9. měsíc - co vše může jíst, proč ještě neleze?

1147
31.7.13 19:16

9 měsíc co vše může jíst? a proč ještě neleze?

Ahojky, zajímá mě, co vše může dítko po ukončení 9 měsíce? slyšela sem hodně názorů na tvarohy, Lipánky, Bobiky atd, a zajímá mě, proč ne, proč až od roka a proč ani ne mléko? a druhá věc, moje dcerka neleze, jen couvá pozadu, otáčí se za hračkami. ale tím to končí, houpe se na 4, z těch 4 si jako že sedne, ale lezení, plazení nic…a nemáme zatím ještě ani jeden zub…zkoušela sem jí dát kousek chleba, rohlík, ale nic mi nechce…hezký večer :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

11133
31.7.13 19:24

Ze neleze v 9m vubec nevadi, ze nema zuby taky ne, byli jsme na tom stejne.

chleba a rohlik nechce nas prcek doted (11m, 2 zuby). jinak tvaroh se nema davat, protoze je to prilisna zatez na ledviny (mam ten pocit), lipanky atd. se vetsinou nedavaji kvuli slozeni. ono jednou za cas bych klidne dala, denne se to nedoporucuje. ale jako zas to neni otravene ;)
jinak muze uz snad veskerou zeleninu, vetsinu ovoce, ryzi, kukskus, jahly, maso krome veproveho, jogurty, kukuricne krupky, ryzove susenky…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3031
31.7.13 19:25

Názory tady budou asi jiné, ale nedávno jsem četla rozhovor s Dr., náš nej v léčení alergií a ten tam psal, že doporučuje zavádět alergeny již od 5-6 měs., kdy dítě začíná se stravou. Nějaké čekání do roka nechápe, prý čím dřív tím líp. Vytváří se obrané látky v těle dítěte, tvoří se imunitní systém. Nerozumím tomu, a prý to není žádná novinka, on tento styl už propaguje dávno.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1147
31.7.13 19:26

@Ali-Ali a vepřové z jakého důvodu ne? já sem právě slyšela na ty Lipánky samý negativa, ale podle složení mi přijde nejzdravější, než nějakej Bobík nebo Dobrá Máma.,chtěla sem to malé trošku obměnit, a z ovoce už může vše? co třeba mandarinky, pomeranče atd? Omlouvám se, že se tak vyptávám :) ale chtěla bych aby to měla trošku pestrý:)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1147
31.7.13 19:27

My už sme riskli jahody, jinak se bojim experimenovat, navíc máme pořád problémy s bříškem, a tak musim dávat kapky Sab Simplex..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6790
31.7.13 19:31
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
464
31.7.13 19:35

No malýmu je teda 5 měsíců a lipánky a pribiňáky dáváme už měsíc, malej je maximálně v pohodě a jak mu chutná ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11133
31.7.13 19:38

@Luciii25
ja ti nevim, veprove se obecne nedoporucuje moc konzumovat :nevim: ono taky se asi nic nestane, kdyz jednou za cas dostane kousek liboveho veproveho.
pomerance, mandarinky, broskve atd. dostava nas maly snad od pul roku, protoze jsme ve spanelsku a tady jsou bezne ve sklenickach a stavickach od 4m.
jinak ja davam treba prckovi „jogurty“ od Nestle, coz neni tak uplne jogurt a vetsina matek by to tady nechvalila, ale on je zboznuje a klasicky jogurt neji, takze mu je proste davam :nevim:
jo, jeste me napadly lusteniny - treba cervena cocka, ta se muze brzo, nenadyma.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1147
31.7.13 19:40

@Ali-Ali děkuji :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6215
31.7.13 19:41

@Luciii25 klidně zkus i citrusy - ale opatrně a prvně jenom trošku abys případně viděla alergickou reakci. Vepřové maso klidně můžeš taky ale jenom libové.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6955
31.7.13 19:41
@Růženkaa píše:
No malýmu je teda 5 měsíců a lipánky a pribiňáky dáváme už měsíc, malej je maximálně v pohodě a jak mu chutná ;)

jezis, hlavne to nee, to by nemel jeste ani jogur :zed: :zed:
nejdříve se zavadí zelenina, ty jo. promin zakladatelko, že neodpovídám tobě :)

Příspěvek upraven 31.07.13 v 20:01

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31603
31.7.13 19:43

Tvaroh a výrobky z něj mají mnohonásobně víc bílkovin jak třeba jogurt, jsou zbytečně tučné a hlavně slazené. Já teda nedávám tvaroh nebo lipánky nějak často ani po tom roce, pak se maminy diví, že jim děti nechtějí bílé jogurty, které jsou dík živým kulturám mnohem větším přínosem.

K alergenům se stavím laxně, zátěž nemáme, tak má pár alergenů zavedených o dost dřív, než je momentálně rozšířeno (třeba med od 4m, rajče od 7m…).

Zuby vylezou, hýbat se dítě naučí, až na to bude připraveno, pérování je velice účinné cvičení ;)
Na pečivo se mi děti vrhají od malinka, klidně bez zubů, zpočátku teda vyklepávám z modrajících nenasytů kusy, ale rychle pochopí, jak na to :nevim: Můžeš zkusit kukuřičné křupky, pufované rýžové chlebíčky nebo třeba dát do ruky kus na páře udělané mrkve, banán, kus broskve zralé, švestku…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Míša_8888
31.7.13 19:44
@tumpach píše:
jezis, hlavne to nee, to by nemel jesste ani jogurty, jses sand blbá :zed: :zed:
nejdříve se zavadí zelenina, ty jo. promin zakladatelko, že neodpovídám tobě :)

Jogurty jí syn na radu lékařky od šestého měsíce. Ke zbytku tvého příspěvku se nevyjadřuju…

• Nahlásit
  • Citovat
464
31.7.13 19:44

@tumpach blbá? proč blbá? zeleninou přikrmujeme už od 3.měsíce (poradila nám to dr.) tak mu občas dám i pribiňáka tak co je na tom? naše generace to taky jedla a jsme v pořádku :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1847
31.7.13 19:45

Tak ja malýmu občas lipanek dam. Zeleninu ji vesměs všechnu. Z ovoce jsem vyzkoušela take dost, nedávno i malikunkato ananasu.. Melouna miluje.. Pomeranč je nejlepsi nakapat na piskoty.. Ovocné jogurty nedávám.. Ma rad bílé tak mu dávám ty s max obsahem 3% tuku.. Rybu jsem vyzkoušela lososa, ale jen trosku.. Jemu jede vsechno, občas dostane i jigurtovou zmzlinu.. Dnes jsem koupila vanilkove kukuricne krupky.. Zuby máme dva a roste mu jednička a dvojka nahoře..je mu 9 a pul m. Jahly, kuskus, ryzí.. Po tom se muze urlozct… Občas dostane i bilek… Samozřejmě tepelně opracovany..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama