90 dnů nebo 3 měsíce? Karanténa po covidu

462
13.1.21 00:49

90 dnů nebo 3 měsíce? Karanténa po covidu

Ahoj holky, už jste někdo řešil? Měla jsem covid na podzim. Na pracovišti se vyskytl nyni hodně a pokud by se mě měla týkat karanténa tak ta z testů, které proběhnou příští týden. A moje otázka. Někde se píše 90 dnů někde 3mesice. Jak to počítají? 90 dnů mi vychází o 2 dny dříve než 3 měsíce. Abych věděla na co se mám připravit…

Příspěvek upraven 13.01.21 v 10:40

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
15
13.1.21 01:13

Moc často do diskuzi nereaguji, ale tentokrát musím. Proč řešíte rozdíl dvou dnů u karantény? Kdyby to byl rozdíl třeba čtrnácti dní, ale dva dny? Nenapadá mne jediný důvod pro který by byly tyto dva dny tak významné. Pokud se pletu tak mne opravte. Hezký večer

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25146
13.1.21 05:52

Tak vzhledem k tomu, ze jsem ted cetla nekolik diskusi, kde to chytili znovu i v tech trech mesicich, asi bych sla prinejmensim na testy. Ale jinak rozhodne hygiena, kdyz bude obvolavat, ne ty. Oni maji data, z tech budou vychazet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5613
13.1.21 06:18
@vokishka píše:
Tak vzhledem k tomu, ze jsem ted cetla nekolik diskusi, kde to chytili znovu i v tech trech mesicich, asi bych sla prinejmensim na testy. Ale jinak rozhodne hygiena, kdyz bude obvolavat, ne ty. Oni maji data, z tech budou vychazet.

Můj kolega z práce byl měsíc doma s covidem, přišel do práce, a chytl ho hned druhý den znovu. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22365
13.1.21 06:25
@mackA159 píše:
Můj kolega z práce byl měsíc doma s covidem, přišel do práce, a chytl ho hned druhý den znovu. :nevim:

Ale prd… tomu snad neveri nikdo, ze ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5613
13.1.21 06:47
@mroe píše:

Pracujeme na LDN, testy jsou u nás povinné. ;) po druhé měl teda průběh lepší bez horeček. Máme dvě patra, z toho jedno jsou covidaci, a na druhé patro jdou vyléčeny pacienti. Bohuzel lecebny ustav prestal preventivně testovat personál, jen když máme priznaky, takže už se jede další kolo…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22365
13.1.21 07:00
@mackA159 píše:
Pracujeme na LDN, testy jsou u nás povinné. ;) po druhé měl teda průběh lepší bez horeček. Máme dvě patra, z toho jedno jsou covidaci, a na druhé patro jdou vyléčeny pacienti. Bohuzel lecebny ustav prestal preventivně testovat personál, jen když máme priznaky, takže už se jede další kolo…

Pozitivita PCR muze pretrvavat tydny, takze testovat lidi po izolaci je hloupost. Takze zadne znovu, ale stale poprve. A zrovna u vas by to teda meli vedet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18631
13.1.21 07:20

@mackA159 přesně, jak píše @mroe, to byl pozitivní pořád z toho poprvé, akorát se mu vrátily příznaky, což je také docela běžné

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9503
13.1.21 07:22
@mroe píše:

Taky máme v blízkosti tenhle případ, manželé oba covid, za šest týdnů oba znovu, podruhé lepší průběh bez horeček, ale s kašlem a ztrátou čichu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5613
13.1.21 07:36
@mroe píše:
Pozitivita PCR muze pretrvavat tydny, takze testovat lidi po izolaci je hloupost. Takze zadne znovu, ale stale poprve. A zrovna u vas by to teda meli vedet.

Do práce se ale musel vrátit s negativním testem. Potom co byl po druhe pár dní doma, opět pozitivní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22365
13.1.21 07:49
@mackA159 píše:
Do práce se ale musel vrátit s negativním testem. Potom co byl po druhe pár dní doma, opět pozitivní.

Coz ale snad nemohlo nikoho prekvapit, nechytil to znovu, ale byl pozitivni jeste. Takze je uplne zcestny tvrdit, ze me po mesici znovu Covid… A po mesici uz davno nebyl infekcni, takze i vyzadovat negativni test je blbost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22365
13.1.21 07:52

A ze jsou i PCR falesne negativni, protoze hrozne zalezi na kvalite odberu, snad nemusim nekomu, kdo v tomhle prostredi pracuje, vysvetlovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24664
13.1.21 07:53
@mackA159 píše:
Můj kolega z práce byl měsíc doma s covidem, přišel do práce, a chytl ho hned druhý den znovu. :nevim:

To se mu spíš vrátil ne původní ne? Kolegyně s tím byla doma taky dlouho a vždy to 2-3 dny vypadalo, že už je v pohodě, že se může vrátit a bum měla zpátky horečky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
250
13.1.21 07:56

Karantena je 10 dnu, 3 mesice mate mit udajne protilatky po probehlem covidu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3297
13.1.21 08:14

Dle nařízení KHS je možné v té době 90 ti dnů aby test byl opakovaně pozitivní, i příznaky se mohou opakovaně vracet, ale pacient není infekční.
Takže to fakt nemohl nikdo chytnout další den znovu a podobně :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat