9 měsíců a nechce nic jíst, pouze kojit

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

eNesiss
Kecalka 116 příspěvků 27.11.17 17:31
9 měsíců a nechce nic jíst,pouze kojit :(

Zdravím maminky.. už nemůžu, je toho na mě hodně.. mám děti 1,5 roku od sebe, starší syn mi krásně jedl už odmalička, bohužel mi praskla bradavka a musela jsem mu nasadit UM. Teď máme maličkou holčičku a ta prso miluje.. kojení je super, ale kromě toho nic nechce, odmítá mi jíst. Neotvírá vůbec pusu, vždy tak maximálně 4 lžičky u kterých se děsně ksichtí a potom neotvírá a nebo to plive. Nejí nic :( Ani, když ji dám třeba piškot, dva třeba trochu pocucá a další už zahazuje. Jsem už vážně zoufalá, zkouším to na ní s přestávkama už od 5.měsíce a bez úspěchu.. Na začátku, když nejedla jsem i měsíc počkala než začnu znovu přikrmovat, ale bylo to stejné a je to tak doteď. Nemůžu ji přece tak dlouho plně kojit.. Nějaké rady? Uklidnění? Máte to některá podobně?
Nechci stresovat, ale už toho je na mě moc.. Syn teď dost vyvádí a ona tohle, v noci se budí i co hodinu na kojení, takže jsem nevyspalá a už nemůžu :( :roll:

Přečtěte si článek: Vývoj miminka 9 měsíců: Nejdřív lézt, pak chodit

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

pannda
Kelišová 6403 příspěvků 29 inzerátů 27.11.17 17:34

Nezbývá než kojit a zkoušet. Násilím to do ní nedostaneš a přijde čas, kdy si opravdu vezme…V noci bych třeba zkusila UM..

Helileli
Závislačka 2639 příspěvků 27.11.17 17:38

Tak ji zkus někdy strčit flašku s UM, ať jí může mít i někdo jiný a ty si odpočineš.
Jinak můj mladší příkrmy též nechtěl, ale já v těch cca 5 měsících vytrvala, čím jsou větší, tím jsou v odmítání vytrvalejší. Michala jsem mu ovoce a zeleninu, hodně jsem ředila, nedokojovala, a po pár týdnech už jedl celkem normální porce.

Uživatel je onlineMarie432875
Ukecaná baba ;) 1827 příspěvků 27.11.17 17:39

Ja bych byla uz drsoň a proste prso nedala. Ze zacatku treba jednou denně v době svačiny - bud si vezme jídlo, nebo nic. A podle situace bych kojeni ubirala postupně dal.

eNesiss
Kecalka 116 příspěvků 27.11.17 17:42

Když pro mě je nejhorší, že ani neotevře tu pusu, já bych se jen tak nevzdala, ale jak ji mám krmit, když jen sedí a neotvírá? :( Možná už vážně půjdu do toho UM.. třeba před spaním, zkoušela jsem kaše z flašky, ty nechce, tak třeba tohle pomůže a bude spát dýl :)

Run
Generální žvanilka 20479 příspěvků 27.11.17 17:43

Já vlastně jen kojila víc jak rok. Malá měla v roce 12 kilo, takže i doktorka říkala jen zkoušet a nehrotit. Malá nikdy nejedla žádný mimikejdy, začala jíst až normální jídlo. Přibírala i pak, ale doma jedla pořád dokola to samé, nové věci zkoušela jen ve školce. Dodnes - je jí šest je dost vybíravá. Nesní celé ovoce ani zeleninu, to fakt jen vyjímečně. Ale má ráda smoothie a polívky, takže to doháníme tak. Jinak v noci jsem prostě tuším v roce a půl přežila tři horší noci a přestala se budit. Kojení jsme plně odbouraly až po třetím roce :mrgreen:

eNesiss
Kecalka 116 příspěvků 27.11.17 17:43
@Marie432875 píše:
Ja bych byla uz drsoň a proste prso nedala. Ze zacatku treba jednou denně v době svačiny - bud si vezme jídlo, nebo nic. A podle situace bych kojeni ubirala postupně dal.

To jsem taky praktikovala na radu doktorky - nechat vyhladovět.. a malá to vydržela i 6 hodin bez jídla, žádné prso a já ji pořád nabízela příkrmy, různé.. nic nechtěla :(

eNesiss
Kecalka 116 příspěvků 27.11.17 17:46
@Run píše:
Já vlastně jen kojila víc jak rok. Malá měla v roce 12 kilo, takže i doktorka říkala jen zkoušet a nehrotit. Malá nikdy nejedla žádný mimikejdy, začala jíst až normální jídlo. Přibírala i pak, ale doma jedla pořád dokola to samé, nové věci zkoušela jen ve školce. Dodnes - je jí šest je dost vybíravá. Nesní celé ovoce ani zeleninu, to fakt jen vyjímečně. Ale má ráda smoothie a polívky, takže to doháníme tak. Jinak v noci jsem prostě tuším v roce a půl přežila tři horší noci a přestala se budit. Kojení jsme plně odbouraly až po třetím roce :mrgreen:

Tak to si mě nepotěšila.. do 3let kojit moc nechci :( :) ale zase jo, já vím, že jednou jíst začne, jen se nesmím rozčilovat a hrotit to, abych jí to ještě nezhnusila :( možná zkusím to UM a když to nebude chtít, tak prostě budu kojit jak chce a počkám až sama se natáhne pro jídlo.. Jinak super váha! My máme na 9 měsících 10kilo, plně kojená, tak to jediné mě uklidňuje..

Uživatel je onlineMarie432875
Ukecaná baba ;) 1827 příspěvků 27.11.17 17:48

@eNesiss neříkám nechat vyhladovet. Jen místo jednoho kojeni nabízet něco jiného, prso dat az treba za hodinu-dvě.

Helileli
Závislačka 2639 příspěvků 27.11.17 17:51

@eNesiss já měla takové pidi lžičky od aventu, když dítě neotevrelo pusu, tak jsem tam lžičku procpala, případně lehce zatlačila prstem bradicku a dolní ret dolů. Přestala jsem až když se zjevně schylovalo k řevu, do té doby jsem různé zkoušela, procpala a tak. Neříkám, že je to univerzální návod, ale kojení pro mě bylo v tomhle věku už jen povinnost, tak jsem se snažila najít si alespoň jedno dvě okýnka, kdy budu mít voraz.

Deninina
Závislačka 3912 příspěvků 27.11.17 17:57

Syn byl do roka plne kojeny, pak postupně zacal jist kase, polivky, presnidavky. Trvalo to dalsiho pul roku, nez jsem zrusila kojeni a nahradila ho jidlem. Ted ma syn neco pres dva roky a ji vic nez čtyřletý

Almondea
Echt Kelišová 8654 příspěvků 27.11.17 17:58

Mě takhle „vyškolil“ nejmladší syn. Do roku plně kojený, protože odmítal cokoliv jiného. A když jsem mu zkoušela dát něco jiného než MM, tak blil jak amina. Až kolem 13. měsíce se to samo zlomilo a začali jsme s příkrmy. :nevim:

kacka52
Závislačka 4049 příspěvků 27.11.17 18:01

Mám doma nejedlíka snad od narození. Starší dceru jsem musela na kojení budit, jinak by se sama neozvala. Příkrmy od začátku katastrofa, nechtěla nic jíst, vždy snědla pár lžiček a konec. Jí děsně blbě doteď, v lednu jí budou 4. Plně kojit můžeš klidně do roka. Nezbývá než to zkoušet. Já osobně bych příkrmy třeba na týden vynechala a jen kojila. Po týdnu bych zkusila třeba batát, ten má většina dětí ráda, je sladký. A postupně to zkoušet znovu, jestli jí nebude chutnat. Zkoušet a být trpělivá, nic jiného nepomůže. Mladší je opak, ta nás za chvíli sní všechny dohromady, milovnice kojení a příkrmů od začátku.

Alušáček
Závislačka 3006 příspěvků 27.11.17 18:08

@eNesiss V tomto věku není zas tak divné, že se miminko jen kojí, takových dětí je víc než dost, prospíva dobře, proto nemá o jídlo zájem… Moje dcery se taky dlouho jen kojily, mladší byla v roce na 99% kojena, rozjedla se postupně a odstavila se až ve 3letech. ;) Příkrmy nabízej, přijde čas kdy zachutnají, nějaké taktiky, jako nenakojit, nebo dát um, bych jà osobně nezkoušela, milovníci kojení se náhražkou stejně oblbnout nedají.

eryby
Kecalka 395 příspěvků 27.11.17 18:38

Jestli dcerka prospívá, tak se hoď do pohody a nech to plavat jako dříve, ono to přijde. Nejmladší byl přesně to samé, všechno jedlé plyval a dávil, tedy jestli se mu to do pusinky vůbec dostalo, kojení mu bohatě stačilo.. Od 14ti měsíců nastal pomaluonku obrat a cca o měsíc později jeví zájem ochutnávat od nás, stále toho nesní nijak moc, ale prostě to přišlo v ten jeho čas a myslím, že z něj bude nakonec přeci jen dobrý jedlík! Jeho nejstarší brácha, též do té doby plně na prsech, baštil jak divý od 5ti měsíců, a to i když jsem původně chtěla plně kojit měsíců 6 :lol: Je vidět, že každé dítě má ten svůj ideální čas, nehledě na nás a nějaká doporučení ;)

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Články z Expres.cz

Zasekl byty a teď si žije jako pán! Stropnického zámek štve i politiky

Bývalý předseda Strany zelených Matěj Stropnický se uchýlil na menší... číst dále >

Šlechtová zase jede bomby: Po tragédii v Janově se fotila se zříceným mostem na své dovolené!

Bývalá ministryně obrany Karla Šlechtová (41) má na dovolené na Balkáně... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Věry: Nedokážu se vyrovnat s rozvodem

Rozvedla jsem se po desetiletém naprosto nefunkčním vztahu. Mám teď skvělého... číst dále >

Vendula se těšila na nový účes. Proměna byla tak radikální, že se nepoznala

Od střední školy Vendula nezměnila účes. Ve svých šestadvaceti letech se... číst dále >

Reklama