tak napustit vanu vlazne vody, poskytnout kelimek a myslet na neco hezkeho. Jidlo bych neresila, 150g uz je celkem v pohode, vzdyt deti jedi tak tech 200g, kdyz to jsou jedlici.
Nabizela bych mekke ovoce do ruky, zkusila bych jine mleko. Na pitibych zkousela redene dzusy, caj prisladit hroznovym cukrem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.8.15 14:54

@Tara103 150g příkrmu nesní ani moje skoro 1roční dcera a ještě k tomu je hodně vybíravá :nevim: lahev, dudlík taky neveme do pusy, ale já kojim a to dost, takže prospívá dobře… 8.měsíční dítě k jídlu nijak nepřinutíš, je to někdy otravný, chce to jen trpělivost ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49
11.8.15 17:48

@PetrušeKl zkousela jsem snad vsechny znacky vcetne Sunaru a bezuspesne :( jeste jsem mu nenabidla jogurt, ale zítra zkusíme. Máš pravdu, mít dítě nejedlíka je opravdu za trest. Bohužel to mám 2×. Staršímu synovi, kterému budou 3 roky, jídlo taky nic neříká :zed:

@celipipka54. Vodu a čaj pije normálně z lahvičky, tak nevím. Sice od jiné značky, to je fakt :) ale také jsem zkoušela. V čem je problém, to fakt netuším. :( :cert:

@katy1989, @krakatice, @Pomka Nedoporučily byste mi nějaký osvědčený hrníček?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49
11.8.15 17:54

@Adelka951 klidně bych i v noci vstávala, jenže se nechytne. :,( snažím si zachovat chladnou hlavu, ale když vidíš, jak nepřibírá, tak je to vážne těžké si z toho nic nedělat. :,( zkusíme zítra ten jogurt. Btw, muže jogurt nahradit mléko?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49
11.8.15 17:56

@Bibi239. On vodu a caj právě zě pije normálně z lahvičky. Jen to UM si nevezme :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7016
11.8.15 17:59

@Tara103 tak to bych byla v klidu, hlavne ze pije, jakztakz ji. Jinak mliko jde samozrejme nahradit jinym mlecnym vyrobkem, pripadne ve strave pritlacit na nemlecne potraviny obsahujici vapnik.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
977
11.8.15 18:20

@Tara103 u nás vede tenhle - z toho jsem vyndala „protivylévací ventil“ a pak ještě takový úplně obyčejný za 20,–Kč z domácích potřeb (podobný, jako je třeba v IKEA). Sice se mi první týden s oblibou poléval, ale pak mu došlo, že mě tím nijak nerozhází, tak s tím zase přestal :D. Jo a určitě bych se vyhnula učícímu hrnku od tescoma, co se prodává v sadě s talířkem a miskou - je z hrozně křehkého plastu a při jednom pádu ze stolu na zem se mi roztřískal, jak kdyby byl ze skla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama