9leté děti a tablet či telefon

339
17.2.21 23:49

9leté děti a tablet či telefon

Zajímá mě, jak máte nastavená pravidla? Kolik času denně tam mohou vaše děti trávit? Mají tato zařízení u sebe v pokoji celý den? Zakazujete jim některé hry nebo aplikace? Předem děkuji za odpovědi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2617
18.2.21 00:05

Náš 8,5 letý cca 4× týdně 1-1,5 hodiny. Má - li splněné povinnosti. Hraje Minecraft. Mobil nemá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3447
18.2.21 00:35

Dřív jsem omezovala vic, ted s online výukou neomezuji, ale chci, aby byly hotový úkoly, něco procviceno, občas taky provetrat ditko na vzduchu a v neposlední řadě občas uklizeno a samo teda po desáté už musí být vše vypnuto…

U nás je zakázaný Fortnite, to by stejně dceru asi nebavilo, no a pak nemá fb ani instagram, tiktok ano, ale nedává tam videa se sebou… A jedu spíš metodu vysvětlování, telefon a tablet zabavuju výjimečně, když stavkuje…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6090
18.2.21 00:38

Deti 8 a 11, tablet od 2 let, mobil s nastupem do skoly, nezakazuji, ale vysvetluji, pomaham se orientovat, rizika si dle meho jiz plne uvedomuji ( kybersiksna, obtezovani, fake profily za ucelem kriminality), nyni, kdy nemohou na krouzky, semestralne chodi na online vyuky programovani (scratch, robocode, ted starsi
zacina python)… denne, vyjma online vyuky a 1× tydne 90min programko, jsou na tabletu v podvecer tak hodku, dve, jak kdy se k nim pripoji kamaradi na ty jejich stretegicke hry.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
50540
18.2.21 01:23

Klukovi je teď 10. Na tabletu, mobilu a teď ani na počítači nemá omezení, má je volně k dispozici. Omezovala jsem občas, pokud nesplnil věci do školy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1889
18.2.21 06:53

Neomezuju. Pokud se mi zda, ze toho je hodne, proste jdeme ven/hrajeme deskovku/jdeme varit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8338
18.2.21 06:54

Dcery 4.tr. má nastaveno 3 hod na tabletu a mobilu denně.
Hraje tam hry nebo sjíždí Pinterest

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2319
18.2.21 07:41

Syn 9 let, mívá mobil u sebe na on-line výuku a i pak na chvíli. Sjíždí tam videa na youtubu, nebo hraje hry, natáčí to a na YouTube dává. Teď sjizdel videa origami a vyráběl podle toho včera cely den japonské zbraně z papíru :lol: tak to jsem mu nechala, jinak mu nechávám telefon chvíli po škole než uvarim oběd a chvilku odpoledne. Jinak má tendenci to přehánět, tak to raději hlidam.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
69563
18.2.21 08:51
@Cassy25 píše:
Zajímá mě, jak máte nastavená pravidla? Kolik času denně tam mohou vaše děti trávit? Mají tato zařízení u sebe v pokoji celý den? Zakazujete jim některé hry nebo aplikace? Předem děkuji za odpovědi.

Má family link, nastavené limity aplikací 20 min denně. Má ho u sebe celý den. Aplikace mohou stahovat jen po souhlasu rodiče - ale zatím jsem nic nezatrhla, kromě Tictoc.
Komp ted taky, páč má domácí výuku. Kontrolovat, jestli sjíždí youtube na webu nejsem schopná, čas budu taky s ohledem na online výuku těžko omezovat. Takže jsem se smířila s tím, že mezi výukou asi paří více, než dříve. Snažím se je alespon úkolovat - přečíst, koč, myčka, vytřít… PO mém příchodu z práce už na počítačích nejsou, hrajem hry, sportujem, jdem ven.
Za normálního stavu má hodinu denně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3762
18.2.21 09:01

Syn 5 let hraje 30 minut na tabletu logopedické hry, má ho za odměnu, když se soustředí na „školu“ (čtení, psaní, matika, logopedická cvičení a tak, různě to střídám). To ho baví.

3krat týdně chodíme na návštěvu ke tchánovi a tam hraje hodinu až dvě Commander Keen.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat