9. měsíců, teplota 38, rýma, zvracení

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

1Anička1
Zasloužilá kecalka 683 příspěvků 1 inzerát 10.02.18 09:52
9 měsíců, teplota 38, rýma, zvracení

Ahoj holky, prosím o radu. Dcerka 9m. začala včera večer kýchat a měla velkou rýmu - z ničeho nic, později se přidaly teploty - dala jsem oscillococcinum, mořskou vodu, odsávala, dala jsem nurofen a pak i nasivin pro novorozence. V noci 2× zvracela. Co sní, vyzvrací i dnes, asi jak je zahleněná. Nechce ani moc pít. Mlíčko dá s chutí a hned vyzvrátí. Proto nedávám nurofen. Myslíte, že už máme jet na pohotovost? Teplota od rána stále 37,8. Prosím o rady, je to první miminko a první nemoc, děkuji.

Reklama

Reakce:

Anik6
Závislačka 3894 příspěvků 10.02.18 10:01

Viroza, teplota neni az tak vysoka. To, ze zvraci je dano tim, ze polyka hleny, u deti bezne. Srazej teplotu (nad 38), odsavej nos a cekej, za par dni bude dobre :kytka: mliko, pokud mozno nedavej - zahlenuje.

Příspěvek upraven 10.02.18 v 10:03

Helileli
Závislačka 2644 příspěvků 10.02.18 10:02

A když se napije vody nebo čaje, tak to udrží? Dávala bych ledové vychlazené po lžičkách, k jídlu nic. Zřejmě nějaká viróza či chřipka. Na pohotovost bych jela odpoledne, pokud by v sobě dítě neudrželo žádné tekutiny a hrozila by dehydratace. Důkladně odsávat rýmu, kapat ten nasivin, horečku bych srážela čípky. A pokud by došlo na dehydrataci, tak počítej s tím, že vás můžou hospitalizovat a zavodnovat kapackou.

Anik6
Závislačka 3894 příspěvků 10.02.18 10:06
@Helileli píše:
A když se napije vody nebo čaje, tak to udrží? Dávala bych ledové vychlazené po lžičkách, k jídlu nic. Zřejmě nějaká viróza či chřipka. Na pohotovost bych jela odpoledne, pokud by v sobě dítě neudrželo žádné tekutiny a hrozila by dehydratace. Důkladně odsávat rýmu, kapat ten nasivin, horečku bych srážela čípky. A pokud by došlo na dehydrataci, tak počítej s tím, že vás můžou hospitalizovat a zavodnovat kapackou.

pokud zvracela 2-3× behem 24 - 36h, tak mi tva odpoved prijde az moc strasidelna… nerekla bych, kdyby zvracela porad. Zvraceni evidentne z rymy… klasika… :-)

Peťuláková
Kecalka 137 příspěvků 10.02.18 10:10

Jak už tu bylo psáno, pokud vyzvrátí třeba i vodu, čaj, jet na pohotovost. Je ještě maličká, minerály se ztrácejí velmi rychle, hrozí dehydratace. Já bych na tvém místě jela už teď. Vypadá to na nějakou střevní chřipku. Je to cca dva týdny, co jsem na tom měla, ještě hůř, obě holčičky, ta nejmladší (rok), skončila na kapačkách.

Vlaďka 83
Ukecaná baba ;) 1053 příspěvků 10.02.18 10:17

@1Anička1
Nurofen v čípcích. Zavolat na dětskou pohotovost kamkoli a poradit se. Že nejí nevadí, ale nesmí být dehydrovaná. Pokud kojíš a dcerka všechno vyzvrací, odstříkej a dávej po lžičkách. Pokud jste z kraje, kde dětská pohotovost není dostupná a bude třeba někam s dcerkou zajít, je lepší vyhledat dětské oddělení v nejbližší fakultní nemocnici (rada, kterou jsem kdysi dostala od synovi pediatričky) - budou tam sice remcat a nechají vás čekat, ale je to lepší než kdyby vyšetřoval dítě lékař, co o dětech nic neví. Držím palce, ať se vše zlepší. ;)

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Články z Expres.cz

Try and buy Kiu Cee'd? Šprtka, které nejde konkurovat. Ale budete ji mít rádi?

O Kie se ví, že dělá dobrá spolehlivá auta, a o Kie Cee'd se ví, že když si... číst dále >

Wow! Takhle sexy Petru Kvitovou asi neznáte: Trumfla i slavné topmodelky!

Úspěšná tenistka Petra Kvitová (28) je ve skvělé formě. Aktuálně to dokazuje... číst dále >

Články z Ona Dnes

Třou se vám stehna o sebe? Pomohou pudry nebo speciální kalhotky

Letní počasí dokáže ženám s plnými křivkami způsobit i nepříjemnosti, o... číst dále >

Soutěž Léto v plavkách: o vítězi hlasujte až do pondělí

Plavky jsou pro nás nepostradatelnou součástí léta. Na pláži u moře, u... číst dále >

Reklama