9 měsíční mimi nelez, jen se plazí

3.4.20 08:26

9 měsíční mimi neleze ale jen se plazí :-(

Zdravím :mavam: mám 9 měsíčního chlapečka a pořád neleze po kolenou. Plazí se po bříšku a to dost rychle :lol: ale na ty kolena se často vyhoupne třeba 3 minuty peruje a směje se u toho a pak jde zpět na bříško a začne se plazit. Plazí se na koberci, linu i parketach. 30.4. máme 10 měsíční kontrolu tak by mě zajímalo jak se to asi bude řešit kdyby se ani do té doby nerozlezl po kolenou :nevim:? Máte s tím nějakou zkušenost? A je to moc špatně když mimi to lezení v tom vyvoji přeskočí? :think: jsem z toho popravdě trochu nervózní. Děkuji Vám za jakékoliv názory :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1725
3.4.20 08:33

A jak vis, ze to lezeni preskoci? Obecne se rika, ze lezenim si posili nejvic svalu a pak nema v dospelosti problemy, ale jestli to tak fakt je :nevim:
Nejaci doktori posilaji na rehabky, nekdo to neresi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2716
3.4.20 08:34

Klídek, syn se začal plazit až v 9M, v 10M si sednul a v 11M teprve začal lézt. Žádný problém to nebyl, lezeni by měli dat do roka. Chodit začal kluk sám ve 14M, takže nemyslím ze žádná hrůza. Teď je to normální zcela zdravý skoro dvouletak ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.4.20 08:36

@1mila2
No nevím :mrgreen: ale trochu se toho bojím :,( prý to je špatný kvůli té motorice

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
616
3.4.20 08:38

Syn zaçal lezt pred 1. narozeninami, to doby se plazil, obchazel nabytek. Chodit zacal az skoro v roce a pul, daval si na cas :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.4.20 08:39

@Verurizeckova
Aha takže myslíte že když ani v 10m nepoleze tak to nebude na vojtovku? Přeci jenom teď v tyhle době by se mi nechtělo s ním někam jezdit cvičit :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2716
3.4.20 08:44

@Lucí_123456 nemyslím si, tchyne je rehabilitacni sestra miminek a říkala, ze je to normální. Ze některé děti jsou linejsi. Zas je pravda, ze syn, když začal něco dělat, tak rovnou poradne. Takže když začal lézt, tak byl hned jak motorová mys. To stejné když začal obcházet nábytek, rovnou jistě a to začal až v roce a za dva měsíce už chodil bez držení. Proste si dával na čas, aby to pak všechno dělal jako profik :) takže klídek, nemyslím si, ze budou nějaké komplikace

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9066
3.4.20 08:44

My šly s dcerou v deseti měsících na rehabku, ale ona se jen plazila, neseděla, nepérovala, na čtyři vůbec nešla… vojtovku jsme nakonec nedostali jen takové cvičení hrou, třeba když s ním sedíš na zemi, tak natáhni nohy před sebe a jak se bude plazit, tak před překážkou musí nakleknout aby ji přelezlo, prostě aby se na ty čtyři dostával co nejvíc…třeba jsme jí za překážku dali křupku. Po místnosti dej hodně nízkejch překážek, u kterech musí nakleknout, prostě odlepit břicho z podlahy. Ale jestli péruje, tak je to hodně nadějný a půjde to dobře.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11965
3.4.20 08:47

Nestresuj se z neceho, co jeste nenastalo. Pokud na ty kolena jde a peruje, tak se klidne muze rozlezt. Jsem slysela,,ze nekdo nacpe pod body tenisak, aby si nemohlo dite lehnout a se plazit, ale to mi prijde trochu drastak :lol: Ty prekazky jak pise @Tarinka jsou dobre

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7517
3.4.20 08:49

Boze muj uz zas? To je nejaka soutez zalozit minimalne jednu diskuzi denne na toto tema? Neslo by si procist uz stavajici diskuze? Budes tam mit par desitek stejnych zkusenosti v prispevcich starych par dni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.4.20 08:52

@beruska9
Jo jo, o tom jsem taky slyšela, ale to mi připadá takové trochu mučení. :roll: Snažím se s ním právě cvičit spíš ty překážky. Někdy když se hodně snaží, tak to přeleze a někdy se na to vykašle. :lol: Snad se rozleze co nejdřív. Nejhorší je, když babička ho srovnává s jinými dětmi, kteří v tomhle věku už dávno lezli :P Vždycky mi tím pak nasadí brouka do hlavy. :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3868
3.4.20 08:53

Ježiš ženský neplašte, nechte ty děti dýchat a vyvíjet se vlastním tempem. To že v tabulkách je napsáno, že dítě v 9 měsíci leze neznamená, že to tak mají všechny děti. Jestli péruje na kolínkách, tak je to jen maličkatý krůček, aby se rozlezl. Snaž se ho motivovat hračkami a neboj, bude to v pořádku ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.4.20 08:56

@Popokatepetla No právě ty tabulky, to je něco. :lol: Babička i prababička ty tabulky a poučky pořád zkoumají. :mrgreen: A strachují se, aby malý nebyl nějaký zaostalý. :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
495
3.4.20 09:27

Uvidíš že brzy bude lézt, už k tomu má blízko když péruje. Moje malá začala lézt v 10 měsících, a to jsme chodili na vojtovku. Jak tady bylo psáno s tím tenisákem, to je docela drsný :lol:, nám fyzioterapeutka řekla, ať dávám pod bodyčko zhruba na hrudní kost měkký molitanový míček nebo malýho plyšáka. Hodně pomáhají i ty překážky, aby se prcek musel zvednout když se chce někam dostat. Jinak mě bylo řečeno, že dávat jenom na koberec. Na linu, plovoučce atd. to tak pěkně klouže po tom bříšku a jde to snadno, tak na co se namáhat jinak :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11965
3.4.20 09:28

@Lucí_123456 :se nudi, ze? :mrgreen: Hele muj starsi v 9 mesicich lezel jak placka na zadech, umel se prekulit a ani to se mu nechtelo moc. Nic mu neni, jen mel pomalejsi rozjezd. Babickam vymysli nejakou prinosnejsi aktivitu :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama