9měsíční dítě téměř nic nejí

7319
10.7.15 20:00

9 mesicni dite temer nic neji

Ahoj holky,
mam temer 9 mesicni dite a uz tyden nechce jist. Pred tim tydnem ji asi nebylo dobre, poplakavala, byla uknourana a moc nejedla. Prisuzovala jsem to zoubkum. Tohle trvalo tri dny, uz je v pohode, ale od ty doby skoro neji. Snazim se kojit, ale tezko budu odhadovat, kolik vypije. Napr dnes snedla jen pul presnidavky. Nechce obed, neji krupky, ovoce si jen trikrat „olizne“, nechce ani kasi. Davam ji to, co jindy predtim jedla. Jak ji jdu nakrmit, uz knoura, macha rukama a nechce ani prvni lzicku. Zjistila jsem, ze se obcas necha nakrmit chlapem nebo babickou. Muze to byt nejaky bojkot? Mam to resit tak, ze ji budu zkouset dat jiny jidlo, i kdyz vim, ze ho taky nebude chtit? Staci, kdyz teda aspon davam prso? Predtim jedla pekne. Nebo mozna ty zuby… Mate zkusenost?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

7016
10.7.15 20:10

Priblizne v tomto veku mi deti hodne delaly to, ze nechtely prvni lzicku, ale kdyz jsem jim to nasilim vecpala, zjistilu, ze to chteji a jedly. Nepomohlo by to?
A treti syn jedl od roka zcela sam, rukama, lzickou, flasku, zkratka jsem pred nej postavila jidlo a nejak si porad. Par tydnu trvalo, nez se opravdu do syta najedl, ale pak uz to nejak slo, polevky jsem davala skoro bez vyvaru, omacku jen na opatlani ryze ci testovin.
Cim vic dite vyciti, ze to matka resi, tim vetsi horor se z kazdeho jidla stava. A 9 mesicni dite muze byt klidne plne kojene a muze mu to stacit. Bud v klidu, hlady neumre ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Moje dite ji blbe od prikrmu, porad kojim a kojene nekdy nemaji o jidlo ani moc zajem.Mala ma ted uz rok a čtvrt a zrovna vcera a dnes pomalu nic nesnedla a kdyz uz pres den ji, tak silene malo, ani vode moc neda. Nekdy z toho silim, jindy ne, ale je to narocne. Pribirat pribira, ale je drobná.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31691

Ještě je malá..pokud chce ochotně prso, tak ji pár dní jen koj..já prostředního plně kojila do roka, a následky to na něm nezanechalo ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
326
10.7.15 20:12

Ahoj..nevím, jestli poradím, ale…Mám dceru 9 a půl měsíce a nám toto období začalo cca před 14 dny. Má dole dva zuby a ty horní se jí tlačí, navíc venku bylo vedro. Také mi nechtěla jíst, já ale nekojím, má UM a UM si vždy dala. U nás byla alespon výhoda, že chtěla křupky, rohlík. Ovoce, zeleninu ne a kaše také ne. Hlavně tedy začala ječet sotva věděla, že se jde jíst :( Já to řešila tak, a řeším doted, že se snažím odvést pozornost. Musím zpívat, říkat básničky, dělat různé tanečky, říkat jí, jak dělají zvířátka, vždy něco zabere a vždy sní nejméně polovinu, někdy i celé a to to začíná vždy tragicky!!! takže my jíme, ale prostě tímto stylem no. Dříve to bylo naopak, vyžadovala jídlo a hned a ted toto :( Navíc máme celkově problém :( Přes den je často ukňouraná, vypadá tak, že se jí vlastně pořád něco nelíbí, i když se snažím :( Navíc už nějakou dobu, asi těch 14 dnů nebo měsíc nechce sama usínat. celkově s tím začíná být problém a jediné co zabírá je- ji držet v postýlce, aby s sebou neškubala, dokud neusne :(
Když to tedy čtu, říkám si, jestli ty děti nemají nějaké období a nepřejde to, nebo prostě fakt ty zuby..
Zkus tedy nějaké ty písničky básničky..ještě u nás někdy zabralo dát do ruky třeba kroužek, aby s ním bouchala o stůl a mezi tím jedla nebo třeba ro, že vedle ní jedl ještě někdo..Já se teda nenechala nikdy vyloženě odbít no..ale že bych ji doslova nutila, to opravdu zase ne, takže zas si říkám, že zuby ji až tak bolet nemůžou, to by asi vypadalo jinak 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
326
10.7.15 20:21

Vidím, že už tu přede mnou někdo psal něco podobného :-) Zkrátka zkusit i tu první lžičku „násilím“ a pak třeba u každého sousta tu básničku nebo cokoliv :-)Navíc moje dcera prbní ječí že nechce a pak klidně ochotně otevírá dokořán pusu, opravdu ji nenutím, ale ty opičky okolo- ty musí být :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1952
10.7.15 20:26

Mám skoro stejně staré dítě a teď mi 14 dní blbnul s jídlem.. Jedl krásně obědy i ovoce a pak z ničeho nic nechtěl..Tak jsem prostě pořád kojila.. Dnes už to bylo trochu lepší, snědl oběd i ovoce, ale pořád hodně kojím.. Pokud prospívá, neřešila bych to, rozhodně ne násilím..prostě koj, a zase to bude dobré

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.7.15 20:29

U nas spis sni par lzicek a nezájem, kazdy si to musi delat po svém. Ja zastáncem opicek, divadla nebo krmeni u televize nejsem-kamaradka to tak delala a dite jinak odmítá jist (bude mit tri roky).U nas by to uspech nemelo, tak nemusim resit dilema saskovat/nesaskovat. Spis se nestresuj ty, deti to fakt cítí. Me to vetsinou problem nedela, reknu si, ze to sni pozdeji po částech a kdyby ne, tak zadne dite se jeste dobrovolně neuhladovelo. Jeste muzes zkusit Nitridrink nebo Fortini-ale to je spis na pribirani nebo v nemoci, aby melo dite vlákninu, vitaminy atd.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6721
10.7.15 20:32

@Pomka u nás občas taky to je syndrom první lžičky. musím vnutit první, on to okoštuje a pak bud zabere a enbo nic. nic znamená nic víc, zabere znamená tak sedm lžiček a maminak jásá. dneska nechtěl ani ten sunar, co jinak jo. takže takové průměrné jezení je u nás ráno 30-60ml sunaru, dopoledne sunar 90 ml když se zadaří, občas zabere na jogurt s přesnídávkou cca 1/4 jogurtu, oběd v průměru tak tři lžičky, hodinu po obědu dám zase 90 ml sunaru, občas si veme odpoledne ovoce, v šest cca 60 ml kašičky a před spaním 60 ml sunaru. pití 50 ml denně když se zadaří… takže asi tak. a máme to tak vlastně celou dobu, tak jednou za týden jí. no energie má zdá se dost, tak jídlo neřeším, spíš mne trápí pití. ale nic nenadělám.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5383
10.7.15 20:34

Mladší byl většinově kojen skoro do dvou let, jedl opravdu minimálně a následky to na něm nezanechalo žádné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50
10.7.15 20:40

Dcera mi v tomhle období také odmitala veškeré příkrmy, trvalo to az do roka, pak se rozjedla,..snazila jsem se u jidla rozptylovat, ale snedla treba jen tri lzicky. Prisuzovala jsem ro zubum…jedine co mi vzala na milost byl bílý jogurt. Kojila jsem a podvyzivena rozhodně nebyla.Je to sice o nervy, ale určitě se rozji.

Příspěvek upraven 10.07.15 v 20:41

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17580
10.7.15 20:41

Nas neji tak od pulroka :mrgreen: A to papal hezky a naopak se nechtel kojit. No a ted se chce jenom kojit :mrgreen: Zitra 9m a vazi 8,7kg, tak si myslim, ze mu to asi staci :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3601
10.7.15 20:51

Syn mel taky takove obdobi, nasilim jsme mu snutili prvni lzicku, zjistil, ze to je dobre a papal. Problemy nastaly pozdeji, cely rok moc nejedl, nekdy za den nesnedl skoro nic, jen par krupek, mliko mi nepije, takze to je teprv nejedlik. Tim, ze nebyl kojen a od 9 mesicu byl zcela bez mleka, tak to bylo hodne tezke. Ted uz je to lepsi, ale porad ji tak 5× mene nez jeho vrstevnici.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7319
10.7.15 21:08

Holky, prvni lzicka nekdy zabrala, ted povetsinou uz ne. Zkousim ji neco vykladat, delat blbiny, jakoze lzice leti a pristane v puse a moc to nezabira. Jo a tem vedrum jsem to taky prisuzovala. Predtim mi jedla hezky, od prvni lzicky, v klidu, zadny rozptylovani. Takze ji muzu nechat na mliku. Nevedela jsem, jestli to takovemu vetsimu kojenci jestecstaci (pouze kojeni).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7319
10.7.15 21:10

@Tea.30 jak kdybych to psala ja. Jak pres kopirak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama