Je dceřin vývoj přiměřený?

24.1.20 18:56

9 měsíční miminko- poradíte?

Ahoj všem :mavam:
Mám dceru, který bude za 10dni 9mesicu. Je ji tedy momentálně 8mesicu a 3 týdny. Ale narodila se dřív. O 1,5mesice. Takže biologicky věk má 8m a 3tydny a korigovany věk má 7mesicu a týden.
Jedna se o to, co děla a nedělá. Mám dneska nějakou depku :nevim:
Dětská dr na 8m kontrole řekl, ze mentálně je dcera na tom napřed (na 9,5m) a pohybem: jemná motorika na 9m a Hrubá motorika na 8m.
Takže tedy byla v normě. Byla doktorka spokojena.
ALE já nejsem :(
Děla paci paci, slyší na své jméno, když řeknu “kde jsou pejskove” nebo “kde je maminka” podívá se tam, kde momentálně jsou, anebo je hledá. Ví, kam se podívat. Říká baba, prska, říká dada.
Pretaci se ze zad na bříško a zpět. Plazi se všemožnými směry (už ale asi 2 měsíce), točí se kolem své osy úplně suverénně. Zkouší jít jakoby na “bok” jako kdyby si chtěla sednout.
Hračky si prendava z ruky do ruky, schválně s nimi chrasti, boucha, vše děla úmyslně.
ALE neleze, nejde na 4 a nesedí. :(
Snažím se ji motivovat, ale nic… přitom kolinka pod sebe dává hodnE, ale ruce neposloichaji :nevim:
Uklidňete mě :( mám depku…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

778
24.1.20 18:58

V 7 m korigo nemusi lezt ani sedet.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.1.20 19:05

@Eminka-Jituska proboha ženská, buď rada za zdravou holčičku. Syn se narodil týden po termínu, plazit se začal v 9M, v 10M si sednul, v 11M začal lézt, v roce obchazel nábytek a ve 14M začal chodit sám… bylo to pak ráz naráz… v klidu… syn bude mít v červnu dva roky a je to úplně normální kluk. Nesrovnavej, nepremyslej, užívej si holčičku :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49144
24.1.20 19:26

A z čeho konkrétně máš depku? Z toho, že tvé předčasně narozené dítě už v 8 m „jenom“ odpovídá biologickému věku, ale není o hodně napřed? Jestli někde studuješ nějaké tabulky, tak to buď nedělej vůbec, nebo si najdi nějaké jiné, protože opravdu většina osmiměsíčních dětí nesedí ani neleze, i když jsou narozené v termínu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7297
24.1.20 19:29

@Eminka-Jituska Dej si vecer vinko, horkou vanu, udelejte si s muzem hezkou chvilku a zapomen na blbosti. Ze dite v 8 mesicich nesedi, je naprosty standard i u donosenych deti. Nelezeni taky, nektere deti lezou, nektere zacinaji, nektere zacnou pozdeji. Tvoje dr. ma pravdu.
Mmch, mam dva sportovne nadane a fyzicky zdatne kluky. Od tri resp. ctyr let samostatne lyzuji, jezdi na kole bez pridavnych kolecek, zacinali samostatne plavat. Od priblizne stejneho veku s nimi chodime na tury po horach. Umi udelat kotoul, svicku, valet sudy, sestilety umi premet na trampoline. Takze urcite uznas, ze pohybove zaostali nejsou. Jsou oba narozeni v terminu. No a ani jeden z nich ve veku tveho ditete nesedel. Sedli si v 10 a 11 mesicich. Starsi zacal lezt v 7,5mesicich, mladsi v 8,5 mesicich (a mam jeste rok a pul starou, donosenou dceru, ktera je ted taky velmi sikovna, na prochazky uz chodime vetsinou bez kocarku a ta zacala lezt az v 11 mesicich). Mas sikovne dite, nechtej po nem zazraky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14453
24.1.20 19:29

Každé dítě má jiné tempo, já mám syna 8 měsíců a týden, narozený o 3 týdny dřív, sedí a chodí kolem nábytku, ale zas neumí paci paci ani nic podobného, kdybych se zeptala kde je maminka nebo tatínek tak bude koukat a usmívat se a nevi která bije. Chceš toho po dceři zbytecne moc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.1.20 19:50

@ugluk
Nekoukam na tabulky, ani moje doktorka není tabulková. Koukám na děti kolem nás. Těm je stejně (jsou tedy donosene) a lezou, sedí bez problému. Takže proto to resim.
Taky to, ze mi téměř každý říká “ještě neleze joo no to si dává teda na čas” 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
583
24.1.20 19:50

Zklidni se a nech jí žít :roll:
Máš zdravé miminko, buď za to ráda a nešikanuj jí i sebe nějakým srovnáváním a pitomými tabulkami, vypni PC a jdi si s ní radši hrát. Nehledej problém tam, kde není :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.1.20 19:52

@Eminka-Jituska já furt nechápu a co jako? Tak budes celou dobu srovnávat svoje dítě s ostatními? Kdybych to dělala se synem tak mě odvezou. Když jsem byla v létě na koupališti, tak syn začal sotva lézt, byl mu rok a vedle nás na dece byla holcicka a už jela na všech 4 a bylo ji pulroku… a co? Každé dítě je jiné, stejně s tím nic neudelas a pokud se budes furt stresovat, stresujes zbytecne i tu malou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49144
24.1.20 20:05

@Eminka-Jituska tak to mám asi jiné okolí, mé druhé dítě si sedlo v 9 m a bylo chváleno za šikovnost, prvé to zvládalo o měsíc později a i tak jsem to považovala za naprosto normální vývoj. Nesrovnávej. Vždycky bude někdo rychlejší, šikovnější, dřív bez plen, líp mluvit. A pak si můžete nad školníma dětma popovídat, k čemu bylo to lezení o měsíc-dva dřív užitečné ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.1.20 20:28

@ugluk
Je to moje první dítě proste. Tak asi proto to tak řeším… :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14453
24.1.20 20:33

@Eminka-Jituska neřeš, mě se dr na 8 mesicni kontrole ptala, jestli už se syn umí aspoň přetočit na břicho ze zad, když sem řekla že stojí a sedí tak na něj koukala, jakože je hodně napřed :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.1.20 21:38

Muj se tohle všechno naučil až v 10M, ty dovednosti typu paci-paci až kolem roku. Aktuálně je úplně v normě, ale kdybych to rešila jako ty, už bych asi já nebyla. Uklidni se, nemáš vubec co rešit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.1.20 21:39

@Eminka-Jituska Buď v klidu! Ze dne na den ti začne lezt i chodit! Fakt, klídek!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49144
24.1.20 23:23

@Eminka-Jituska tak poslouchej doktorku, byla spokojena :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama