90 dnů nebo 3 měsíce? Karanténa po covidu

Napsat příspěvek
Velikost písma:
22206
13.1.21 08:24

A takhle vznikaji famy o tom, jak to „spousta“ lidi chytila znovu…
Tim hur, ze je siri clovek, ktery v tom pracuje a mel by mit nejake povedomi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Run
20725
13.1.21 08:34

Žádná karantena tak dlouho není motate dohromady ze 90 dni po prodělání nemoci jste jakoby krytí. Karantena je 10 dni. A bylo myslím ze pro rodinné příslušníky pozitivního co jim vyšel test negativní se to o 5 dni prodlužovalo kdyby to náhodou chytli az později. Jinak v mě běžné práci jsme to měli 4 potvrzení a nedělo se nic a nikoho to nezajímalo. Nosí se rousky tak se nic neřeší. I hygienu zajímalo jen to s kým bydlím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3280
13.1.21 08:36

@Run s tou hygienou je to na koho narazíš.. u mě je taky zajímalo jen s kým jsem byla v kontaktu mimo práci, u kolegy se ptali i na to s kým se potkal v šatně..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Run
20725
13.1.21 08:45

Jsem si to přečetla znovu a už chápu na co se asi ptáš. Pokud jsi v limitu devadesáti dni neměli by možná na případný pozitivní test koukat. Ale tezko říct jestli si to fakt lajsnou. Každopádně případně bys doma byla deset dni od pozitivního testu. To je karantena.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22206
13.1.21 08:45
@Tarinka píše:
Taky máme v blízkosti tenhle případ, manželé oba covid, za šest týdnů oba znovu, podruhé lepší průběh bez horeček, ale s kašlem a ztrátou čichu.

Jo, kdyz nekdo posila pozitivni na testy znovu z nepochopitelneho duvodu, tak takovych „pripadu“ musi byt…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22206
13.1.21 08:48
@Run píše:
Jsem si to přečetla znovu a už chápu na co se asi ptáš. Pokud jsi v limitu devadesáti dni neměli by možná na případný pozitivní test koukat. Ale tezko říct jestli si to fakt lajsnou. Každopádně případně bys doma byla deset dni od pozitivního testu. To je karantena.

Ne, to je izolace. Karantenu maji kontakty, po pozitivnim testu je to izolace.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
462
13.1.21 10:42
@Kejtyyyy píše:
Moc často do diskuzi nereaguji, ale tentokrát musím. Proč řešíte rozdíl dvou dnů u karantény? Kdyby to byl rozdíl třeba čtrnácti dní, ale dva dny? Nenapadá mne jediný důvod pro který by byly tyto dva dny tak významné. Pokud se pletu tak mne opravte. Hezký večer

@Kejtyyyy

Jsou pro mě významné, neměla jsem lehký průběh, covid nehodlám zlehcovat a bohužel naše pracoviště hygiena moc neřeší. Takže bych ráda věděla, co je správně, abych se případně mohla ozvat. Bohužel se to bude řešit nejspíš právě v těch 2 dnech… Tak proto. Děkuji za pochopení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22206
13.1.21 11:17
@Terez píše:
@KejtyyyyJsou pro mě významné, neměla jsem lehký průběh, covid nehodlám zlehcovat a bohužel naše pracoviště hygiena moc neřeší. Takže bych ráda věděla, co je správně, abych se případně mohla ozvat. Bohužel se to bude řešit nejspíš právě v těch 2 dnech… Tak proto. Děkuji za pochopení.

Jak to posuzuje hygiena uplne presne nevim, myslim, ze se mluvi o 90 dnech. A co si nechat nabrat protilatky?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat