9m dítě nevydává skoro žádné zvuky

3
11.8.20 17:57

9m dítě nevydává skoro žádné zvuky

Ahoj, mám devítiměsíčního syna, který nevydává téměř žádné zvuky. Nebrouká, nežvatlá, nevyslovuje slabiky. Směje se (ale to se musíme snažit, nestačí zaprdět na břicho), sem tam výskne, jinak nic. Pomohlo by mi slyšet, zda to měl někdo stejně a kdy se to zlepšilo. Jinak je v pořádku, motoricky mírně napřed, očkován zatím nebyl. Od narození na něj mluvíme, zpíváme atd. Jen dodám, že partner je cizinec, takže syn slyší neustále 3 různé jazyky. Díky za vaše postřehy :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1538
11.8.20 18:00

@lamka23 Do roka se to neřeší a kdyby v roce ještě neslabikoval, tak se obcas doporučuje návštěva u dětského neurologa, ale většinou jen potvrdí, že to chce čas. V 9 mesicich bych to ještě nehrotila, o to spíš, že doma slyší 3 jazyky, to nemusí být vůbec jednoduché to všechno pobrat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13935
11.8.20 19:11

Emise měl v porodnici výbavné?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4226
11.8.20 20:19

Řešila jsem u syna. Ten začal slabikovat až skoro v roce a půl, po druhém roce se rozmluvil. Doktorka chtěla počkat do toho roku a pul, to uz něco málo říkal, tak pak se čekalo do 2 let, a to už se pomalu rozmlouval. Teď teda řešíme dysfazii, ale já věřím v pouhý opožděný vývoj.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3
11.8.20 21:32
@PetiteFillette píše:
Emise měl v porodnici výbavné?

Pokud myslíte sluch, tak ten byl OK

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
207
12.8.20 16:08

Dcera do cca roku a čtvrt neříkala nic. Byla hodně ukňouraná. Nebyla žádné veselé, žvatlave miminko. Byla jsem nervózní, neříkala žádné mama, tata, pac apod. Pak ale během čtvrt roku začala mluvit skoro v celých větách. Dnes otevře ráno pusu a nezavře jí až do večera. Kolikrát z toho mám hlavu jako balón.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12.8.20 19:57

Pridavam do vinku. U nas se kluk rozvatlal (slabiky) v 11,5m. Do te doby delal jen ííí a tak něco :-). První slova ve 23m a od te doby to jde celkem skokově :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama