9 měsíční dítě nesnáší koupel

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
HayLin
Stálice 77 příspěvků 24.04.19 10:08
9 měsíční dítě nesnáší koupel

Ahoj holky. Mám 9 měsíčního syna a máme velký problém s koupáním.. Strašně u toho pláče, fakt jako hystericky že to musí slyšet celý barák.. tak ho vždy v panice jen rychle omyju a hotovo. Co byl miminko vodu miloval, nebál se ničeho. Rád se koupal. Zkoušela jsem hračky, pustit mu na mobiku pohádku, dokonce jsem tam zkusila vlézt s ním. Ale nic nepomohlo.. Strašně mě to trápí, vůbec nevím co s ním. Asi zkusim koupit vaničku a koupat v ní. Máte některá s tímto zkušenost? Tohle nám začalo okolo 6 měsíce. Jestli máte nějaké rady, nebo co Vám pomohlo, budu moc vděčná

Reakce:
unuděná
Kelišová 7353 příspěvků 24.04.19 10:14

@HayLin A jak koupeš? Ve velké vaně? V malé? Pod sprchou? Už sedí, nebo ho máš na rukou?

Aduš8
Závislačka 4443 příspěvků 24.04.19 10:14

Nepomůže nic, samo to přestane. U nás to bylo to samé. Ve vaně se mu opravdu líbit začalo až kolem patnácti měsíců. Do té doby jsem koupala rychle. Začali jsme v deseti měsících chodit na plavání a probrečel mi každou hodinu. Dneska je mu rok a půl a nemůžu ho dostat z vany, je to malá potápka.

HayLin
Stálice 77 příspěvků 24.04.19 10:16

@unuděná koupu ve vaně, dávala jsem ho do sedátka ve vaně, kde seděl a hrál si s vodou, s hračkami. ale teď nechce být ani v sedě, ani v leže. prostě nic. už umí sedět sám.

HayLin
Stálice 77 příspěvků 24.04.19 10:18

@Aduš8 no jo, to asi to dítko musí samo uvědomit že to nic není :( ale štve mě to že ho musim takhle trápit

Aduš8
Závislačka 4443 příspěvků 24.04.19 10:19

@HayLin mně přišlo, že se to zlepšilo, až když už si byl jistý sám sebou, že se dokáže udržet a ve vaně si stoupnout. Hodně pomohla i protiskluzová podložka, teď ho lovím věčně z ledové vody :lol: ať žije otužování :)

unuděná
Kelišová 7353 příspěvků 24.04.19 10:21

@HayLin A nestalo se mu tam někdy něco? Neuklouzl, nelokl si vody? Jestli ne, tak vydrž, snad ho to brzy přejde. U nás naopak děti začalo koupání bavit od té doby, co mohly ve vaně samy sedět a hrát si :nevim:

HayLin
Stálice 77 příspěvků 24.04.19 10:22

@Aduš8 no a já jsem se tak těšila na to až bude sám sedět, že si bude hezky ve vaně hrát :( já pod něj taky dávám podložku. jenže co ho do vody dám, tak spustí šílený řev.

HayLin
Stálice 77 příspěvků 24.04.19 10:24

@unuděná právě že nic, opravdu se mu nic nestalo.. od narození se koupal rád. ale najednou jakoby dostal strach z celé té koupelny :D

Bubla_Bučková
Kelišová 6295 příspěvků 24.04.19 10:26

Měla jsem to u mimca, dva měsíce jsem ho oplachovala na prebalovaku, vodu pak vytřela..postupně začal se zase smát při svlékání a už ho opět koupeme ve vaně ;) podle mě za to mohla asi teplota vody, místnosti atd. při třetím řevu jsem toho vždy nechala, nechci mu působit trauma :nevim:

unuděná
Kelišová 7353 příspěvků 24.04.19 10:26
@HayLin píše:
@unuděná právě že nic, opravdu se mu nic nestalo.. od narození se koupal rád. ale najednou jakoby dostal strach z celé té koupelny :D

No tak mu ještě pořiď vaničku a koupej třeba v obýváku na zemi ;) Nebo teď bude teplo, tak bazének (na balkon, zahradu nebo i někam na lino do bytu). Teplota vody je ok? Nemá opruzelý zadeček, že by ho to pálilo? Na bříšku se mu tam taky nelíbí? Dá třeba jen 3cm vody by nepomohlo?

HayLin
Stálice 77 příspěvků 24.04.19 10:31

@unuděná zkusím tu vaničku no, teplotu vody vždy měřím teploměrem :nevim: zadeček má bez opruzenin. já si myslím že se najednou začal bát asi té vany. už je rozumnější, nad věcmi přemýšlí, tak možná že je to tím. na bříšku by to asi moc nepomohlo

PapeJ
Ukecaná baba ;) 2171 příspěvků 24.04.19 10:48

Dcera byla plaváček od malinka a taky měla asi tři dny, kdy mi řičela ve vaně. Pak jsem zjistila, že jsem měla namotanou sprchu na kohoutku a ta se pohla a zarachotila a ona se toho lekla. Pak taky se bála když zapnul boiler, že hučel. No a syn má poslední dobou šoky, když se objevil v rohu koupelny pavouk :mrgreen: Ale tomu jsou skoro tři roky, tak už si to nechá vysvětlit :lol:

Váš příspěvek
Reklama