9 měsíců a stále trápení s bříškem

Anonymní
10.9.21 07:22

9 měsíců a stále trápení s bříškem

Holky, já už jsem úplně na dně. Mám druhé dítě, bude mu brzy 9 měsíců. Co se narodil, nespí se u nás. Už v šestinedělí jsem s ním spoustu nocí proseděla na gauči a jela jsem kolotoč kojení, přebalování, utěšování. Pořád jsem si říkala, že se to srovná. No, jak je asi jasné, nic se nesrovnalo. Dnes v noci opět vzhůru nejdřív od půlnoci do půl 2 (nepočítám to, že se předtím před 11 vzbudil na kojení), pak se vzbudil opět před půl 4, zase skoro na hodinu, pak vzhůru od půl 6, ještě mi teda pospával na rukou. Když to sečtu, já spím v průměru tak 4 hodiny za noc, víc opravdu úplně výjimečně, možná jednou za měsíc je lepší noc… Vždy hrozně křičí, kroutí se, propíná nožičky. Když se zadaří, tak se pak vyprdí, vykadí - dneska v noci se zadařilo dokonce dvakrát, ale i tak hned po vyprázdnění slyším, jak mu to v tom bříšku bublá.

Snažím se dělat, co se dá, abych tomu zamezila. Přes den nechávám vždy odříhnout, teď jsem se začala snažit co nejvíc nechat odříhnout i před usnutím (usíná u prsu, tak teď se to snažím přerušit ve chvíli, kdy už je napitý a jen dudlá - nechat odříhnout a pak zpátky k prsu nechat usnout). Přes den tráví řekla bych tak 80% času na zemi, plazí se, teď si pomaličku už i sedá, pivotuje, pohybu spousta, většinu času je na bříšku. Párkrát za den mu pocvičím nožičkama, držím v klubíčku, zkusila jsem párkrát i podržet nad nočníkem ve stylu bezplenkové metody (jestli mu třeba nevadí pustit to do plínky).

Pokud jde o jídlo, máme už za sebou i nějaké diety. Syn je k tomu totiž i atopik, spolupracovali jsme s paní Zíkovou, která nás provedla eliminační dietou, abychom vyloučily potravinové alergie. Zjistily jsme, že syn nejspíš byl alergický na BKM, to už v podstatě vyhaslo (ve smyslu, že ekzém se mu nezhorší, když jím mléčné výrobky já, když dám jogurt jemu, ještě malinko zarudne, ale to vždy velmi brzy zmizí). Nicméně i v období, kdy jsem byla přísně bez kravského mléka (6 týdnů), byly noci na houby… Ještě přemýšlím, že zkusím zredukovat jakékoli nadýmavé potraviny ve stravě (věci jako luštěniny, zelí nebo květák téměř nejím, ale paradoxně když už jsem si jednou za pár týdnů něco z toho dopřála, nepoznala jsem žádný rozdíl, žádné zhoršení).

Já už fakt nevím, co dělat. Včera jsem jako vrchol zoufalství pořídila i flašku a UM (pro jistotu jsem aspoň na start vzala HA), samozřejmě si ani necucne, je holt zvyklý na prso. Příkrmy u něj taky zatím skoro nefrčí, lžičku vyloženě nesnáší, nenechá si nic dát do pusy, tak nabízím aspoň věci do ruky, tam si aspoň požužlá okurku, zkusí kousek pečené brambory, banán apod. (zkouším to dál i s tou lžičkou, ale nechci to do něj tlačit násilím). Dávám mu probiotika, v prvních 3 měsících jsem zkoušela BabyCalm, bez efektu, včera jsem zkusila koupit Espumisan, výsledek zatím taky nula…

Já už prostě fakt nevím, co ještě zkusit. Všichni jsme doma už vyčerpaní, v tom křiku totiž nespí ani manžel, starší syn to sice většinou zaspí, ale pochybuju, že kvalita spánku je nějak dobrá. Já si připadám jak zombie, sotva zvládám běžné úkony kolem domácnosti, vaření, je mi třeba hrozně líto, že už často nenajdu energii se pořádně pověnovat staršímu i tomu miminku, že jsem na ně dokonce i občas protivná, zbytečně podrážděná, všechno mě hned vytočí, jak jsem dlouhodobě nevyspaná… Připadám si jak nejhorší máma na světě, že nezvládám vlastnímu miminku pomoct od bolesti, a ještě to pak nějakým způsobem odnáší i starší dítko.

Vlastně už ani nedoufám v nějakou spásnou radu, spíš mě zajímá, jestli jsme jediní na světě, kdo to takhle má? Nebo je tu někdo, kdo to měl s miminkem podobně? A jak dlouho to může ještě trvat? Omlouvám se za sloh, potřebuju se z toho i vypsat, a díky za každý příspěvek do diskuze…

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7596
10.9.21 07:33

Nechala bych ho vysetrit na potravinové alergie, nevím kdo je ta paní, ale ne že si doma budeš rok zkoušet vysazovat potraviny. Prostě normální testy na alergii, vždyť se chudák trápí…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.9.21 10:06
@mackA159 píše:
Nechala bych ho vysetrit na potravinové alergie, nevím kdo je ta paní, ale ne že si doma budeš rok zkoušet vysazovat potraviny. Prostě normální testy na alergii, vždyť se chudák trápí…

Dietu jsem zvolila jednak proto, že testy jsou prý poměrně dost nespolehlivé, a pak taky ta paní zaváděním potravin v určitém pořadí ten ekzém i léčí (u nás to zabralo mnohem lépe než rady 2 doktorek, se kterými jsme to řešili předtím, zůstala nám možná tak třetina ložisek a i ta se pomalu hojí). Taky jsem dlouho příčiny nočního pláče hledala jinde, především jsem to přisuzovala zubům (vylezlo už jich několik), ale teď už pár týdnů v puse klid a všímám si toho bublání v bříšku… tu alergologii si zkusím vyžádat, přemýšlela jsem i nějaké gastro vyšetření. Zvláštní taky je, že přes den je to velmi klidné miminko… propláče noc, ještě nad ránem je uplakaný. A pak se rozebere, rozlepí oči a hned se na mě směje, žvatlá, hraje si, přes den pláče v podstatě jen když má hlad, chce spinkat nebo se rozčiluje, že mu něco nejde… jak řekla tchyně, Jekyll a Hyde…

• Citovat
  • Nahlásit
708
10.9.21 13:41

A pres den mu v brisku nebubla? Rektalni trubicku jsi zkousela? Vim, ze neresi pricinu problemu, ale aspon by ses mohla vyspat. A maly taky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.9.21 10:14
@Janča6 píše:
A pres den mu v brisku nebubla? Rektalni trubicku jsi zkousela? Vim, ze neresi pricinu problemu, ale aspon by ses mohla vyspat. A maly taky.

On je přes den fakt jak vyměněný, spokojený, bříško klidné… Úplně v pohodě se vykaká nebo vyprdí při plazení se atd. na bříšku. Případně pomůže klubíčko, ale to už čím dál méně. Trubičku nemám, zkusila jsem teploměr a nepovolil doslova ani prd :lol: Nevím, proč v tu noc se tím tak trápí… Zkouším i ukládat v různých polohách, na bok, na bříško, pokrčit nožky… Dneska to bylo o něco lepší, plakal jen jednou asi 20 minut, jinak se budil jen na kojení, tak to šlo, ale to je jednou za čas taková výjimka, asi ať se můžeme všichni nadechnout…

• Citovat
  • Nahlásit
708
11.9.21 13:09
@Anonymní píše:
On je přes den fakt jak vyměněný, spokojený, bříško klidné… Úplně v pohodě se vykaká nebo vyprdí při plazení se atd. na bříšku. Případně pomůže klubíčko, ale to už čím dál méně. Trubičku nemám, zkusila jsem teploměr a nepovolil doslova ani prd :lol: Nevím, proč v tu noc se tím tak trápí… Zkouším i ukládat v různých polohách, na bok, na bříško, pokrčit nožky… Dneska to bylo o něco lepší, plakal jen jednou asi 20 minut, jinak se budil jen na kojení, tak to šlo, ale to je jednou za čas taková výjimka, asi ať se můžeme všichni nadechnout…

To je fakt zvlastni :? :( Nase prvorozena mela takove trapeni “jen” 6 mesicu, ale celodenne. V tech 6 mesicich jsem na radu lekare zkusila zmenit probiotika. A najednou klid, doslova ze dne na den. Taky byla hodne pohybliva, na brisko se otacela od 2 mesicu, lezla a sedela od 6 mesicu. Umela se vykadit a vyprdet, ale stejne ji to v brisku bublalo. Taky jsem spala 4 hodiny denne, samozrejme ne najednou. Nepomahalo absolutne nic - masaze, cviceni, nahrivani, tygrikovani, Espumisan…

Jedine, co pomohlo aspon na pul hodiny, byla trubicka. S tou se teplomer neda srovnat. Ta trubicka se podle navodu zavadi cca 2 cm hluboko, stejne jako teplomer. Ale to tam pisou proto, aby nedoslo k poraneni streva miminka. Ale ty 2 cm jsou absolutne k nicemu. Je potreba trubicku zavest tak hluboko, jak to jde bez odporu, tj. klidne 10 cm, ale fakt to musi jit hladce. Nekdy to jde 2 cm, nekdy 10. A pak tam s ni trochu zahybat a vyndat a proplachnout. A toto opakovat nekolikrat dokud nemas pocit, ze uz tam nema nic, s cim bys mu mohla pomoct. Ja to delala nekolikrat denne, i kdyz se “muze” jen myslim 1 - 2× tydne. A dcera nema zadne nasledky, nema problemy s vyprazdnovanim. Zachranilo mi to nervy a ji to vzdycky aspon na chvilku ulevilo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.9.21 15:32
@Janča6 píše:
To je fakt zvlastni :? :( Nase prvorozena mela takove trapeni “jen” 6 mesicu, ale celodenne. V tech 6 mesicich jsem na radu lekare zkusila zmenit probiotika. A najednou klid, doslova ze dne na den. Taky byla hodne pohybliva, na brisko se otacela od 2 mesicu, lezla a sedela od 6 mesicu. Umela se vykadit a vyprdet, ale stejne ji to v brisku bublalo. Taky jsem spala 4 hodiny denne, samozrejme ne najednou. Nepomahalo absolutne nic - masaze, cviceni, nahrivani, tygrikovani, Espumisan…Jedine, co pomohlo aspon na pul hodiny, byla trubicka. S tou se teplomer neda srovnat. Ta trubicka se podle navodu zavadi cca 2 cm hluboko, stejne jako teplomer. Ale to tam pisou proto, aby nedoslo k poraneni streva miminka. Ale ty 2 cm jsou absolutne k nicemu. Je potreba trubicku zavest tak hluboko, jak to jde bez odporu, tj. klidne 10 cm, ale fakt to musi jit hladce. Nekdy to jde 2 cm, nekdy 10. A pak tam s ni trochu zahybat a vyndat a proplachnout. A toto opakovat nekolikrat dokud nemas pocit, ze uz tam nema nic, s cim bys mu mohla pomoct. Ja to delala nekolikrat denne, i kdyz se “muze” jen myslim 1 - 2× tydne. A dcera nema zadne nasledky, nema problemy s vyprazdnovanim. Zachranilo mi to nervy a ji to vzdycky aspon na chvilku ulevilo.

Já tu rourku měla u staršího, ten na bříško taky trpěl strašně, ale ten zas jen přes den. Ale taky mi tím dával zabrat. Nicméně to prostě odeznělo postupně někdy mezi 4. A 5. měsícem, jak se začal víc hýbat, a v noci to šlo, to se budil většinou jen na kojení. Asi to fakt zkusím i s mladším, už hledám cokoli, co by mohlo zabrat :lol: a změnu probiotik možná zkusím taky, ja dávala první 3 měsíce BioGaia, ale když to stejně nemělo vliv, přešla jsem na nějaké levnější. Zkusím se poptat v lékárně, co ještě mají v nabídce.

• Citovat
  • Nahlásit
708
11.9.21 17:50
@Anonymní píše:
Já tu rourku měla u staršího, ten na bříško taky trpěl strašně, ale ten zas jen přes den. Ale taky mi tím dával zabrat. Nicméně to prostě odeznělo postupně někdy mezi 4. A 5. měsícem, jak se začal víc hýbat, a v noci to šlo, to se budil většinou jen na kojení. Asi to fakt zkusím i s mladším, už hledám cokoli, co by mohlo zabrat :lol: a změnu probiotik možná zkusím taky, ja dávala první 3 měsíce BioGaia, ale když to stejně nemělo vliv, přešla jsem na nějaké levnější. Zkusím se poptat v lékárně, co ještě mají v nabídce.

Urcite zkus. Preji hodne stesti. Vigantol mu, predpokladam, nedavas…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat