9. měsíční si stoupá a neleze

11366
2.8.15 21:19

Příspěvek již není aktuální.

Příspěvek upraven 10.09.19 v 22:47

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2013
2.8.15 21:21

Naše holky si taky nejdřív stoupaly, u první už nevím, ale u druhé to trvalo asi 14 dni, co si stoupala a pak začla taky lézt.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3044
2.8.15 21:32

Dcerka dlouho neseděla. Respektive spíše tak klečoseděla. Plazila se, lezla po čtyřech. U nábytku začala stoupat kolem 8. měsíce, seděla krásně a pořádně až kolem roku.

Některé děti dříve chodí, než lezou, takže bych to nijak tabulkově a krok za krokem přesně nebrala. To dožene jindy :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4621
2.8.15 21:36

Dcera taky prvne stoupala a pak lezla, akorat u nas to v 10m vyhrotila dr. a poslala nas na rhb, meli jsme 2 sezeni, kde mi ukazala jak ji motivovat (necvicili jsme) a holka se sama rozlezla v 11m

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
282
2.8.15 21:38

Náš prcek lezl snad až v 10ti měs, do tý doby jenom plazení. Pak jen měsíc lezení a hned chůze. Takto znám plno dětí a všechny jsou naprosto normální, zdravé, šikovné. Tímhle se vůbec nevzrušuj. Sama jsem lezla s velkým zpozděním a mám dva vysokoškolské tituly a nejsem integrovaný žák :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1892
2.8.15 21:41
@Zdenilda píše:
Náš prcek lezl snad až v 10ti měs, do tý doby jenom plazení. Pak jen měsíc lezení a hned chůze. Takto znám plno dětí a všechny jsou naprosto normální, zdravé, šikovné. Tímhle se vůbec nevzrušuj. Sama jsem lezla s velkým zpozděním a mám dva vysokoškolské tituly a nejsem integrovaný žák :lol:

Tady se asi spíš jedná o obavu z pohybové stránky do budoucna.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
563
2.8.15 21:49

Dcerka 9m také neleze, plazí se rychlostí blesku, pokouší se stavět u nábytku, nic neřeším. Náš kámoš začal lézt týden po prvních narozkách a stoupal si asi týden před nima. Žádnou újmu z toho nemám. Včera jsem viděla na svatbě o měsíc a půl mladší dvojčata, odhadem vážili tak 5kg, totálně bez života, bez zájmu o cokoli, jen viseli odevzdaně rodičům na rukou a tupě zírali do země, takže jestli ta moje plazí nebo leze fakt neřeším.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
282
2.8.15 21:50
@AlphaOmega píše:
Tady se asi spíš jedná o obavu z pohybové stránky do budoucna.

Když jsem se taky zabývala tím stejným, jako nyní zakladatelka, četla jsem o celkových problémech, nejen pohybových, a proto jsem takto odpovídala. Každopádně i pohybově jsou všechny děti, které znám, velice šikovné. Vůbec lezení/nelezení nemělo vliv.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
563
2.8.15 21:52

@Zdenilda Máte naprostou pravdu, navíc některé děti lezení úplně přeskočí, dřív chodí než lezou a až jako poslední si sami sednou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56906
2.8.15 23:03

@Taciras vůbec bych to neřešila - jsou děti, co přeskočí téměř vše, ani se neplazí a rovnou si stoupnou. neboj, je v pohodě, jen nemá potřebu.. můj taky neleze.. plazí se, stojí, obchází nábytek - lezení je námaha, co by se mučil, že :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1120
3.8.15 08:33

@Pifinka A nevíte zda třeba ty dvojčata byla nedonošená?? Píšete, že je jim 7.5 měsíce, pokud se narodili třeba o 2 měsíce dřív tak jim je korigo teprve kplem 5 měsíců. Mohli být i o 3 měsíce dřív, když mají teprve kolem 5 kg Nedalo by se to srovnávat. Pokud ale byly v termínu, tak to je něco jiného.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
563
3.8.15 15:56
@ilonka12 píše:
@Pifinka A nevíte zda třeba ty dvojčata byla nedonošená?? Píšete, že je jim 7.5 měsíce, pokud se narodili třeba o 2 měsíce dřív tak jim je korigo teprve kplem 5 měsíců. Mohli být i o 3 měsíce dřív, když mají teprve kolem 5 kg Nedalo by se to srovnávat. Pokud ale byly v termínu, tak to je něco jiného.

Neptala jsem se, ale určitě byli kluci nedonošený, to bylo vidět. Úplně zelený, šišatý hlavičky nepravidelný, vypouklý očika, fakt nevypadali dobře, ale to jako nemyslím ve zlém, oni to všechno doženou. Chtěla jsem tim říct, že jestli mi holka v 9m jen plazí nebo už leze mě fakt netrápí, že to je prkotina.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1387
3.8.15 16:20
@Taciras píše:
Ahoj, chci se zeptat… mám devítiměsíční holčičku, už nějakou chvíli krásně sedí, cca týden si stoupá u nábytku. Přes to stále neleze, pouze se plazí. Četla jsem, že vynechání lezení je spojeno s různými dysfunkcemi. Myslíte, že je čas to řešit? A jak? Zkoušela jsem jí dát míček za bodýnko, ale prostě ho posunula na bok a plazila se dál, na kolínka se jí nechce. Chvíli pérovala, než si sedla, ale už jí to omrzelo, raději si stoupá. Dneska dokonce vylezla z postele na stůl (něco nám tu dělají, takže nábytek je přemístěn provizorně a postel je pelestí u stolu, výškový rozdíl 40 cm, byla jsem u ní a jen jí hlídala a nechala jí, zda tam vyleze, když to začala zkoušet a zvládla to). Tak nevím co s tím lezením, co myslíte? :think:

Ono jde o to, ze to dite musi naprosto samo k tomu dojit. Takze to neres. Proto se hlavne nema dite davat do pasivniho sedu, kdyz samo jeste si neumi sednout, nema se mu pomahat jakoby si stoupat a podporovat v chozeni, kdyz se nema, prijde si na to samo…atd:-) Ja uz jen u nasi 4 mesicni cekam, kdy prijde na to, ze muze pouzit ruce i nohy zaroven k lezeni:-DDDD Desny cislo :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama